English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Kde je Ester N?

14,90 €   13 € (11,82 € bez DPH) Produkt bol pridaný


Kniha pre deti s názvom Kde je Ester N? rozpráva príbeh o tom, čo všetko sa dá počas jednej noci stratiť a nájsť v Slovenskej národnej galérii. Skoro až detektívny príbeh 12-ročnej Ester je určený detským návštevníkom galérie, ale aj takým, ktorí v galérii ešte nikdy neboli - predstaví im ju tak, aby mali sami chuť ju nielen objaviť, ale najmä navštevovať. Text Moniky Kompaníkovej je sprevádzaný ilustráciami Barbory Idesovej.

Pri sledovaní Ester na jej nočnej ceste galériou čitatelia zistia, čo všetko galéria skrýva, kto je kurátorka a čo robia reštaurátori, ako sa ošetrujú diela a kde sú uložené, prečo sa niektoré obrazy do galérie dostanú a iné nie, čo je originál a čo je falzifikát a vôbec - načo nám je umenie?

Ester totiž počas hľadania strateného potkana Ernesta získa spojenca - elektrikára a dlhoročného zamestnanca, pána Antoša. Ten jej pomôže pochopiť veľa z toho, na čo v galérii počas svojho nečakaného dobrodružstva natrafí: „Obrazy a sochy sú ako knihy - treba v nich vedieť čítať. Každá farba, každý predmet, dokonca aj to, ako kto na obraze stojí, aký je vysoký, ako je obraz zarámovaný, nič z toho nie je náhodné. Umelec tým chcel niečo povedať. Reštaurátori aj kurátori tento jazyk poznajú a vedia aj zničenú neznámu sochu prečítať a priradiť jej meno, vek, farbu a vedia ju zreštaurovať tak, aby bola opäť taká, ako keď vznikla," znie malá ochutnávka z príbehu.
Kniha má aj interaktívny prvok - jej súčasťou sú „kukátka" s farebnými fóliami, vďaka ktorým je možné vidieť veci dvojako, objaviť nové významy a zistiť, čo sa skrýva pod povrchom.

Darček! Nálepky s hlavnými hrdinami príbehu

Text: Monika Kompaníková
Redakcia: Marta Součková
Ilustrácie: Barbora Idesová
Koncept: Bohdana Hromádková, Monika Kompaníková, Barbora Tribulová
Grafická úprava: Pavlína Morháčová
Počet strán: 79
Formát: 25 x 20 cm
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Vydala: Slovenská národná galéria, Bratislava 2019

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter