Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Stredné školy

Programy pre SŠ / dĺžka programov 90 min.

Zlatý font
nepretržite
Témy: obsah a forma, vizuálna identita, font, typografia


Keď sa knihy ocitnú na výstave v galérii, začneme uvažovať aj o takých stránkach, ktoré si na nich úplne bežne nevšímame. Čím sa nám knihy prihovárajú ešte predtým, než sa do nich začítame?

O tom, ako sa môže obsah a forma ovplyvňovať, dopĺňať či naopak popierať sa porozprávame pri bohatom knižnom fonde Földváriovcov a v ateliéri pri tvorivých i precíznych zadaniach.

Tvárou v tvár
do 10. novembra
Témy: individuálna a skupinová identita, osobnosť, život umelca

Osobnosť človeka je zložitý systém, ktorý utvára a mení mnoho vonkajších aj vnútorných podnetov. Čo a ako formovalo maliara Arnolda Petra Weisza-Kubínčana sa dozvieme na výstave z jeho osobného príbehu aj tvorby. V ateliéri budeme skúmať našu vlastnú identitu samostatne i v rámci skupiny, kde sa aj napriek mnohým podobnostiam ukáže jedinečnosť každého z nás.

Remix
do 12. januára
Témy: hra, vážne vs. banálne, netradičné spojenia, postmoderna


Diela maliara Laca Terena sú veľké, farebné a zrozumiteľné. Nájdeme na nich známe veci, avšak nie v úplne známych situáciách. Historické stojí po boku aktuálneho, vážne je podané banálnym spôsobom, tušíme absurdnosť či iracionalitu. Rozmanitou hrou s významom vecí nás autor podnecuje prehodnocovať zaužívané, ale tiež nestrácať nad minulým i dnešným svetom nadhľad a zdravú dávku humoru.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter