English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Príbeh rekonštrukcie SNG

Séria dokumentárnych filmov režisérok Jany Durajovej a Leny Kušnierikovej

V roku 2013 začala SNG spolupracovať so študentkami druhého ročníka VŠMU Janou Durajovou a Lenou Kušnierikovou na dokumentovaní príbehu rekonštrukcie. Dohoda bola veľmi priama, poskytneme prístup, výpovede a harmonogram. Vtedy sme ešte netušili, aký dlhý bude celý proces. Po troch rokoch rekonštrukcia SNG naozaj začala (zo študentiek sa medzičasom stali absolventky) a pokračujeme ďalej. Krátke dokumenty pribúdajú a niekde v diaľke vidieť „záverečnú klapku“.

01. / Prečo potrebuje prestavbu?

Na čo je národná galéria a prečo ju potrebujeme zrekonštruovať? Príležitosť rekonštrukcie je pre kolektív v SNG aj možnosťou artikulovať, ako má fungovať múzeum umenia v 21. storočí – bez rizika prezradenia pointy je v centre pozornosti verejný záujem.

02. / Ako sa galéria zmení?

Progres v medzičase – v januári 2014 vypísalo Ministerstvo kultúry SR verejné obstarávanie na dodávateľa stavby a galéria sa opäť o krok priblížila k rekonštrukcii. Aký bol vývoj projektu a čo možno od výsledku rekonštrukcie očakávať predstavia architekti Martin Kusý a Pavol Paňák autori projektu.

03. / Depozitár na zámku

Približne 4000 umeleckých diel, uskladnených v dočasnom depozitári na Zvolenskom zámku, čaká na vybudovanie moderného depozitára v novej budove SNG v Bratislave, ktorý by mal spĺňať všetky parametre a požiadavky moderného deponovania umeleckých diel.


 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter