English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Slovo na F – feminizmus

Pri pohľade na súčasné umenie a sociálne siete sa zdá, že feminizmus aktuálne zažíva zlaté časy. Kým ešte pred desiatimi rokmi by sa dali slovenskí umelci a umelkyne, hlásiaci sa k feminizmu, spočítať na prstoch jednej ruky, dnes patrí príslušnosť k feminizmu takmer k povinnej výbave. Zároveň ale platí, že vo väčšinovej spoločnosti a v politickej kultúre u nás je feminizmus stále takmer nadávkou (preto slovná hračka v názve – "the F word”).


Vypočujte si podcast SNG na vašich obľúbených platformách:
Apple podcast | Google podcast | Spotify | RSS

S hostkami Janou Cvikovou a Michaelou Kučovou sa Alexandra Tamásová rozpráva o tom, ako to teda je s tým feminizmom na Slovensku; či je jeho módnosť znakom spoločenského pokroku, alebo skôr nebezpečnej komodifikácie a „inflácie“ feministických myšlienok a snáh; či je potrebné a žiaduce označovať sa verejne za feministky a feministov; ale aj všeobecnejšie o tom, čo to vlastne feminizmus je a kedy sa ony samy „prebudili“ ako feministky.

IMG_2959.jpg

Michaela Kučová / Alexandra Tamásová / Jana Cviková

Odkazy:
aspekt.sknaskurnik.sk

Partnerom podcastu je spoločnosť KIA, pre ktorú je umenie inšpiráciou. Za spoluprácu pri nahrávaní ďakujeme Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter