English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Fulla na ruke. Predstavujeme hodinky IRISIMO X ART

Milujete umenie? Potom určite presne viete, čo treba robiť, ak chce vidieť naozaj špičkové diela. Zájdete do galérie či múzea a strávite tam niekoľko hodín. Samozrejme, keďže umenie nosíte hlboko v srdci, túto cestu absolvuje ochotne a radi. Dokonca aj zo vstupného máte dobrý pocit, lebo viete, že bude použité na starostlivosť o naše spoločné kultúrne dedičstvo. Čo by ste však povedali na to, keby umenie prišlo za Vami? Prípadne ešte lepšie - čo ak by ste toto umenie mohli mať neustále pri sebe a zároveň by ste podporili činnosť našich galérií?

Nová kolekcia IRISIMO X ART
Prostredníctvom fragmentov slávnych obrazov a grafík zakomponovaných do dizajnu hodiniek hrdo vyjadrujeme svoj vzťah k umeniu a poukazujeme tak na nadanie a výnimočnú obrazotvornosť vzácnych ľudí, ktorých nadčasové maľby sa stali neoddeliteľnou súčasťou národného bohatstva. Cez prísne limitované edície sa aj vy môžete stať súčasťou atraktívneho sveta - takého, ako ho cez svoju tvorbu vnímali epochálni maliari.

foto.jpg

Každý model zo série IRISIMO X ART zdobí okrem fotorealistickej potlače koženého remienka aj podpis autora daného diela na ciferníku a na viečku. Navyše, motív použitý na remienku nájdete v jeho zmenšenom, no kompletnom vyobrazení vo vnútri balenia spolu so stručnými popisnými informáciami.

Premiéra s majstrom Fullom
Na svojom zápästí môžete už dnes nosiť fenomenálneho Ľudovíta Fullu. Práve jeho diela sa stali motívom, ktorý sme po dlhých úvahách zvolili pre úvodné dve limitované, individuálne číslované edície hodiniek vyrobené v počte 149 kusov. Už teraz síce v hlavách nosíme nápady na ďalšie obdobne koncipované hodinky, no dnešok patrí len a len Ľudovítovi Fullovi.

Z KAŽDÉHO PREDANÉHO KUSU HODINIEK PODPORÍME SUMOU 10 € ČINNOSŤ GALÉRIE ĽUDOVÍTA FULLU V JEHO RODNOM MESTE.
Juraj Bednár, CEO IRISIMO

Premiéra modelov s maľbami majstra Fullu je pre nás symbolická, ale tiež celkom logická. Rovnako ako Ľudovít Fulla sme rodení Ružomberčania, galériu na ulici Dušana Makovického sme navštívili nespočetnekrát a k jeho tvorbe nás teda okrem úcty viaže aj iné, osobnejšie puto. Navyše, vždy sme si priali nájsť spôsob, ako prepojiť hodinky, ktorých predaju sa venujeme viac než pätnásť rokov, a našu vášeň - umenie.

V týchto naoko nesúvisiacich oblastiach záujmu totiž vidíme jasnú paralelu, v ktorej je túžba umelcov zachytiť do svojich diel jedinečnosť okamihu rovnako nekonečná, ako nekonečné je plynutie času. Ak ste pripravení na prenesenie obrazov jedného z najuznávanejších slovenských maliarov z plátien na remienky hodiniek, prosím, zoznámte sa s prvými modelmi zo série IRISIMO X FULLA a cez ne tiež s filozofiou celej kolekcie IRISIMO X ART.

IRISIMO X FULLA DIEVČA S MLYNKOM 1972 IRLF01 LIMITED EDITION

Jednoduché a zároveň jedinečné. Pri návrhu týchto hodiniek sme sa nechali inšpirovať neprehliadnuteľnou olejomaľbou s názvom Dievča s mlynkom (1972). Figurálna kompozícia s motívom mladej ženy patrí k Fullovým obľúbeným námetom a objavuje sa v jeho viacerých dielach. Vychutnajte si majstrovstvo práce s farbami vytlačené na kožený remienok a doprajte si kvalitu v podobe puzdra z leštenej ušľachtilej ocele a zafírového sklíčka.

Snímka obrazovky 2021-06-03 o 9.15.24.png


IRISIMO X FULLA SEDLIAČKA 1960 IRLF02 LIMITED EDITION

Decentný, no o to kontrastnejší model. Na prvý pohľad nenápadný kolorovaný linoryt, ktorý sa stal predlohou týchto hodiniek, v sebe ukrýva lyriku niekdajšieho života na dedine a pripomína, aké nesmierne kultúrne dedičstvo nám zanechali naši predkovia. Originalitu Fullovho rukopisu zachyteného v potlači remienka dopĺňa majstrov podpis na ciferníku. Za kvalitou umenia v ničom nezaostáva matne čierne puzdro z ocele 316L a odolné zafírové sklíčko.

Snímka obrazovky 2021-06-03 o 9.17.49.png

Veríme, že pri nosení hodiniek IRISIMO X ART si krásne veci a ešte krajšie emócie, ktoré vyvolávajú, získajú Vaše srdce rovnako, ako sme im pri navrhovaní kolekcií podľahli my. Aj z tohto dôvodu sme pyšní na nás záväzok odovzdať z každého predaného kusu hodiniek časť sumy na podporu inštitúcií, ktoré sa starajú o to, aby sa odkaz epochálnych umelcov zachoval aj pre ďalšie generácie.

Milujete umenie? Potom práve vám sú určené limitované edície hodiniek IRISIMO X ART. Prečítajte si náš blog o premiérových modeloch inšpirovaných dielami fenomenálneho Ľudovíta Fullu a zoznámte sa s filozofiou celej kolekcie.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter