English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Česko-slovenský pavilón v Benátkach čaká rekonštrukcia

Aktuálne uzavretý pavilón Českej a Slovenskej republiky v Giardini di Castello v Benátkach podstúpi kvôli nevyhovujúcemu technickému stavu rekonštrukciu. Presná dĺžka trvania jeho uzavretia ešte nie je známa.

Pavilón Českej a Slovenskej republiky v Benátkach bude z dôvodu rekonštrukcie uzavretý. Informoval o tom jeho správca, keď v lete 2019 silná búrka značne poškodila sklenený svetlík pavilónu. S opravou objektu sa počítalo do otvorenia tohtoročnej prehliadky, správa statika však diagnostikovala havarijný stav a predpokladá rozsiahlejšie rekonštrukčné práce.

Na základe aktuálnych informácií z Národní galerie Praha, ktorá je majoritným správcom Pavilónu, bude v jeho priestoroch najbližšie dva roky (2020 - 2021) prebiehať rekonštrukcia. Momentálne sa spracováva plán opráv, na ktorom sa dohodnú obe ministerstvá kultúry, výška investície sa bude hradiť vo federálnom pomere 1:2. Presná dĺžka doby uzavretia Pavilónu Českej a Slovenskej republiky teda ešte nie je finálna. V prerušenej výstavnej činnosti bude po ukončení rekonštrukcie pokračovať slovenská strana.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter