English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku

Fullova trinásta komnata Fullova trinásta komnata

V Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku pozývame na výstavu Trinásta komnata, ktorá odhaľuje doposiaľ nesprístupnené miesta galérie. Nenechajte si tiež ujsť pravidelné podujatia v galérii, programy plné tvorenia a umenia. Tešíme sa na vašu návštevu! Galéria Ľudovíta Fullu je od 1. novembra v režime len pre plne očkovaných.

     

Blog

Edu-x-change_GĽF na návšteve SSG_7.jpg
Edu-X-change

V mesiacoch apríl - jún 2021 prebiehal v piatich vybraných slovenských galériách edukačný projekt Edu-X-change zameraný na zvýšenie kvality odbornej práce galerijných pedagógov, rozšírenie inovatívnych prístupov v galerijno-pedagogickej praxi a networking. Jeho cieľom bola výmena skúseností prostredníctvom rezidencií odborných pedagogických pracovníkov v hostiteľských galériách.

171995244_199951355266968_7327917171742084302_n.jpg
Spomaľte so Slow Art Day 2021

Galéria Ľudovíta Fullu sa zapojila do medzinárodného podujatia Slow Art Day, ktorého princíp spočíva v sústredenom vnímaní vybraného výtvarného diela.Objavte umenie inak s Fullom a jeho dielom Sen na salaši.

Snímka obrazovky 2020-10-09 o 14.22.06.png
Okamihy Ľudovíta Fulla

Vedeli ste, že Ľudovít Fulla zapísal svoje spomienky zo života do knihy Okamihy? V I. časti knihy z r. 1972 sa dozviete, kde sa umelec narodil a čo a kto ho všetko obklopoval.

   

Expozície a výstavy

Trinásta komnata Trinásta komnata Galéria Ľudovíta Fullu
Výstava potrvá ešte 104 dní

Výstava nie celkom taká, ako by ste čakali. V komnatách nášho galerijného paláca vám v plnom lesku, ako sa na galerijnú výstavu patrí, predstavujeme a pripomíname, čo všetko vytvorili umelci inšpirovaní Fullovým dielom v našich nedávnych projektoch. Do trinástej komnaty je však vstup zakázaný. Podobne ako v rozprávke sa v nej ukrýva čosi tajomné až strašidelné, čo zostáva obvykle skryté pred očami návštevníkov. Možno kliatba, s ktorou bojujeme. Treba vidieť a počuť na vlastné oči a uši.

Ľudovít Fulla Ľudovít Fulla Galéria Ľudovíta Fullu
Stála expozícia

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku bola postavená podľa projektu architekta Martina Kusého st. z rokov 1964 - 1965 (realizácia architekt Štefan Hatala). Jej účelom je prezentovať a uchovávať umelecké diela, ktoré Ľudovít Fulla, jeden z najvýznamnejších a najosobitejších slovenských umelcov 20. storočia, daroval štátu.

 
 

Dielo týždňa

Ladislav Guderna. Žena pri sviečke. 1948 Ladislav Guderna. Žena pri sviečke. 1948
   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter