Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Prenájom priestorov

Schaubmarov mlyn v Pezinku je miesto s výnimočnou atmosférou – historická budova mlyna je obklopená vidieckym dvorom a starým ovocným a orechovým sadom. Prírodný charakter lokality a prítomnosť výtvarného umenia ho predurčujú na to, aby sa stal obľúbeným miestom na oddych a trávenie voľného času pre deti aj dospelých.

Priestory na prenájom

Dvor
Dvor Schaubmarovho mlyna ponúka priestor, ktorý je vhodný najmä na vonkajšie aktivity spojené s jedlom, hudbou a voľnočasovými aktivitami. Dvor je prepojený s ateliérom, múzeom a galériou, kaviarňou a ubytovaním. Tvorí srdce areálu. Na dvore sa nachádzajú sochy insitného umelca, svetelná reťaz, ktorá dotvára večernú atmosféru, mobilné ohnisko, sedenie a toalety.

Kapacita:
300 osôb /státie
62 osôb/ sedenie
Odporúčaná sezóna: apríl až október

Kaviareň
Kaviareň je miestom, ktoré sa hodí najmä pre menšiu skupinu ľudí. Útulné kreslá a bistro stolíky vytvárajú domácu atmosféru. Ponúkame aj možnosť jedného veľkého stola na zážitkovú večeru alebo komornú oslavu. Vieme vám tu pripraviť čerstvú kávu z pražiarne Ebenica, sypané čaje, limonády značky Herbert a skvelé koláče.

Kapacita: 18 ľudí
Odporúčaná sezóna: celý rok

Stodola
Veľká stodola s odhaleným krovom a mohutnými trámami ponúka najmä útočisko pred škaredým počasím. Stodola nie je vykurovaná, a preto je vhodná na prenájom počas nevykurovacieho obdobia od apríla až do októbra. Nachádza sa mimo dvora Schaubmarovho mlyna a zaručuje tak nikým nerušený priestor. Stodolu odporúčame na konferencie, diskusné fóra či svadobné hostiny.

Kapacita: 60 ľudí
Odporúčaná sezóna: apríl až október

Ubytovanie a kuchyňa

Schaubmarov mlyn ponúka aj ubytovanie v samostatnom domčeku vo dvore. Ubytovacia časť má tri izby, kuchyňu, dve samostatné toalety a technickú miestnosť.

Typ izby

Kapacita

Typ lôžok

Dvojlôžková izba s oddelenými lôžkami

2

Dve jednolôžkové postele

Dvojlôžková izba s oddelenými lôžkami

2

Dve jednolôžkové postele

Štvorlôžková izba s prístelkami

4+2

Štyri jednolôžkové postele a jedna poschodová detská posteľ

Kuchyňu s výhľadom do dvora vieme prenajať aj samostatne na cateringové účely. V roku 2017 prešla kompletnou rekonštrukciou. V kuchyni sa nachádza veľký jedálensky stôl s desiatimi stoličkami. Je vybavená základnými riadmi a novými spotrebičmi: mala chladnička, teplovzdušná rúra, indukčná doska, digestor, umývačka riadu a umývadlo.


Služby

Catering
Ponúkame vám aj cateringové služby, na ktorých spolupracujeme s lokálnymi vinármi, farmármi, mäsiarmi, syrármi či vynikajúcimi šéfkuchármi.
Catering ponúkame v dvoch variantoch: neformálnejší raut, alebo zážitkové večere.

Komentované prehliadky mlyna
Pre hostí ponúkame špeciálny program v podobe komentovanej prehliadky jediného zachovalého, funkčného potočného mlyna na Slovensku. Približuje históriu mlyna, mlynársku technológiu 19. a 20. storočia a rodinu Schaubmarovcov.

Komentované prehliadky výstav
V hlavnej mlynskej budove sa nachádza aj galéria výtvarného umenia, ktorá prezentuje najmä súčasné profesionálne výtvarné umenie a dizajn zo zbierok SNG. Ak vás zaujíma umenie, využite ponuku lektorských výkladov, ktoré približujú návštevníkom prebiehajúcu výstavu a súčasné umenie.

Tvorivé dielne
Ak chcete prepojiť teoretické informácie z výstavy s výtvarnou činnosťou, máme pre vás pripravený ateliér, kde pod vedením našich lektorov môžete spoznať niektoré z výtvarných alebo remeselných techník. Náš vzdelávací tím vám vie na mieru pripraviť program pre všetky vekové kategórie.

Kontaktujte nás a my vám radi pripravíme ponuku na mieru.

Mgr. Veronika Němcová
správkyňa objektu
+421 908 729 459
mail: veronika.nemcova@sng.sk

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste