Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Aktuálny program

3. aug
/

pondelok
9:00
/

Esterházyho palác
Kreativ Kemp 2020 - augustový turnus Kreativ Kemp 2020 - augustový turnus
Scéna je skutočný alebo pomyselný priestor, v ktorom sa niečo odohráva. Tento rok sa na dennom letnom tábore v Slovenskej národnej galérii zameriame na to, čo a kto ju môže vytvárať. Spoločne preskúmame rôzne výtvarné prostriedky a princípy - svetlo, farby, rôzne materiály, prácu s priestorom či ilúziou. Zistíme tiež, prečo je dôležitý aj divák.
 
Dnes
/

20:30
Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Narušiteľ systému Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Narušiteľ systému

Bernadette, alebo Benni, ako sa necháva prezývať, je dievča s tvárou anjela, plné nespútanej energie. Je „narušiteľom systému". Tento termín sa používa pre problémové deti, ktoré porušujú pravidlá a odmietajú prijať akýkoľvek druh štruktúry. Nezáleží na tom, kde je toto deväťročné dievča umiestnené, po krátkom čase ju odvšadiaľ vyhodia. Koniec koncov, presne o to jej ide, pretože najviac zo všetkého túži opäť žiť so svojou matkou, ktorá nie je schopná vyrovnať sa s nevypočítateľným správaním svojej dcéry.

 
 
9. aug
/

nedeľa
16:00
/

Esterházyho palác
Zoom: Ladislav Vychodil, Generácia 909,76 Zoom: Ladislav Vychodil, Generácia 909,76
Nový formát krátkych výkladov priblíži vybrané dielo na dvoch rôznych výstavách. Zastaviť sa môžete kedykoľvek v uvedenom čase.
 
12. aug
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: To musí byť nebo Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: To musí byť nebo

Elia Suleiman, hlavná postava a rozprávač, uteká z Palestíny a hľadá alternatívny domov, aby si uvedomil, že Palestína je vždy s ním. Prísľub nového života sa čoskoro premení v komédiu plnú omylov. Nech sa vydá akokoľvek ďaleko, od Paríža až po New York, všetko mu pripomína domov: polícia, kontroly na hraniciach a rasizmus sú vždy prítomné. Napriek tomu, že robí všetko pre to, aby sa začlenil do novej spoločnosti, každý mu neustále pripomína, odkiaľ pochádza.

 
16. aug
/

nedeľa
17:00
/

Esterházyho palác
Finisáž výstavy: LV100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia Finisáž výstavy: LV100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia

Ukončenie výstavy LV 100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia so záverečným slovom kurátorky Zuzany Kobliškovej. Výstava bude v deň finisáže otvorená do 20.00.

 
19. aug
/

streda
18:00
/

Antimúzeum Júliusa Kollera
Kurátorský výklad: Antimúzeum Júliusa Kollera Kurátorský výklad: Antimúzeum Júliusa Kollera

Výklad Alexandry Kusej a Aurela Hrabušického priblíži novootvorené Antimúzeum J. K., ktoré je prvou samostatnou expozíciou venovanou Júliusovi Kollerovi (1939 - 2007). Základ múzea tvorí súkromná zbierka založená v roku 1998, doplnená o materiál zo zbierok SNG. Expozícia vznikla v odbornej spolupráci so SNG, prevádzkovateľom je Občianske združenie Antimúzeum Júliusa Kollera.

 
19. aug
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Poďme kradnúť kone Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Poďme kradnúť kone
Smútiaci vdovec sa presťahuje na vidiek, kde mu náhodné stretnutie oživí spomienky z minulosti. November 1999. 67-ročný Trond žije v novoobjavenej samote. Začiatkom zimy zistí, že má suseda, ktorého spoznal už v roku 1948. Bolo to v lete, Trond mal vtedy 15 rokov a bolo to leto, kedy ho jeho otec pripravoval niesť bremeno svojej nadchádzajúcej zrady a zmiznutia. Bolo to tiež leto, počas ktorého Trond dospel a prvýkrát túžil po žene. Tej, s ktorou sa jeho otec chystal stráviť celý svoj život.
 
20. aug
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
Kurátorský výklad: Generácia 909,76 Kurátorský výklad: Generácia 909,76

Kurátorky Alexandra Kusá a Alexandra Homoľová pokračujú v predstavovaní projektu Generácia 909,76. Výstava, pojem, interpretácia.

 
23. aug
/

nedeľa
16:00
/

Esterházyho palác
Zoom: Generácia 909,76: Ján Mudroch – Cudzia ruža Zoom: Generácia 909,76: Ján Mudroch – Cudzia ruža

Nový formát krátkych výkladov priblíži vybrané dielo v kontexte celej výstavy. Zastaviť sa môžete kedykoľvek v uvedenom čase.

 
25. aug
/

utorok
17:00
/

Kaviareň Berlinka
Čaj o piatej v SNG  Čaj o piatej v SNG

Čaj o piatej v SNG pre aktívnych seniorov, tentoraz ako literárny večer. Pravidelné multižánrové podujatie organizuje STÁLE DOBRÍ, n.o. v spolupráci so SNG.

 
26. aug
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Záhada Silver Lake Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Záhada Silver Lake

Príbeh sa odohráva v atraktívnom prostredí Los Angeles a Hollywoodu. Po znamenitom metahorore Neutečieš sa režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogénny výlet po L. A.: jeho meandrujúci neonoir Záhada Silver Lake sa točí okolo tridsaťročného Sama, ktorý sa po zmiznutí svojej záhadnej susedky Sarah púšťa do surreálneho pátrania, aby dekódoval tajomstvá, škandály a konšpirácie ukrývajúce sa v hlbinách Mesta anjelov.

 
 

Pravidelné programy

SNG nažive
SNG nažive

V živých online rozhovoroch sa s našimi kolegami porozprávame o všetkom, čo sa ukrýva v Slovenskej národnej galérii. S kurátormi, reštaurátormi, galerijnými pedagógmi, grafickými dizajnérmi, ale aj pracovníkmi z produkcie či oddelenia bezpečnosti zbierok sa pozrieme do zákulisia prípravy výstav, zistíme ako fungujú výpožičky umeleckých diel, alebo ako raz naša produkcia zháňala na výstavu kolóniu mravcov!

Kurz pre dospelých: Blízke a vzdialené miesta
Kurz pre dospelých: Blízke a vzdialené miesta

Kurz pre dospelých sa zameriava na výtvarné témy, techniky, presahy z pohľadu súčasných tvorivých postupov inšpirované dielami vo výstavách SNG. Počas pravidelných stretnutí, každú druhú stredu v mesiaci, sa oboznámite s klasickými aj experimentálnymi výtvarnými technikami a prístupmi, navštívite aktuálne výstavy SNG a budete expandovať svoje kreatívne možnosti.

Letné kino Film Europe v Berlinke SNG
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG

Slovenská národná galéria a Film Europe Media Company uvádzajú v Berlinke SNG žánrovo rôznorodé filmy od kvalitných európskych režisérov, mnohé s oceneniami či nomináciami z významných filmových festivalov.

Sunday Rest
Sunday Rest

Sunday Rest je nový formát Slovenskej národnej galérie, nadväzujúci na obľúbený program Siesta v galérii a prinášajúci pútavý pohodový výklad k aktuálnym výstavám v Esterházyho paláci v anglickom jazyku.

Strasti a slasti domácich knižníc
Strasti a slasti domácich knižníc

Kníhkupectvo Ex Libris v SNG pokračuje v obľúbených debatách o domácich knižniciach. Radi do nich nazeráme, obdivujeme ich, inšpirujeme sa nimi. Aké knihy si naši hostia do nich vyberajú, ako si ich budujú, čo v nich nesmie chýbať a prečo?

Workshop pre dospelých
Workshop pre dospelých

Kreatívne workshopy nadväzujúce na aktuálne výstavy prebiehajú vybrané štvrtky o 18.00 v priestoroch galérie. Na tematicky ladených občasných stretnutiach sa zoznámite s výtvarnými dielami a zamyslíte sa nad ich interpretáciou.

Hudba dneška v SNG
Hudba dneška v SNG

Hudba dneška v SNG má v koncertnom živote Bratislavy už pevné miesto a  je podujatím, ktoré chce osloviť všetkých tých, ktorí v umení hľadajú otvorenosť, hĺbku, kvalitu a nové netradičné pohľady na „vnútorné aj vonkajšie" veci nášho sveta.

 

Pravidelné rodinné programy

Hľadanie strateného času Hľadanie strateného času

Hľadanie strateného času sú pravidelné stretnutia v SNG pre mladých ľudí (13-17 rokov). Umenie v galérii i mimo nej nám poskytuje priestor pre lepšie spoznávanie seba aj sveta okolo.

Malé divy Malé divy

Malé divy sú novým formátom SNG umožňujúci najmenším podnetné trávenie času v galérii.

Tvorivý ateliér: Figúra Tvorivý ateliér: Figúra

Výtvarný ateliér pre rodičov s deťmi inšpirovaný výstavami SNG približuje umenie a dopĺňa ho tvorivou aktivitou v ateliéri. Figúra je dôležitá súčasť nielen výtvarného umenia. Slúži ako prostriedok, námet, ale i materiál umeleckých diel.

Výtvarka Výtvarka

Opäť otvárame dva tímy Výtvarky pre deti od 8 až 10 rokov a od 11 až 13 rokov. Kurz prepája ateliérovú tvorbu so spoznávaním umeleckých diel prostredníctvom aktuálnych výstav.

Kreativ Kemp 2020 Kreativ Kemp 2020

Ako každý rok, i toto leto pre deti pripravujeme Kreativ Kemp - denný letný tábor v Slovenskej národnej galérii. Téma: Na scénu!

Rodinná nedeľa Rodinná nedeľa

Vylepšený formát spoločnej nedele pre celú rodinu. Počas dvojhodinového stretnutia navštívime aktuálne výstavy či iné zaujímavé priestory, ktoré spoznávame cez tvorivé úlohy. V ateliéri rozoberanú tému približujeme prostredníctvom rôznych výtvarných zadaní a vlastnej tvorby.

   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter