English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Vzdelávanie ako zážitok

Ako a koho môže galéria vzdelávať a prečo stále panuje mýtus, že „vy sa tam len tak hráte“? Kto sú galerijní pedagógovia a pedagogičky a kde čerpajú inšpiráciu? S kým všetkým spolupracujú a aké rôzne presahy neformálne vzdelávanie v takejto inštitúcii ponúka?

V rozhovore Evy Kotlárikovej s vedúcou oddelenia galerijnej pedagogiky (OGP) SNG Barborou Tribulovou a galerijnou pedagogičkou Mirkou Mišovou sa tiež dozviete viac o metodickej činnosti oddelenia, základných princípoch galerijnej pedagogiky aj víziách v oblasti neformálneho vzdelávania v galérii. Na záver si predstavíme tri konkrétne vzdelávacie programy: Ticho, ktoré počuť pre materské školy, program pre domovy sociálnych služieb a projekt Meetup SNG zameraný na tínedžerské publikum.

Vypočujte si podcast SNG na vašich obľúbených platformách:
Apple podcast | Google podcast | Spotify | RSSO rôznych aktivitách, materiáloch a úspechoch OGP SNG si môžete prečítať tu:

Partitúry M. Adamčiaka

Pravidelné rodinné programy

SNG ako domov vzdelávania 21. storočia

Medzinárodná umelecká súťaž pre mladých

Motivačné aktivity a metodické texty

Kreatívne aktivity na doma

Inšpirované dielom

1 (1).jpg

Barbora Tribulová, Miroslava Mišová, Eva Kotláriková

Máte otázku, kritiku, pochvalu alebo návrh na tému, ktorú by ste chceli v našom podcaste počuť? Napíšte nám na podcast@sng.sk.

Partnerom podcastu je spoločnosť KIA, pre ktorú je umenie inšpiráciou. Za spoluprácu pri nahrávaní ďakujeme Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter