English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Kedy už?

V posledný septembrový deň príde tá chvíľa, keď zhotoviteľ odovzdá stavbu zrekonštruovaného areálu Slovenskej národnej galérie. V decembri sa tak po siedmich rokoch rekonštrukcie konečne dočkáme otvorenia areálu SNG pre verejnosť. Priestor slávneho Premostenia sa pritom otvorí po 21 rokoch od jeho uzatvorenia a poskytne tak možnosť celej jednej generácii, ktorá ho nikdy nevidela zvnútra konečne doň nahliadnuť.

Ako bude prebiehať proces sťahovania a čo všetko nás čaká? Čo pripravujeme pre návštevníkov v rámci otvorenia? A akou transformáciou musí vlastne prejsť inštitúcia keď má z provizória troch poschodí Esterházyho paláca fungovať zrazu v takej veľkej mierke? Koľko rôznych nových úloh takéto zmeny prinášajú a ako je plánovaná ich postupná realizácia sa rozprávala Eva Kotláriková s generálnou riaditeľkou SNG Alexandrou Kusou a riaditeľkou Úseku výskumu a rozvoja Máriou Bohumelovou.

Vypočujte si podcast SNG na vašich obľúbených platformách:
Apple podcast | Google podcast | Spotify | RSS

IMG_4233.jpg

Alexandra Kusá, Mária Bohumelová, Eva Kotláriková

Partnerom podcastu je spoločnosť KIA, pre ktorú je umenie inšpiráciou. Za spoluprácu pri nahrávaní ďakujeme Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter