Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Stredné školy

Dĺžka programov je 90 min.

Na čase!
do 30. septembra
Témy: čas v umení, zaznamenávanie, zmena

Umenie dokáže často omnoho lepšie vyjaviť to, čo sa ťažko vyjadruje slovami. Platí to hlavne o veciach, ktoré sú pre nás také samozrejmé, že si ich ani neuvedomujeme. Jednou z nich je aj čas. Postupným odkrývaním rôznych prístupov k času v umení na príklade malieb Jána Bergera sa dostaneme až k rovine času v každom z nás, ktorú zachytíme aj výtvarne.

Spôsoby prispôsobenia
do 21. októbra
Témy: štýl, štylistika, štylizácia, vplyv doby

Emil Fila a Ľudovít Fulla tvorili takmer v rovnakom období, v podobnom prostredí, a predsa mal každý svoj vlastný štýl. Ako sa taký štýl tvorí a ako na spôsob vyjadrovania vplývajú okolité podmienky? Spoločne objavíme neobmedzené možnosti a prednosti nielen výtvarnej štylizácie a možno zistíme, že aj z nutnosti prispôsobiť sa môže vzniknúť niečo jedinečné.

Pozerať sa a vidieť
9. november 2018 - 31. január 2019
Témy: nové médiá, možnosti čítania digitálnych obrazov, úloha diváka

V súčasnosti sme zahltení digitálnymi obrazmi na každom kroku. Nielenže ich máme denne pred očami, ale ich aj sami bežne tvoríme. Ovplyvňuje to naše videnie a vnímanie? V uponáhľanej dobe sa na chvíľu zastavíme a zamyslíme sa, čo všetko v sebe fotografie či videá skrývajú. Môže byť príčinou toho, čo vidíme, aj to, ako sa pozeráme?

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2018  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste