English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Oddelenie produkcie projektov a výstav

Oddelenie produkcie projektov a výstav je priamo riadené Zástupcom GR SNG. Venuje sa produkčnej príprave, organizácii a realizácii stálych expozícií, ako aj vlastných a prevzatých výstav v priestoroch SNG a v prípade medzinárodných projektov SNG aj v zahraničí. Na základe podkladov kurátorov a kurátoriek zbierok starého, moderného a súčasného umenia pripravuje expozície a výstavy SNG.

Okrem činností súvisiacich so samotnou prípravou a inštaláciou výstav a expozícií oddelenie zabezpečuje produkčnú prípravu informačných publikačných výstupov k stálym expozíciám, výstavám, sprievodným a vzdelávacím podujatiam a propagácii SNG, a to tak manažérsky, ako aj redakčne.

Oddelenie tiež zodpovedá za fyzickú realizáciu stálych expozícií a výstavných projektov, ktoré zabezpečujú špecializovaní pracovníci – aranžéri a paspartéri –, úzko spolupracujúcich s prevádzkou galérie. Spravujú špecializované náradie potrebné k výkonu, navrhujú ďalšie nákupy a spolu s produkčnou tvoria rozvrh stavby výstav podľa schváleného výstavného plánu v danom roku. Navrhuje riešenia a postupy pri napĺňaní kurátorskej a architektonickej koncepcie výstavy.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter