English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu

Schaubmarov mlyn v Pezinku

Vitajte v Schaubmarovom mlyne! Vitajte v Schaubmarovom mlyne!

Na mlyne môžete do 30. apríla vidieť výstavu Straty a nálezy v koncepcii kurátoriek Viery Kleinovej a Evy Kotlárikovej, stálu expozíciu mlynárstva alebo tu len stráviť čas na čerstvom vzduchu v mlynskom sade. V našom Ex Libris kníhkupectve nájdete produkty z dielne SNG, kvalitné knihy (nielen) o umení a v kaviarni si môžete vychutnať kávu, čaj alebo limonádu. Otvorené máme vo štvrtok a piatok od 9:00 do 16:00, v sobotu a nedeľu od 10:00 do 18:00. Tešíme sa na vašu návštevu.

   

Program a aktuality

 

Blog

Dizajn bez názvu (1).jpg
Do mlyna hľadáme posily!

SNG Schaubmarov mlyn hľadá kolegyňu/kolegu na prácu v kreatívnom a kultúrnom prostredí historickej pamiatky, ktorá bude zahŕňať priamy kontakt s návštevníkom*čkou: lektorskú činnosť, obsluhu kníhkupectva a kaviarne, pomoc pri organizácii podujatí a iné činnosti spojené s prevádzkou múzea/galérie.

sm-rezidencia-online-web.png
Schaubmarov mlyn vyhlasuje rezidenčné pobyty na rok 2023

SNG Schaubmarov mlyn vyhlasuje otvorenú výzvu na rezidenciu. Prihlášky treba posielať do 15. januára. Výzva nie je mediálne obmedzená a je určená pre umelcov/umelkyne a umelecké kolektívy, ale aj pre začínajúcich umelcov/umelkyne a študentov/študentky.

Snímka obrazovky 2021-06-16 o 14.11.42.png
Petra Hanáková k medziam digitálneho zážitku

S potešením linkujeme kritický feedback na Masážny salón Eva, videoperformaciu Evy Priečkovej, ktorá vznikla na našej mlynskej rezidencii, v rámci výstavy Skupinová terapia. Kritike sa síce nebránime, ale predsa by sme ako inštitúcia, v ktorej zázemí a „pandemických okolnostiach" Eva tvorila, na niektoré súvislosti v texte opomenuté rady zareagovali.

   

Expozície a výstavy

Straty a nálezy. Expedícia do minulosti a budúcnosti Schaubmarovho mlyna Straty a nálezy. Expedícia do minulosti a budúcnosti Schaubmarovho mlyna Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Výstava potrvá ešte 34 dní

Výstava Straty a nálezy sa z dramaturgie schaubmarovských titulov tak trochu vymyká. Hlavným výskumným a prezentačným objektom je totiž samotný Schaubmarov mlyn. Jeho dejiny, súčasnosť aj budúcnosť.

Mlynárska expozícia Mlynárska expozícia Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Stála expozícia

Mlynárska expozícia je ukážkou vývoja mlynárstva v malokarpatskej oblasti od 18. storočia až do polovice 20. storočia.

 
 

Dielo týždňa

Július Jakoby. Jar. 	1965–1970 Július Jakoby. Jar. 1965–1970
   
 

 
Partneri SNG
Partneri  BSK  
Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter