Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Aktuálny program

Zajtra
/

20:30
Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: To musí byť nebo Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: To musí byť nebo

Elia Suleiman, hlavná postava a rozprávač, uteká z Palestíny a hľadá alternatívny domov, aby si uvedomil, že Palestína je vždy s ním. Prísľub nového života sa čoskoro premení v komédiu plnú omylov. Nech sa vydá akokoľvek ďaleko, od Paríža až po New York, všetko mu pripomína domov: polícia, kontroly na hraniciach a rasizmus sú vždy prítomné. Napriek tomu, že robí všetko pre to, aby sa začlenil do novej spoločnosti, každý mu neustále pripomína, odkiaľ pochádza.

 
19. aug
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Poďme kradnúť kone Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Poďme kradnúť kone

Smútiaci vdovec sa presťahuje na vidiek, kde mu náhodné stretnutie oživí spomienky z minulosti. November 1999. 67-ročný Trond žije v novoobjavenej samote. Začiatkom zimy zistí, že má suseda, ktorého spoznal už v roku 1948. Bolo to v lete, Trond mal vtedy 15 rokov a bolo to leto, kedy ho jeho otec pripravoval niesť bremeno svojej nadchádzajúcej zrady a zmiznutia. Bolo to tiež leto, počas ktorého Trond dospel a prvýkrát túžil po žene. Tej, s ktorou sa jeho otec chystal stráviť celý svoj život.

 
26. aug
/

streda
20:30
/

Kaviareň Berlinka
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Záhada Silver Lake Letné kino Film Europe v Berlinke SNG: Záhada Silver Lake

Príbeh sa odohráva v atraktívnom prostredí Los Angeles a Hollywoodu. Po znamenitom metahorore Neutečieš sa režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogénny výlet po L. A.: jeho meandrujúci neonoir Záhada Silver Lake sa točí okolo tridsaťročného Sama, ktorý sa po zmiznutí svojej záhadnej susedky Sarah púšťa do surreálneho pátrania, aby dekódoval tajomstvá, škandály a konšpirácie ukrývajúce sa v hlbinách Mesta anjelov.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter