English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu

Slovenská národná galéria

Binder
Leto v SNG Leto v SNG

V SNG vám v lete okrem výstav a ponúkame aj bohatý sprievodný program. Vo všetkých pracoviskách po celom Slovensku vás čakáme s jedinčnými zážitkami. Príďte si k nám oddýchnuť, inšpirovať sa a nachajte sa na chvíľu ovládnuť umením.

 

Prebiehajúce výstavy

Akcia ZET / umenovedná výprava Akcia ZET / umenovedná výprava Esterházyho palác, Bratislava
Výstava potrvá ešte 148 dní

Od novembra tohto roku bude v átriu SNG výtvarník Marcel Mališ maľovať autorskú repliku strateného diela - svoj nový obraz s pozmeneným názvom VďakyZdanie československého ľudu. Ako verne k úlohe pristúpi, bude na jeho rozhodnutí. Pre maliara bude galéria „pracovňou" a obraz tak bude pribúdať pred zrakmi verejnosti. Maliarska akcia sa stane východiskom pre nový experimentálny žáner - umenovednú výpravu, ktorá zrkadlí naše premýšľanie o postavení národnej galérie ako vzdelávacej inštitúcie dnes. Je to miesto kladenia otázok a hľadania odpovedí.

Avatsýv. Labyrint Erika Bindera Avatsýv. Labyrint Erika Bindera Esterházyho palác, Bratislava
Výstava potrvá ešte 87 dní

Samostatná výstava Erika Bindera (1974) nadväzuje na projekty umelcov a umelkýň strednej generácie pre SNG. Robustnosť jeho oeuvre a zároveň ľahkosť jeho tvorivého prístupu nám dovoľujú predstaviť ho ako tvorcu vo svojom prostredí, v labyrinte vlastného života, v ktorom sa snaží zorientovať. Svoj umelecký program už dávnejšie vybudoval na inverzii kreatívnej práce. Binderov program je mnohovrstevnatý a obsahuje prácu so všetkými médiami od maľby, grafiky, autonómnej aj denníkovej kresby, inštalácie a objektov až po video a intermediálne performancie.

7x7. Sedem slobodných úvah o umení 7x7. Sedem slobodných úvah o umení Esterházyho palác, Bratislava
Výstava potrvá ešte 148 dní

Projekt Sedem slobodných úvah o umení, kolektívne dielo kurátorov SNG, reaguje na rozmach online kultúry počas karanténnych opatrení pre pandémiu covid-19. Digitálna stopa SNG bola pomerne markantná už aj pred ňou, rozšírenie online ponuky v nových podmienkach bolo pre nás teda prirodzené.

Zóna Výtvarnej rozcvičky Zóna Výtvarnej rozcvičky Esterházyho palác, Bratislava
Výstava potrvá ešte 45 dní

Počas minulého roka sme v Slovenskej národnej galérii na 3. poschodí Esterházyho paláca v Bratislave vytvorili novú edukačnú Zónu, ktorá je priestorom pre všetkých, ktorí radi experimentujú, tvoria, objavujú a chcú sa dozvedieť viac o zaujímavých témach z výtvarného umenia. Pre našich návštevníkov a návštevníčky všetkých vekových kategórií na tomto mieste spájame interakciu, nové poznatky, zábavu a oddych.

   

Najbližší program

August na Zvolenskom zámku August na Zvolenskom zámku
5. aug / 9:22
Zvolen
Letný kurz kresby 2 Letný kurz kresby 2
Dnes / 18:30 –
20:30 Bratislava
 
   

Dielo týždňa

Ernest Zmeták. Rabča. 1950–1952 Ernest Zmeták. Rabča. 1950–1952
 

Blog

210436588_10159782819089345_1816763328268495655_n.jpg
Ocenená Jana Bahurinská

Naša dlhoročná kolegyňa Jana Bahurinská získala dnes Cenu ministerky kultúry Slovenskej republiky Cenu Andreja Kmeťa za celoživotnú odbornú prácu v oblasti evidencie a dokumentácie galerijných zbierok, za spustenie elektronizácie v oblasti správy zbierok a nastavenie základov digitalizácie diel výtvarného umenia. Gratulujeme!

SNG_digi.jpg
SNG - návštevnícky prieskum

Staňte sa súčasťou digitálnej premeny zrekonštruovanej SNG! Radi by sme spoznali vás, našich návštevníkov a mysleli na vaše potreby a problémy pri tvorbe interaktívnych digitálnych technológií do nových expozícií, či webových stránok. Hľadáme ľudí, ktorí by v rámci návštevníckeho prieskumu boli ochotní venovať nám kúsok svojho času na rozhovor - online alebo pri káve. Viac informácií nájdete v dotazníku.

Jumper, interierová plastika, porcelán, 2012.jpg
Zomrel dizajnér a umelec Martin Bu

Martin Bu odišiel nečakane. Prekvapovať ostatne patrilo k jeho autorskému i životnému prístupu. Keramika v ňom tvorila fundament, z jej orbitu ale bez okolkov vykračoval. V tvorbe i ako pedagóg. Svoj postoj postavil na tekutosti a otvorenosti, nenechal sa spútať polaritami voľného a úžitkového. Bola mu blízka poloha konceptuálneho, v polemike ukotveného dizajnu.

 

SNG v médiách

Postkonceptualizmus ostrých hrán – raz si na vrchole a raz dole (Erik Binder vSlovenskej národnej galérii)
profilart.sk
8. júla 2021
„Výstava slovenského umelca Erika Bindera (1974) v Slovenskej národnej galérii (SNG) je vítanou zmenou. Galéria nečakala na jeho okrúhle výročie či tesne predsmrtnú/posmrtnú reflexiu. Znie to síce morbídne, ale je to tak, ak si dodatočne uvedomíme, ako sa umelec/umelkyňa môže spojiť s „národnou inštitúciou". Samozrejme, SNG každý čo to vyčíta, nedá sa priestorovo nafúknuť, no predsa len to prvé poschodie s knižnicou by sa dalo presunúť do podzemia a tento lukratívny priestor využiť na výstavnú prezentáciu.“
Abstraktnú tvorbu Karola Molnára sprístupnili v ružomberskej galérii
teraz.sk
26. júna 2021
„Abstraktnú tvorbu výtvarníka Karola Molnára mapuje výstava, ktorú v tomto týždni sprístupnili v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. K výstave vychádza aj 40-stranový dvojjazyčný slovensko-anglický katalóg s odbornou štúdiou kurátorky Zsófie Kiss-Szemánovej a s obrazovou prílohou vystavených diel. TASR o tom informovala Klára Hudáková z oddelenia marketingu a tvorby programov Slovenskej národnej galérie.“
   
 

 
Partneri SNG
Generálny partner  Tatra Banka Partneri  BKIS Bratislava Goethe Institut joycard Nadácia Novum SITA slovakiatravelling Hlavní mediálni partneri  Citylife.sk Radio FM tasr Mediálni partneri  Artalk inba inspire Kam s deťmi Radio Devin S deťmi swine daily Partneri projektov  CEP IT ZOO KHB  
Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter