English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Aktuálny program

Zajtra
/

19:00
Esterházyho palác
Hudba dneška v SNG 37 – Invisible Memorial 2020 - ZRUŠENÉ Hudba dneška v SNG 37 – Invisible Memorial 2020 - ZRUŠENÉ
Koncert sa uskutoční v náhradnom termíne v jarných mesiacoch budúceho roka.
Na koncerte cyklu Hudba dneška v SNG sa predstaví širokospektrálny anglický umelec Hilary Jeffery žijúci v Berlíne, ktorý je ako hráč na trombón nielen skvelým interpretom súčasnej hudby, ale aj nekonvenčným skladateľom a improvizátorom.
 
23. okt
/

piatok
19:00
/

Esterházyho palác
Debris Company: Glitch x Ó, šaty! - ZRUŠENÉ Debris Company: Glitch x Ó, šaty! - ZRUŠENÉ

Jednou z prezentovaných autoriek a autorov výstavy Ó, šaty! je Andrea Chrastinová Pojezdálová. Na jej tvorbu upriami pozornosť tanečné predstavenie Glitch, pre ktoré dizajnérka vytvorila kostým a masky. Performanciu odohrá Debris Company v špeciálnej úprave pre priestory SNG. Glitch v pohybovej metafore reflektuje krízu súčasného človeka a sveta, je esejou o bezcieľnom putovaní ľudstva a zrkadlom omylov človeka. Dizajnérsku tvorbu Andrey Chrastinovej Pojezdálovej v súvislosti s výstavou Ó, šaty! a predstavením priblíži kurátorka Viera Kleinová.

Koncept, réžia, hudba: Jozef Vlk; účinkuje: Stanislava Vlčeková; svetelný dizajn: Jozef Čabo.

 
24. okt
/

sobota
15:00
/

Esterházyho palác
Zoom: zaostrené na dielo Zoom: zaostrené na dielo

Krátky výklad na výstave Ó, šaty! priblíži odev Balance (2013) Maje Božović Bažik. Zastaviť sa môžete kedykoľvek v uvedenom čase.

 
25. okt
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
Rodinná nedeľa: Pridaná hodnota - ZRUŠENÉ Rodinná nedeľa: Pridaná hodnota - ZRUŠENÉ

Hoci sa móda spája s rýchlymi zmenami, stále častejšie sa dnes uvažuje o udržateľnosti, neplytvaní a pridávaní novej hodnoty použitým veciam. Podobné princípy nájdeme a preskúmame na výstave súčasných slovenských odevných dizajnérov.

 
27. okt
/

utorok
17:00
/

Kaviareň Berlinka
Čaj o piatej v SNG: Literárny večer - ZRUŠENÉ Čaj o piatej v SNG: Literárny večer - ZRUŠENÉ

Silvester Lavrík prijal pozvanie na Čaj o piatej v SNG pre aktívnych seniorov, ktoré organizuje STÁLE DOBRÍ n. o. v spolupráci so SNG. Témou na rozprávanie bude jeho „dokuromán" Posledná k. & k. barónka, odkrývajúci životný príbeh Margity Czóbelovej, ženy, ktorú maľoval Nándor Katona a kreslil Elemér Köszeghy.

 
 

Pravidelné programy

ZOOM: zaostrené na dielo
ZOOM: zaostrené na dielo

Krátky výklad vždy v aktuálnych výstavách priblíži vybrané dielo na daný týždeň. Zastaviť sa môžete kedykoľvek v uvedenom čase a naša lektorka/lektor vám o diele povedia viac. V príprade záujmu porozprávajú o diele aj v anglickom jazyku.

SNG nažive
SNG nažive

V živých online rozhovoroch sa s našimi kolegami porozprávame o všetkom, čo sa ukrýva v Slovenskej národnej galérii. S kurátormi, reštaurátormi, galerijnými pedagógmi, grafickými dizajnérmi, ale aj pracovníkmi z produkcie či oddelenia bezpečnosti zbierok sa pozrieme do zákulisia prípravy výstav, zistíme ako fungujú výpožičky umeleckých diel, alebo ako raz naša produkcia zháňala na výstavu kolóniu mravcov!

Kurz kresby
Kurz kresby

Prinášame nový formát kurzu pre dospelých venovaný kresbe, zážitku z kreslenia a pozeraniu sa na svet novým spôsobom. Počas pravidelných stretnutí sa od základov kreslenia dostaneme ku kresbe zátišia a perspektívy až po figúru.

Letné kino Film Europe v Berlinke SNG
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG

Slovenská národná galéria a Film Europe Media Company uvádzajú v Berlinke SNG žánrovo rôznorodé filmy od kvalitných európskych režisérov, mnohé s oceneniami či nomináciami z významných filmových festivalov.

Sunday Rest
Sunday Rest

Sunday Rest je nový formát Slovenskej národnej galérie, nadväzujúci na obľúbený program Siesta v galérii a prinášajúci pútavý pohodový výklad k aktuálnym výstavám v Esterházyho paláci v anglickom jazyku.

Strasti a slasti domácich knižníc
Strasti a slasti domácich knižníc

Kníhkupectvo Ex Libris v SNG pokračuje v obľúbených debatách o domácich knižniciach. Radi do nich nazeráme, obdivujeme ich, inšpirujeme sa nimi. Aké knihy si naši hostia do nich vyberajú, ako si ich budujú, čo v nich nesmie chýbať a prečo?

Workshop pre dospelých
Workshop pre dospelých

Kreatívne workshopy nadväzujúce na aktuálne výstavy prebiehajú vybrané štvrtky o 18.00 v priestoroch galérie. Na tematicky ladených občasných stretnutiach sa zoznámite s výtvarnými dielami a zamyslíte sa nad ich interpretáciou.

Hudba dneška v SNG
Hudba dneška v SNG

Hudba dneška v SNG má v koncertnom živote Bratislavy už pevné miesto a  je podujatím, ktoré chce osloviť všetkých tých, ktorí v umení hľadajú otvorenosť, hĺbku, kvalitu a nové netradičné pohľady na „vnútorné aj vonkajšie" veci nášho sveta.

 

Pravidelné rodinné programy

BookObrazy BookObrazy

Program BookObrazy patrí k pravidelným mesačným programom v SNG, počas ktorého sa deti stretnú s novým literárnym hrdinom cez pohybovo oživené príbehy. Čítanie plné tvorivých aktivít je určené rodinám s deťmi od 4 rokov.

Meetup SNG Meetup SNG

Kurz pre mladých vo veku 13-16 rokov je zameraný na aktuálne dianie a rozširovanie obzorov, a to prostredníctvom umenia, tvorivých aktivít a spoločnej diskusie vo výstavách.

Malé divy Malé divy

Malé divy sú novým formátom SNG umožňujúci najmenším podnetné trávenie času v galérii.

Tvorivý ateliér Tvorivý ateliér

KAPACITA PLNÁ!
Výtvarný ateliér pre rodičov s deťmi inšpirovaný výstavami SNG približuje umenie a dopĺňa ho tvorivou aktivitou v ateliéri. Spoločne preskúmame diela umelcov Generácie 909 a odevy súčasných módnych návrhárov.

Výtvarka Výtvarka

KAPACITA PLNÁ! Prihláste vaše deti na výtvarný kurz v Slovenskej národnej galérii! Počas kurzu sa mladší účastníci zoznámia so základnými výtvarnými technikami a prostriedkami výtvarného umenia a druhá skupina si upevní nadobudnuté poznatky prostredníctvom náročnejších kreatívnych zadaní.

Kreativ Kemp 2020 Kreativ Kemp 2020

Ako každý rok, i toto leto pre deti pripravujeme Kreativ Kemp - denný letný tábor v Slovenskej národnej galérii. Téma: Na scénu!

Rodinná nedeľa Rodinná nedeľa

Vylepšený formát spoločnej nedele pre celú rodinu. Počas dvojhodinového stretnutia navštívime aktuálne výstavy či iné zaujímavé priestory, ktoré spoznávame cez tvorivé úlohy. V ateliéri rozoberanú tému približujeme prostredníctvom rôznych výtvarných zadaní a vlastnej tvorby.

   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter