Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Aktuálny program

17. júl
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Kafarnaum Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Kafarnaum

Príbeh dvanásťročného chlapca, ktorý zažaluje svojich rodičov za to, že mu dali život, je strhujúcou výpoveďou o živote v najchudobnejších slumoch súčasného Libanonu. Snímku, ktorá na festivale v Cannes 2018 ohromila divákov, kritiku i porotu, vďaka zmesi realizmu a intenzívnych emócií prirovnávajú k slávnemu Milionárovi z chatrče.

 
24. júl
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Woman at War Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Woman at War

Je lepšou metódou ako zachrániť svet sabotáž stožiarov vysokého napätia, alebo adoptovanie ukrajinskej siroty? Túto otázku rieši svojrázna „zenová teroristka" v šťavnatom a ironickom filme Benedikta Erlingssona.

 
25. júl
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
Letný večer v SNG s Umelcovou (ťažkou) batožinou Letný večer v SNG s Umelcovou (ťažkou) batožinou

V letnom kurátorskom výklade Lucia G. Stach a Alexandra Homoľová priblížia osud a tvorbu medzivojnového expresionistu európskej dôležitosti Arnolda Petra Weisza-Kubínčana (1898 - 1945) a odhalia pozadie príbehu neobyčajnej akvizície - konvolútu diel z pozostalosti tohto autora, ktorý získala SNG ako veľkorysý dar od rodiny Katariny Curtis z USA.

 
30. júl
/

utorok
17:00
/

Kaviareň Berlinka
Čaj o piatej v SNG: Tančiareň Čaj o piatej v SNG: Tančiareň

Aj v lete pokračujeme v sérii programov Čaj o piatej pre aktívnych seniorov, ktoré pravidelne organizuje STÁLE DOBRÍ n.o. v spolupráci so SNG. V príjemne klimatizovanom prostredí kaviarne Berlinka vás privíta obľúbený učiteľ tanca Juraj Komora.

 
31. júl
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Sviatky pokoja a mieru Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Sviatky pokoja a mieru

Trpká komédia dánskej hereckej hviezdy Papriky Steen o tom, že rodina je najväčšie požehnanie… aj prekliatie. Svoje o tom vie Katrine, ktorá sa vždy desí vianočných sviatkov. Znamenajú pre ňu nielen varenie pre trinástich členov rodiny, ale aj vyčerpávajúcu diplomaciu medzi jednotlivými aktérmi.

 
4. aug
/

nedeľa
16:00
/

Esterházy Palace
Sunday Rest: Artist's (heavy) luggage. Arnold Peter Weisz-Kubínčan (1898-1945) Sunday Rest: Artist's (heavy) luggage. Arnold Peter Weisz-Kubínčan (1898-1945)

Arnold Peter Weisz-Kubínčan was a Jewish painter and a unique figure of the central European fine art. The lecture presents his paper artpieces from Schenectady, Albany (NY) donated by the Curtis family. They were saved and re-discovered after World War II as a part of his tragic fate.

 
7. aug
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Yao Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Yao
Yao je 13-ročný chlapec žijúci v dedine na severe Senegalu a je ochotný urobiť všetko pre to, aby sa mohol stretnúť so svojím hrdinom, ktorým je Seydou Tall, slávny francúzsky herec. Seydou Tall je pozvaný do Dakaru, aby predstavil svoju novú knihu a po prvý raz navštívilkrajinu, z ktorej pochádza.
 
14. aug
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Sladký koniec dňa Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Sladký koniec dňa

Príbeh sa odohráva v Toskánsku. Maria Linde ̶ poľská poetka, laureátka Nobelovej ceny za literatúru, oslavuje spolu so svojou rodinou a s priateľmi 65. narodeniny. Jej stabilný rodinný život plynie v pokojnom rytme talianskej provincie, až kým sa neodhalí jej vzťah s imigrantom - o 30 rokov mladším Arabom Nazeerom.

 
18. aug
/

nedeľa
16:00
/

Esterházyho palác
Siesta v galérii: Umelcova (ťažká) batožina. Arnold Peter Weisz-Kubínčan (1898 - 1945) Siesta v galérii: Umelcova (ťažká) batožina. Arnold Peter Weisz-Kubínčan (1898 - 1945)

Nedeľný výklad o tvorbe a živote medzivojnového maliara európskeho významu.

 
21. aug
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Verní neverní Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Verní neverní

Love story s hviezdnym obsadením. Abel a Marianne sú 10 rokov rozídení. Keď sa znova stretnú, Abel sa rozhodne získať Marianne späť. Veci sa však zmenili: Marianne má syna Josepha a jeho teta, mladá Éve, vyrástla. A majú tajomstvá, ktoré postupne odhaľujú...

 
27. aug
/

utorok
17:00
/

Kaviareň Berlinka
Čaj o piatej v SNG: Burza kníh Čaj o piatej v SNG: Burza kníh

Upratali ste si knižnicu? Potrebujete urobiť miesto novým knihám a niektoré by ste radi darovali? V rámci pravidelného podujatia Čaj o piatej pre aktívnych seniorov organizovaného STÁLE DOBRÍ n.o. v spolupráci so SNG vás pozývame na burzu kníh. Príďte si vymeniť knihy, ktoré už nepotrebujete za iné a neformálne sa porozprávať o tom, čo radi čítate.

 
28. aug
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Posledné večery na Zemi Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Posledné večery na Zemi

Hypnotický romantizujúci neonoir najtalentovanejšieho súčasného čínskeho filmára Gana Biho je magickou meditáciou o priestore a čase i enigmatickou básňou o strate a bolesti, snom utkaným z nespoľahlivej pamäti, melancholicky rozostrenej prítomnosti a minulosti, ktorá možno dokonca ani nebola.

 
 

Pravidelné programy

Letné kino Film Europe v Berlinke SNG Letné kino Film Europe v Berlinke SNG

Slovenská národná galéria a Film Europe Media Company uvádzajú v Berlinke SNG žánrovo rôznorodé filmy od kvalitných európskych režisérov, mnohé s oceneniami či nomináciami z významných filmových festivalov.

Sunday Rest Sunday Rest

Sunday Rest je nový formát Slovenskej národnej galérie, nadväzujúci na obľúbený program Siesta v galérii a prinášajúci pútavý pohodový výklad k aktuálnym výstavám v Esterházyho paláci v anglickom jazyku.

Workshop pre dospelých Workshop pre dospelých Cyklus interaktívnych dvojhodinoviek pre všetkých, ktorých umenie zaujíma, bude prebiehať v SNG počas celého roka.
Literatúra vo výklade Literatúra vo výklade

Pravidelné stretnutia v útulnej atmosfére kníhkupectva Ex Libris v SNG.

Hudba dneška v SNG Hudba dneška v SNG

Hudba dneška v SNG má v koncertnom živote Bratislavy už pevné miesto a  je podujatím, ktoré chce osloviť všetkých tých, ktorí v umení hľadajú otvorenosť, hĺbku, kvalitu a nové netradičné pohľady na „vnútorné aj vonkajšie" veci nášho sveta.

Open Studio Open Studio

Súčasťou projektu Open Studio sú verejné prednášky domácich a zahraničných hostí o ich tvorbe  a aktuálnych témach z oblasti súčasného umenia, ktoré sa konajú v priestoroch kaviarne Berlinka.

Siesta v galérii Siesta v galérii

Pohodový nedeľný výklad pre verejnosť k aktuálnym výstavám v Esterházyho paláci (bez objednávania sa vopred).

 

Pravidelné rodinné programy

Hľadanie strateného času Hľadanie strateného času

Všetko sa dá, keď sa chce. O tom nás presviedča aj umenie, ktoré často nachádza nové riešenia toho, ako sa na problém pozerať. Na kurze sa ponoríme hlbšie do tajov umeleckého sveta, preskúmame ho zo všetkých strán, precvičíme svoju tvorivosť a vyskúšame neočakávané postupy. Program je určený pre mladých ľudí od 13 do 17 rokov.

Malé divy Malé divy

Malé divy sú novým formátom SNG umožňujúci najmenším podnetné trávenie času v galérii.

Tvorivý ateliér: Správna chvíľa Tvorivý ateliér: Správna chvíľa

Výtvarný ateliér pre rodičov s deťmi inšpirovaný výstavami SNG približuje umenie a dopĺňa ho vlastnou tvorivou aktivitou v ateliéri.

Výtvarka Výtvarka

Opäť otvárame dva tímy Výtvarky pre deti od 8 až 10 rokov (1. tím) a 10 až 13 rokov (2. tím). Kurz prepája ateliérovú tvorbu so spoznávaním umeleckých diel. Prostredníctvom nich sa s mladšími účastníkmi zoznámime so základnými výtvarnými pojmami. S druhým tímom si ich upevníme rozširovaním poznatkov, ktoré overíme v praxi.

Kreativ Kemp 2019 Kreativ Kemp 2019

Ako každý rok, i toto leto pre deti pripravujeme Kreativ Kemp - denný letný tábor v Slovenskej národnej galérii. Tentokrát sa budeme venovať téme cestovania v rôznych rovinách a podobách

Nedeľa v detaile Nedeľa v detaile

Vylepšený formát spoločnej nedele pre celú rodinu.

   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste