Aj napriek tomu, že Fullove diela odchádzajú do bezpečia depozitára, bude Galérie Ľudovíta Fullu naďalej otvorená. Okrem prehliadky súkromných priestorov umelca ponúkame aj dočasné výstavy, ktoré poukazujú na výnimočnosť miesta, kvalitu architektúry, ale aj súčasný stav objektu. Pokračujeme aj v kultúrnych a vzdelávacích programoch. Sledujte nás, tešíme sa na vašu návštevu.
Je 27. február, rok 1902. V tento deň prichádza na svet jeden z najoriginálnejších a najvýznamnejších umelcov slovenského výtvarného umenia 20. storočia. Ľudovít Fulla. V mladom veku túžiaci po kariére maliara napĺňa vlastnú túžbu pomerne skoro - prvá monografia o jeho diele vyšla už v jeho 33 rokoch, hneď nato získal medzinárodné uznanie, štátne vyznamenania... A napokon aj vlastnú galériu - nepochybne jednu z najväčších pôct pre umelca.
Diela zo stálej expozície Ľudovíta Fullu v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku čaká deinštalácia a presun do depozitára. Dôvodom je nevyhovujúci stav budovy jedného z vysunutých pracovísk Slovenskej národnej galérie. GĽF pri tejto príležitosti pripravila pre svojich návštevníkov a návštevníčky symbolickú rozlúčkovú akciu, ktorá sa bude konať 19. februára 2022.
Neštandardná situácia – netradičná výstava. V čase, keď sú galérie chvíľu otvorené a chvíľu zatvorené, esenciálne alebo neesenciálne, sme pre vás pripravili trochu výstavu a trochu sviatočnú výzdobu. Niečo z Fullu a niečo od Nano vjs., spolu s ktorými prichádzame s netradičným projektom vizuálneho umenia, inšpirovaným práve Fullovou tvorbou, do exteriéru.
Premena nefunkčnej White Cube na atraktívnu Light Cube, v ktorej sa ani Fulla nestratí. Vizuálni umelci z oblasti grafického dizajnu, animácie, videomapingu a vjingu panoramatickou projekciou zaplnia prázdne biele steny Galérie Ľudovíta Fullu umením v nehmotnej podobe, ktorému voda neublíži.
Aktuálna autorská výstava maľby Mgr. art. Gabriely Doľackej sa zameriava na diela tematizujúce stereotypy rodovo podmieneného postavenia a úlohy ženy. Doľacká sa opiera o vlastnú skúsenosť a pocity z prežívania takýchto situácií, čo ju privádza a motivuje k ironickým i sebaironickým reakciám na stereotypné očakávania ako všeobecný spoločenský fenomén.