English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Objednávky, ktoré stihneme vybaviť do Vianoc, prijímame do piatku 16.12.2022. Objednávky uskutočnené po tomto termíne budú vybavené až v januári 2023.

Prečo umenie?

9 € (8,18 € bez DPH) Produkt bol pridaný

 Odpovede na najčastejšie otázky kladené v galériách

Kto je umelec? Prečo chodiť do galérie? Musím umeniu vždy rozumieť? Akú má umenie hodnotu? A ako spoznám umelecké dielo? To je len niekoľko z viac než tridsiatich otázok, na ktoré kniha odpovedá. Otázky sú doplnené o desiatky reprodukcií diel zo zbierok spolupracujúcich inštitúcií a zábavné ilustrácie umelca Kakalíka. Výber otázok je výsledkom práce autorov, ktorí majú niekoľkoročné skúsenosti s galerijným vzdelávaním a prácou so študentmi. Ich dlhodobým cieľom je sprístupniť súčasné umenie, jeho vývoj a historické korene nenásilnou cestou študentom a pedagógom základných a stredných škôl. Aj preto je možné publikáciu vnímať ako "svojráznu učebnicu", ktorá umenie predstavuje naprieč hranicami, pomáha pochopeniu rôznych prístupov v súčasnom umení a zároveň ho predstavuje ako dôležitú súčasť každodenného života.


Editori: Martina Freitagová, Ondřej Horák
Texty: Martina Freitagová, Ondřej Horák, Michal Kučerák, Jiří Raiterman, Zsófia Somogyi-Rohonczy, Zsófia Sugár, Silvie Šeborová, Barbora Tribulová
Preklad: Luďka Kratochvílová
Grafická úprava: Klára Zápotocká, Studio Breisky
Jazyk: slovenská mutácia českého originálu
Počet strán: 111 strán
Formát: 205 x 266 mm
Väzba: tvrdá
Vydala: Slovenská národná galéria, 2021
ISBN: 978-80-8059-243-1

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter