English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Prenájom priestorov

Schaubmarov mlyn poskytuje vzhľadom k jeho funkcii verejnej inštitúcie prenájom a uzavretie galérie pre verejnosť štyri krát do roka v mesiacoch - máj až august, v intervale jeden prenájom za mesiac s maximálnou kapacitou do 100 ľudí. Všetky štyri termíny veľkých prenájmov sú na rok 2021 obsadené. Malé prenájmy počas otváracích hodín pre verejnosť sú obsadené do konca októbra 2021. Novú ponuku prenájmov na sezónu október 2021 až október 2022 pripravujeme.

V stodole momentálne prezentujeme dielo Time Capsule od Romana Ondaka, ktoré bude v stodole nainštalované do konca augusta 2021. Z tohto dôvodu nie je možné stodolu prenajímať.

- - - -  

Schaubmarov mlyn v Pezinku je miesto s výnimočnou atmosférou - historická budova mlyna je obklopená vidieckym dvorom a starým ovocným a orechovým sadom. Prírodný charakter lokality a prítomnosť výtvarného umenia ho predurčujú na to, aby sa stal obľúbeným miestom na oddych a trávenie voľného času pre deti aj dospelých.

Priestory na prenájom

Dvor
Dvor Schaubmarovho mlyna ponúka priestor, ktorý je vhodný najmä na vonkajšie aktivity spojené s jedlom, hudbou a voľnočasovými aktivitami. Dvor je prepojený s ateliérom, múzeom a galériou, kaviarňou a ubytovaním. Tvorí srdce areálu. Na dvore sa nachádzajú sochy insitného umelca, svetelná reťaz, ktorá dotvára večernú atmosféru, mobilné ohnisko, sedenie a toalety.

Kapacita:
300 osôb /státie
62 osôb/ sedenie
Odporúčaná sezóna: apríl až október

Kaviareň
Kaviareň je miestom, ktoré sa hodí najmä pre menšiu skupinu ľudí. Útulné kreslá a bistro stolíky vytvárajú domácu atmosféru. Ponúkame aj možnosť jedného veľkého stola na zážitkovú večeru alebo komornú oslavu. Vieme vám tu pripraviť čerstvú kávu z pražiarne Ebenica, sypané čaje, limonády značky Herbert a skvelé koláče.

Kapacita: 18 ľudí
Odporúčaná sezóna: celý rok

Stodola
Veľká stodola s odhaleným krovom a mohutnými trámami ponúka najmä útočisko pred škaredým počasím. Stodola nie je vykurovaná, a preto je vhodná na prenájom počas nevykurovacieho obdobia od apríla až do októbra. Nachádza sa mimo dvora Schaubmarovho mlyna a zaručuje tak nikým nerušený priestor. Stodolu odporúčame na konferencie, diskusné fóra či svadobné hostiny.

Kapacita: 60 ľudí
Odporúčaná sezóna: apríl až október

Ubytovanie a kuchyňa

Schaubmarov mlyn ponúka aj ubytovanie v samostatnom domčeku vo dvore. Ubytovacia časť má tri izby, kuchyňu, dve samostatné toalety a technickú miestnosť.

Typ izby

Kapacita

Typ lôžok

Dvojlôžková izba s oddelenými lôžkami

2

Dve jednolôžkové postele

Dvojlôžková izba s oddelenými lôžkami

2

Dve jednolôžkové postele

Štvorlôžková izba s prístelkami

4+2

Štyri jednolôžkové postele a jedna poschodová detská posteľ

Kuchyňu s výhľadom do dvora vieme prenajať aj samostatne na cateringové účely. V roku 2017 prešla kompletnou rekonštrukciou. V kuchyni sa nachádza veľký jedálensky stôl s desiatimi stoličkami. Je vybavená základnými riadmi a novými spotrebičmi: mala chladnička, teplovzdušná rúra, indukčná doska, digestor, umývačka riadu a umývadlo.


Služby

Catering
Ponúkame vám aj cateringové služby, na ktorých spolupracujeme s lokálnymi vinármi, farmármi, mäsiarmi, syrármi či vynikajúcimi šéfkuchármi.
Catering ponúkame v dvoch variantoch: neformálnejší raut, alebo zážitkové večere.

Komentované prehliadky mlyna
Pre hostí ponúkame špeciálny program v podobe komentovanej prehliadky jediného zachovalého, funkčného potočného mlyna na Slovensku. Približuje históriu mlyna, mlynársku technológiu 19. a 20. storočia a rodinu Schaubmarovcov.

Komentované prehliadky výstav
V hlavnej mlynskej budove sa nachádza aj galéria výtvarného umenia, ktorá prezentuje najmä súčasné profesionálne výtvarné umenie a dizajn zo zbierok SNG. Ak vás zaujíma umenie, využite ponuku lektorských výkladov, ktoré približujú návštevníkom prebiehajúcu výstavu a súčasné umenie.

Tvorivé dielne
Ak chcete prepojiť teoretické informácie z výstavy s výtvarnou činnosťou, máme pre vás pripravený ateliér, kde pod vedením našich lektorov môžete spoznať niektoré z výtvarných alebo remeselných techník. Náš vzdelávací tím vám vie na mieru pripraviť program pre všetky vekové kategórie.

Kontaktujte nás a my vám radi pripravíme ponuku na mieru.

Mgr. Veronika Němcová
správkyňa objektu
+421 908 729 459
mail: veronika.nemcova@sng.sk

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter