Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Leopold Horovitz 1838 - 1917. Stratený – Nájdený

Ľutujeme, ale tovar je vypredaný

Pri príležitosti 100. výročia úmrtia Leopolda Horovitza (1838 − 1917) vznikla v spolupráci VSM v Košiciach a SNG Bratislava rozsiahla retrospektívna výstava tohto maliara. K výstave vyšiel slovensko-anglický katalóg venovaný životu a dielu tohto košického rodáka. Aj napriek Horovitzových nesporným kvalitám ide o vôbec prvú publikáciu zameranú výlučne na tohto autora.

Prvé aj druhé vydanie katalógu sú už vypredané a preto Vám ponúkame tretie doplnené vydanie, ktoré je zároveň prvým elektronickým vydaním.

Katalóg s aktuálnym počtom 195 strán obsahuje štúdiu zameranú na život a dielo L. Horovitza, rodokmeň jeho širšej rodiny a 30 medailónov venovaných jeho vybraným dielam zastúpeným na výstave, ako aj menším tematickým okruhom, ako napríklad židia v Košiciach alebo výstava k storočnici jeho narodenia v Košiciach v roku 1938. Na rozdiel od predchádzajúcich vydaní v ňom nájdete aj fotodokumentáciu výstavy a integrovaný zoznam vystavených diel, ktorý bol predtým samostatnou prílohou.

V katalógu sa nachádza viac ako 20 celostránkových reprodukcií diel L. Horovitza zo slovenských a zahraničných zbierok. V publikácii boli použité aj desiatky ďalších plnofarebných reprodukcií diel z prestížnych zahraničných zbierok, ako napríklad Múzea Belvedér, Galérie Albertina a Rakúskej národnej knižnice z Viedne, Galérie Uffizi vo Florencii, Múzea Izraela v Jeruzaleme, Národného múzea a Národnej galérie v Budapešti, Národného múzea vo Varšave, Kráľovského zámku na Waweli v Krakove, ako aj z ďalších britských, francúzskych, izraelských, kanadských, maďarských a poľských múzeí a aj súkromných zbierok.

Výstava prebehla vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach 16.11.2017 - 22.4.2018

Zostavovateľka katalógu: Jana Švantnerová

Autori textov: Jana Švantnerová, Anna Ötvös, Katarína Beňová, Lucia Almášiová, Pavol Šalamon, Dušan Béreš, Ivan Havlice, Alexandra Homoľová, Robert Pollák

Návrh obálky a grafická úprava: Eva Kašáková

Počet strán: 195

Formát: PDF

Jazyk: slovenský + anglický

Vydavateľ: SNG Bratislava, 2019

ISBN: 978 - 80 - 8059 - 228 - 8

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter