Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu

Schaubmarov mlyn v Pezinku

Zima v Schaubmarovom mlyne Zima v Schaubmarovom mlyne

Po Vianociach je Schaubmarov mlyn opäť otvorený. V januári si nenechajte újsť workshopy, komentovanú prehliadku výstavy o keramike ani prvú debatu z novej série Mesto!?. Tešíme sa na vašu návštevu.

 
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Schaubmarov mlyn v Pezinku

Cajlanská 255

Schaubmarov mlyn v pezinskej časti Cajla je miesto s výnimočnou atmosférou – historický mlyn je obklopený vidieckym dvorom a starým ovocným a orechovým sadom. Prírodný charakter lokality a prítomnosť výtvarného umenia ho predurčujú na to, aby sa stal jedinečným a príjemným miestom na oddych a trávenie voľného času pre deti aj dospelých.
Mlyn, známy aj ako Schaubmarov mlyn, patrí SNG od 70. rokov 20. storočia. Ako jediný kompletne zachovaný mlyn na Slovensku je dnes vzácnou historickou a technickou pamiatkou. Okrem funkčnej mlynárskej technológie a expozície o histórii mlyna v ňom sídli aj galéria výtvarného umenia, ktorá prezentuje najmä súčasné profesionálne výtvarné umenie a dizajn.
Počas celého roka sa v mlyne konajú rôzne podujatia pre verejnosť, školákov, rodiny s deťmi – od vzdelávacích až po kultúrne a spoločenské podujatia, venované témam súvisiacim s umením, prírodou, či jedlom.

   

Neprehliadnite

000010.JPG
Ovocný sad v mlyne

Ovocný sad v Schaubmarovom mlyne sme zazimovali a máme teraz čas dať vám vedieť, ako sa mu počas roka vodilo.

vystav1.jpg
Otvorenie výstavy Z kruhu von

Pozrite si reportáž z otvorenia výstavy Z kruhu von - moderná a súčasná slovenská keramika. Predstavuje výstavu a prináša krátke rozhovory aj s niektorými z autorov.

profilovka_crop.jpg
Otvárame sezónu

2. júla vás pozývame do Pezinka. Otvárame novú výstavu Medzi selankou a drámou, pripravujeme program pre rodiny s deťmi, dobré jedlo a na záver dňa vystúpia Archívny chlapec a Katarína Máliková!

 

Program a aktuality

   

Expozície a výstavy

Z kruhu von – moderná a súčasná slovenská keramika Z kruhu von – moderná a súčasná slovenská keramika Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Výstava potrvá ešte 92 dní

Náhľad do modernej a súčasnej slovenskej keramiky, zasadený nie náhodou do prostredia pezinského Schaubmarovho mlyna, sleduje niekoľko tém, ktoré majú v keramike status archetypu - nádoba, tanier, figúra.

Mlynárska expozícia Mlynárska expozícia Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Stála expozícia

Mlynárska expozícia je ukážkou vývoja mlynárstva v malokarpatskej oblasti od 18. storočia až do polovice 20. storočia.

 
 

Dielo týždňa

Július Koreszka. Zima. okolo 1940 Július Koreszka. Zima. okolo 1940
   
 

 
Partneri SNG
Partneri  BSK  
Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste