English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Kníhkupectvo Ex Libris v SNG

Rázusovo nábrežie 2, 811 02  Bratislava

Lásku ku knihám premenila na dnes už povestné kníhkupectvo Ex Libris moja mama Marta Šáteková. Fungovalo veľa rokov na Michalskej ulici, neskôr už v trochu inom režime o pár ulíc ďalej. Vždy vyberala knihy podľa svojho vkusu a nie podľa komercie. Ľudia sem radi chodili nielen za knihami, ale aj debatovať, poradiť sa. Vznikali tu nové priateľstvá či pracovné vzťahy a často si tu ľudia nechávali odkazy v našej tzv. "mŕtvej schránke.

Teraz som si kníhkupectvo zobrala na starosti ja - jej dcéra a udomácnili sme sa v priestoroch Esterházyho paláca v Slovenskej národnej galérii na Nám. Ľ. Štúra. Kníhkupectvo Ex Libris v SNG dostalo nový ráz galerijného priestoru. Prinášame publikácie o umení a kultúre, ale aj kvalitnú detskú literatúru a pôvodnú slovenskú literatúru. Okrem tohto špecifického výberu umeleckých titulov ponúkame aj katalógy k výstavám v SNG, ktoré nikde inde nenájdete. Tiež grafiky od súčasných ilustrátorov a umelcov a ponuku autorských kníh.

Stále si knihy vyberáme podľa nášho vkusu a pomaly začíname fungovať ako miesto stretnutí, odkazov a debát. Ex Libris v SNG je miestom, kde môžete príjemne stráviť svoj čas.


Martina Šáteková

Novinky a aktuálny program kníhkupectva Ex Libris v SNG môžete sledovať na našej FB stránke.


 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter