English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu

Schaubmarov mlyn v Pezinku

Schaubmarov mlyn je otvorený! Schaubmarov mlyn je otvorený!

Vážení návštevníci Schaubmarovho mlyna, pripravili sme pre vás najdôležitejšie informácie týkajúce sa bezpečnej návštevy galérie a múzea: ⚫️ SNG Schaubmarov mlyn ostáva OTVORENÝ pre verejnosť v bežných otváracích hodinách ⚫️ Sprievodné programy nad 6 ľudí sú v tejto chvíli zrušené ⚫️ Vstup do areálu Schaubmarovho mlyna je povolený iba s prekrytými hornými dýchacími cestami ⚫️ V objekte Galérie a múzea môže byť naraz maximálne 26 ľudí aj s lektorom ⚫️ Komentované prehliadky k mlynskej expozícii sa konajú vždy o celej hodine pre maximálne 6 ľudí aj s lektorom ⚫️ Kaviareň budeme obsluhovať v exteriéri sediacim návštevníkom. Ďakujeme, že sa správate zodpovedne a tešíme sa na vašu návštevu.

 
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Schaubmarov mlyn v Pezinku

Cajlanská 255

Schaubmarov mlyn je súčasťou Slovenskej národnej galérie. Ide o jediný zachovalý potočný mlyn na Slovensku s funkčnou mlynskou technológiou. Nájdete tu expozíciu mlynárstva a galériu výtvarného umenia, v ktorej dostáva priestor najmä moderné a súčasné umenie a dizajn.

V mlyne sa venujeme nielen uchovávaniu kultúrneho dedičstva a prezentácii výtvarného umenia. Organizujeme aj množstvo sprievodných podujatí, ktoré súvisia s vizuálnym umením, prírodou a životným prostredím, remeslami a jedlom.

Počas roka sa môžete zapojiť do workshopov, zúčastniť sa komentovaných prehliadok, koncertov, navštíviť trhy a ďalšie podujatia pre odbornú aj širšiu verejnosť.

Súčasťou areálu Schaubmarovho mlyna je i ovocný sad, ktorý postupne revitalizujeme a plánujeme sprístupniť pre verejnosť. Po prehliadke mlynskej expozície a aktuálnej výstavy neobíďte ponuku pekných kníh o umení a prírode a rôznych drobností z našej dielne. Oddýchnuť si môžete pri káve a koláčiku, ktoré vám ponúkame v našej kaviarni.

   

Blog

zdeno hogh (1).jpeg
Mlynská rezidencia - Zdeno Hogh

Zdeno Hogh absolvoval dvojtýždňový rezidenčný pobyt v Schaubmarovom mlyne, počas ktorého aktívne pracoval s elementmi galerijnej pedagogiky a vytvoril interaktívnu inštaláciu k výstave Skupinová terapia.

deň stromov-moruša.jpg
20. október - Deň stromov

Na dvore Schaubmarovho mlyna rastie majestátny strom moruše čiernej, ktorého vek arborista Ing. arch. Tomášom Šataník odhadol na 250 rokov. Tento už senescentný strom vysadili pravdepodobne v období výstavby budovy mlyna, ešte pred príchodom Schaubmarovcov.

OPEN CALL BANER WEB.jpg
OPEN CALL / Mlynská rezidencia

SNG Schaubmarov mlyn vyhlasuje otvorenú výzvu na umeleckú rezidenciu. Výzva je určená umelkyniam/umelcom alebo umeleckým kolektívom a je zameraná na realizáciu dočasnej intervencie (nie nevyhnute vizuálnej) do plánovanej výstavy Skupinová terapia, ktorá sa otvára 15.8.2020.

   

Expozície a výstavy

Skupinová terapia Skupinová terapia Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Výstava potrvá ešte 218 dní

Výstava Skupinová terapia by chcela, nie náhodou práve v Pezinku-Cajle, meste/mieste so silným renomé psychiatrie, umením podchytiť narastajúcu úzkosť a unikajúci pocit radosti, na ktoré dnes reaguje stále viac umelcov. Na jednom mieste, v charizmatickom priestore starého mlyna, koncentrujeme diela, v ktorých sa zrkadlí onen participatívny obrat i komunitný étos, tak ako ich zažívame v umení a prevádzke umenia posledných dekád.

Mlynárska expozícia Mlynárska expozícia Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Stála expozícia

Mlynárska expozícia je ukážkou vývoja mlynárstva v malokarpatskej oblasti od 18. storočia až do polovice 20. storočia.

 
 

Dielo týždňa

Jakub Bogdan: Zápas kohútov, 1706–1710 Jakub Bogdan: Zápas kohútov, 1706–1710
   
 

 
Partneri SNG
Partneri  BSK  
Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter