English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu

SNG Bratislava

SNG Bratislava pozýva na výstavy SNG Bratislava pozýva na výstavy

Po lete sme opäť otvorný. Pri návšteve Esterházyho paláca navštívte našu novú expozíciu venovanú Júliusovi Kollerovi a digitálnu inštaláciu odkrývajúcu spomienky Premostenia SNG. Otvorená je aj Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov, interaktívna projekcia pre deti Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom a kníhkupectvo Ex Libris v SNG.

 

Expozície a výstavy

Akcia ZET / umenovedná výprava Akcia ZET / umenovedná výprava Esterházyho palác
Výstava potrvá ešte 88 dní

Od novembra tohto roku bude v átriu SNG výtvarník Marcel Mališ maľovať autorskú repliku strateného diela - svoj nový obraz s pozmeneným názvom VďakyZdanie československého ľudu. Ako verne k úlohe pristúpi, bude na jeho rozhodnutí. Pre maliara bude galéria „pracovňou" a obraz tak bude pribúdať pred zrakmi verejnosti. Maliarska akcia sa stane východiskom pre nový experimentálny žáner - umenovednú výpravu, ktorá zrkadlí naše premýšľanie o postavení národnej galérie ako vzdelávacej inštitúcie dnes. Je to miesto kladenia otázok a hľadania odpovedí.

Vo výklade: Josef Carl Klinkosch Vo výklade: Josef Carl Klinkosch Esterházyho palác
Výstava potrvá ešte 23 dní

Práca so zbierkami SNG ponúka veľa príležitostí na medziodborovú spoluprácu. S pomocou kolegu Mareka Gilányiho nám vystavené strieborné zrkadlo odkrylo históriu svojho pôvodu. Vďaka stále prebiehajúcemu výskumu s kolegyňou Janou Lukovou zisťujeme viac o jeho pôvodnej majiteľke a okolnostiach jeho nadobudnutia do zbierok SNG.

 
Galéria Horský park Galéria Horský park Horský park
Stála expozícia

Galéria Horský park je verejný priestor programovo zameraný na vystavovanie veľkorozmerných exteriérových sôch. Oplotený areál s rozlohou 3 300 m2 slúži na prehliadku sochárskych diel významných slovenských umelcov.

Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom Esterházyho palác
Stála expozícia

Interaktívna inštalácia venovaná všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou umenia a nemali sa doteraz koho spýtať! Konečne je tu možnosť zoznámiť sa serióznym spôsobom s vývojom výtvarného umenia a spoznať vybrané osobnosti a diela!

 
Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov Esterházyho palác
Stála expozícia

Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov je jeden z tých nezvy- čajných projektov národnej galérie, ktorým prekračujeme, či skôr rozširujeme obvyklé hranice galerijného sveta. Azda aj preto, že jeho iniciátorom bol spisovateľ a režisér Peter Krištúfek, s ktorým sme ho začali pripravovať.

Antimúzeum J.K. Antimúzeum J.K. Esterházyho palác
Stála expozícia

Vďaka ucelenej monografickej expozícii Júliusa Kollera spoznáte osobu a dielo jedného z našich najznámejších konceptuálnych umelcov, ktorých meno dlhodobo rezonuje aj v zahraničí. Expozícia vznikla presťahovaním súkromnej zbierky Kollerových diel z Antimúzea J.K., ktoré doteraz sídlilo na Zámočníckej ulici v Bratislave, do priestorov Slovenskej národnej galérie.

 
Heterotopia. Spomienky Premostenia SNG v digitálnej inštalácii Heterotopia. Spomienky Premostenia SNG v digitálnej inštalácii Esterházy Palace
Stála expozícia

Ešte predtým, než otvoríme nový areál Slovenskej národnej galérie, sme sa rozhodli nahliadnuť do spomienok Premostenia – asi najvýraznejšej a najdiskutovanejšej časti galerijného komplexu. Digitálna inštalácia Heterotopia dáva priestor samotnému Premosteniu povedať, ako vidí seba a svet. To, čo o sebe počulo, ako ho formovala predstava architekta, dejiny a aura miesta, na ktorom sa nachádza. Všetko, čo sa do Premostenia zapísalo, sa zjaví aj človeku, ktorý sa naň pozrie alebo ním prejde.

   
     

Dielo týždňa

Koloman Sokol. Pouličné nešťastie. 1944–1945 Koloman Sokol. Pouličné nešťastie. 1944–1945
 

Blog

Rekostrukcia_April__NIK3533.jpg
Tri, dva, jedna – už!

Po dlhej a náročnej rekonštrukcii otvárame novú Slovenskú národnú galériu (SNG) v Bratislave! Od 11. decembra 2022 si budete môcť užiť tri úvodné výstavy a neopakovateľný pocit z jedinečnej novoty, na ktorý sme všetci dlho čakali.Preto sme sa rozhodli nečakať na interiér a expozície, ale jednotlivé časti galerijného areálu na brehu Dunaja pre vás otvárať postupne.

Artboard 55@3x (1).png
7. ročník súťaže Máš umelecké črevo? odštartoval

Vyhlasujeme 7. ročník umeleckej súťaže Máš umelecké črevo? pre žiačky a žiakov stredných škôl a gymnázií! Opäť ponúkame možnosť zapojiť sa do súťaže venujúcej sa súčasnému výtvarnému umeniu, ktorú organizuje Slovenská národná galéria v spolupráci s Východoslovenská galéria v Košiciach a so Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici.

Foto_Ben Markel.jpg
Pavilón Českej a Slovenskej republiky v Benátkach

Slovenská národná galéria odpovedá na najčastejšie otázky kladené v súvislosti s pavilónom Českej a Slovenskej republiky v Benátkach, ktorý je od roku 2019 z dôvodu havárie a dlhodobo zlého stavu uzavretý.

 

SNG v médiách

Fitko v mlyne
artalk.cz
23. septembra 2022
„Damas Gruska recenzuje výstavu Miroslavy Maurery a Dušana Burana Príroda vášho detstva v externej budove SNG v Schaubmarovom mlyne v Pezinku. Vďaka rekonštrukcii hlavnej budovy priťahuje Schaubmarov mlyn posledné tri roky divákov nielen prostredím a stálou expozíciou mlyna, ale aj svojím progresívnym programom. Kurátorský tím zo SNG si tu mal možnosť odskúšať aj experimenálnejšie kurátorské postupy a jedným z nich je aj prezentácia klasickej ilustrácie od Jindřicha Krejču.“
Fullova galéria ďalej upadá
rtvs.sk
6. augusta 2022
„Ostala bez majstrových obrazov a v budove, ktorá čoraz viac pustne. Rekonštrukcia galérie Ľudovíta Fullu sa začne najskôr o rok. Zamestnanci sa však boja, že zima ju poškodí ešte viac. Náklady na obnovu iba za rok vzrástli o milión eur.“
   
 

 
Partneri SNG
Generálny partner  Tatra Banka Partneri  BKIS Bratislava Goethe Institut Nadácia Novum Packpack SITA slovakiatravelling Hlavní mediálni partneri  Citylife.sk Radio FM tasr Mediálni partneri  Artalk inba Kam s deťmi Radio Devin S deťmi swine daily Partneri projektov  CEP IT ZOO KHB  
Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter