Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Základné školy

Korene v krajine

1. stupeň ZŠ / 90 min.

Témy: život človeka v krajine, praktický a umelecký pohľad na krajinu, vzťah a emócia

Hoci dnes už nie je problém za pár hodín preletieť svet, niektoré oblasti sú nám predsa len bližšie ako iné. Inak sa na krajinu pozeráme, ak sme sa v nej narodili, inak, ak v nej máme postaviť most, maľovať či pricestovať len na pár dní. My si rôznorodosť pohľadov vyskúšame aktivitami vo výstave aj výtvarnou prácou v ateliéri.

Ako zmeniť rieku?

2. stupeň ZŠ, SŠ / 90 min.

Témy: ekológia, životné prostredie, zmeny v krajine

Človek si už stáročia pretvára svoje okolie tak, aby čo najlepšie zodpovedalo všetkým jeho potrebám a predstavám. Zásahy do krajiny tak stále pretrvávajú a prehlbujú sa, no na druhej strane sa prehlbuje aj naše povedomie o nutnosti zmeny zachádzania s prírodou. Spoločne sa na ňu pozrieme ako na svojbytný priestor, ktorý nám ponúka mnohé možnosti aj bez toho, aby sme v ňom zanechávali nenávratné zmeny.

Cyklus pre základné a stredné školy / 90 min.

Nikto učený z neba nespadol
od 9. marca do 30. júna

Hovorí sa, že človek sa učí celý život - veď zvedavosť, skúmanie a objavovanie je pre nás úplne prirodzené. Sú miesta, ktoré kvôli vzdelaniu navštevujeme, no sú aj také, kde sa dozvedáme nové veci úplne iným spôsobom. Na programoch budeme uvažovať, čo všetko a ako nám pomáha rozširovať naše obzory, premýšľať o veciach po svojom či byť schopnými riešiť nečakané problémy.

Programy je možné absolvovať aj samostatne a sú vždy prispôsobené veku skupiny.

Na vlastné oči

Témy: formálne a neformálne vzdelávanie, poznávanie cez skúsenosť, zážitok

Akademické vzdelanie predstavovalo pre umelcov dôležitý základ pre ich tvorbu aj prezentáciu. Čo všetko však museli objaviť sami, ak chceli prísť s niečím novým? Zo školy je nutné vykročiť aj do šíreho sveta, kde sa nám na vlastné oči ponúka - hoci v inej podobe - tiež množstvo poznatkov, vnemov a zážitkov. Presvedčíme sa o tom vo výstave, v ateliéri i pred dverami galérie.

Na vlastnú päsť

Témy: pamäť, skúmanie, práca s informáciami

Popri učení sa v škole máme dnes mnoho iných spôsobov, ako sa dozvedieť, čo nás zaujíma. Radosť zo samostatného objavovania môžeme zakúsiť aj v knižnici, archíve či galérii. Počas programu sa vyberieme do zvláštnej výstavy, ktorá všetko toto spája, a zistíme, ako sa časom ukladá a vždy nanovo využíva zhromaždené poznanie.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste