English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Oddelenie digitálnych techológií

Oddelenie digitálnych technológii sústreďuje technológie zamerané na digitalizáciu zbierkových predmetov (veľkoformátové múzejné skenery, stredoformátový digitálny fotoaparát, skenery pre digitalizáciu filmového materiálu na rôznych typoch nosičov), technológie pre tlač archívnych digitálnych reprodukcií a technológie potrebné na tvorbu digitálneho obsahu.

Jeho hlavnou činnosťou je digitalizácia zbierkových predmetov zo zbierok SNG, prípadne z iných externých zdrojov. Oddelenie zabezpečuje podporu pri dokumentovaní reštaurátorských činností, výstav a ostatných podujatí SNG, tlač reprodukcií v archívnej kvalite pre potreby výstavných projektov SNG a pre potreby odbornej a laickej verejnosti.

Sleduje, aktualizuje a prispôsobuje metodiky na digitalizáciu objektov kultúrneho dedičstva primárne pre potreby SNG, prípadne pre potreby iných inštitúcii z muzeálneho prostredia. Sleduje, udržuje a vyhodnocuje kvalitu digitalizačného procesu a jednotlivých postupov, ktoré v závislosti od najnovších trendov aktualizuje a modernizuje. Spravuje fototéku SNG.


 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter