English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Kníhkupectvo Ex Libris v SNG

Námestie Ľudovíta Štúra 4, 811 02  Bratislava

Lásku ku knihám premenila na dnes už povestné kníhkupectvo Ex Libris moja mama Marta Šáteková. Fungovalo veľa rokov na Michalskej ulici, neskôr už v trochu inom režime o pár ulíc ďalej. Vždy vyberala knihy podľa svojho vkusu a nie podľa komercie. Ľudia sem radi chodili nielen za knihami, ale aj debatovať, poradiť sa. Vznikali tu nové priateľstvá či pracovné vzťahy a často si tu ľudia nechávali odkazy v našej tzv. "mŕtvej schránke.

Teraz som si kníhkupectvo zobrala na starosti ja - jej dcéra a udomácnili sme sa v priestoroch Esterházyho paláca v Slovenskej národnej galérii na Nám. Ľ. Štúra. Kníhkupectvo Ex Libris v SNG dostalo nový ráz galerijného priestoru. Prinášame publikácie o umení a kultúre, ale aj kvalitnú detskú literatúru a pôvodnú slovenskú literatúru. Okrem tohto špecifického výberu umeleckých titulov ponúkame aj katalógy k výstavám v SNG, ktoré nikde inde nenájdete. Tiež grafiky od súčasných ilustrátorov a umelcov a ponuku autorských kníh.

Stále si knihy vyberáme podľa nášho vkusu a pomaly začíname fungovať ako miesto stretnutí, odkazov a debát. Ex Libris v SNG je miestom, kde môžete príjemne stráviť svoj čas.


Martina Šáteková

Novinky a aktuálny program kníhkupectva Ex Libris v SNG môžete sledovať na našej FB stránke.


 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter