Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Aktuálny program

21. okt
/

nedeľa
16:00
/

Esterházyho palác
Finisáž výstavy Filla  ̶ Fulla: Osud umělce ǀ Osud umelca Finisáž výstavy Filla ̶ Fulla: Osud umělce ǀ Osud umelca

Slávnostné ukončenie výstavy, ktorá sa po prvýkrát pokúsila o porovnanie a paralely, ale i o odlišnosti a špecifiká (aj protiklady) umeleckých i životných osudov dvoch výrazných individualít, ktoré patria k najvýznamnejším postavám českého a slovenského umenia 20. storočia.

 
23. okt
/

utorok
17:00
/

Bratislava
Architúra: Architektúra Československa Architúra: Architektúra Československa

Tento mesiac si pripomíname 100. výročie vzniku Československej republiky. Vraví sa, že v 20. storočí vzniklo na Zemi viac stavieb ako v celej predchádzajúcej minulosti dohromady.

 
8. nov
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
Slávnostné otvorenie výstavy: Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení Slávnostné otvorenie výstavy: Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení

Výstava priblíži fotografiu nie ako užitočné, rýchle záznamové médium, „dokument doby", ani ako prostriedok digitálnej manipulácie, ale ako nástroj vhodný na široké využitie v súčasnom umení.

 
14. nov
/

streda
16:00
/

Esterházyho palác
Prednáška: Marie Fulková Prednáška: Marie Fulková

Prednáška sa bude zaoberať vzťahmi medzi doménami výtvarného umenia a jeho pedagogickými transformáciami. Z kultúrno-antropologického a didaktického uhla pohľadu predstaví možnosti prechodov a prelínania medzi diskurzívnymi vrstvami vybraných edukačných programov a transkultúrnymi prenosmi pedagogických prístupov.

 
15. nov
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
Kurátorský výklad: Užitočná fotografia 1. časť Kurátorský výklad: Užitočná fotografia 1. časť

Kurátorský výklad, ktorý je vzhľadom na rozsah výstavy rozdelený na dve časti, podrobnejšie ukáže, akými rozmanitými spôsobmi je fotografia užitočná v súčasnom slovenskom umení. Kurátori Aurel Hrabušický a Filip Vančo predstavia prvú časť výstavy venovanú viac fotografii neautorskej, vypožičanej.

 
22. nov
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
Kurátorský výklad: Užitočná fotografia 2. časť Kurátorský výklad: Užitočná fotografia 2. časť

Kurátorský výklad, ktorý je vzhľadom na rozsah výstavy rozdelený na dve časti, podrobnejšie ukáže, akými rozmanitými spôsobmi je fotografia užitočná v súčasnom slovenskom umení.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2018  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste