Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Stredné školy

Rôzne výstavy / 90 min.

Skryté procesy
február - 15. apríl 2018
Témy: postprodukcia, posun, skica, koncept

Zaznamenať skutočnosť môžeme ceruzkou v skicári alebo fotoaparátom. Miloš Alexander Bazovský zachytával zaujímavé momenty cez optický hľadáčik a vytvoril archív negatívov, ktoré spracovával pre svoju maliarsku činnosť. Aké ďalšie výstupy môže mať fotografia v digitálnej podobe a čo znamená jej postprodukcia sa dozvieme na výstave a vyskúšame v ateliéri.

Reč stavby
25. január - 20. máj 2018
Témy: jazyk a skladba, vyjadrovacie prvky, konštrukcia, moderná architektúra

Hoci sa to môže zdať nepravdepodobné, aj stavby s nami komunikujú. Hovoria napríklad o tom, kto a ako v nich býva. Ale každá volí iný spôsob komunikácie. Väčšina ľudí vníma modernú architektúru ako sterilnú a nekomunikatívnu. No stačí sa len dobre započúvať a prezradí toho veľa. Pozrieme sa aj na to, ako sa zmenil spôsob reči stavieb, keď sa zmenilo spoločenské myslenie. Alebo to bolo naopak?

Realita, akú chceme mať
28. február - 29. jún 2018
Témy: skutočnosť, reprezentácia, médium, realizmus, umenie a spoločnosť

Niektorí veria, že keď po niečom naozaj silno túžite, tak sa to stane. Iní sa presviedčajú, že veci sa stali tak, ako si to predstavovali. Vytvoria si veľmi realistický obraz týchto udalostí. Môže to podobne fungovať aj s umením? Je toto dôvod, prečo sa v druhej polovici 20. storočia vracia umenie k realizmu? A akú úlohu majú potom múzeá a galérie? Odpoveď na tieto zložité otázky nám možno pomôže nájsť aj jeden obraz.

Výstavy NESTEX - Nestála expozícia SNG

Architektúra
nepretržite
Témy: gotika a barok, slohové znaky architektúry, pôvod diel a ich pozícia v interiéri

Hoci sú diela v nestálej expozícii SNG Nestex nenávratne vyňaté zo svojho prirodzeného prostredia - katedrál, kostolov a kaplniek, pokúsime sa ich tam vrátiť. Každá pozícia diela v architektúre má svoj význam. Pri programe sa dozvieme viac o základných princípoch gotickej a barokovej architektúry a podporíme svoju priestorovú predstavivosť.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2018  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste