Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Aktuálny program

Dnes
/

14:00 –
21:00
Schaubmarov mlyn v Pezinku
Feliber Poetry Feliber Poetry

3. ročník medzinárodného festivalu poézie v Pezinku a Modre. Chýba vám poézia v bežnom živote? Máte pocit, že sa vytratila z tlače? Počujete jej málo v rozhlase či v televízii? Festivalom by sme si radi pripomenuli svet poézie a tvorbu básnikov predchádzajúcich generácií i súčasných autorov.

 
 
Zajtra
/

13:00
Schaubmarov mlyn v Pezinku
Sobotná špacírka Sobotná špacírka

Pozývame na špacírku predhorím Malých Karpát. Vinohradnícky náučný chodník nás prevedie najstaršími vinohradmi v Pezinku. Zastavíme sa na lúke, porozprávame o tom, čo na jarných lúkach a poliach rastie, a opäť budeme aj ochutnávať (žihľavový chlebík a iné žihľavové parády) a zbierať. Terén je mierny a nenáročný, spoločnosť psíkov je vítaná. Prechádzka sa začína a končí v Schaubmarovom mlyne.

 
26. máj
/

nedeľa
15:30
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
Bublina uvádza: Ako na komiks Bublina uvádza: Ako na komiks

Na workshope si deti s tvorcami časopisu Bublina prejdú procesom navrhovania a kreslenia komiksu. Vytvoria si vlastného komiksového superhrdinu spojením svojej osobnosti s postavou vo svojej fantázii. Komiksovej postave potom priradia superschopnosti, na základe ktorých vytvoria svoj vlastný komiksový príbeh.

 
28. máj
/

utorok
10:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
Metodický deň pre pedagógov Metodický deň pre pedagógov

Vážení pedagógovia, pozývame vás Do divočiny! V Schaubmarovom mlyne v Pezinku otvárame novú výstavu a s ňou zaujímavé možnosti vzdelávania umením pre vašich žiakov a študentov. 

 
1. jún
/

sobota
10:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
Náš trh! + Víkend otvorených parkov a záhrad Náš trh! + Víkend otvorených parkov a záhrad

Trh a festival parkov a záhrad. V prvú júnovú sobotu sa v Schaubmarovom mlyne stretne Náš trh s Víkendom otvorených parkov a záhrad. Na trhu nakúpite regionálne farmárske potraviny a produkty od malých producentov.

 
5. jún
/

streda
18:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
Na kus reči Na kus reči

Čo je nové v Schaubmarovom mlyne? Príďte sa nás opýtať, čo ešte chystáme, na čom pracujeme. Odpovieme vám na otázky, prevedieme vás areálom, mlynom a sadom a radi priblížime našu prácu a ďalšie plány.

 
9. jún
/

nedeľa
15:30
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
BookObrazy: Monika Kompaníková: Kde je Ester N? BookObrazy: Monika Kompaníková: Kde je Ester N?

Dvanásťročná Ester sa celkom náhodou ocitne večer v galérii so svojím potkanom Ernestom. Ten sa jej však náhle stratí a večerné dobrodružstvo v neznámej tmavej budove sa môže začať! Pri pátraní spolu s Ester objavíme rôzne funkcie i tajomstvá galérie.

 
14. jún
/

piatok
18:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
Mesto!?.: Moderné, progresívne, trvalo udržateľné. Mesto s potenciálom Mesto!?.: Moderné, progresívne, trvalo udržateľné. Mesto s potenciálom

Čo by sme mali urobiť teraz, aby o dvadsať, päťdesiat rokov bolo mesto stále v dobrej kondícii? Ako dimenzovať cesty, školy, nemocnice? Myslíme na zmenu klímy a demografický vývoj? A čo technológie? Využívame ich dostatočne? Je to len otázka financií, alebo vízie a dobrých rozhodnutí?

 
16. jún
/

nedeľa
16:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
Do divočiny / kurátorský výklad Do divočiny / kurátorský výklad

Kurátorský výklad Alexandry Tamásovej predstaví ideový rámec výstavy Do divočiny a diela autorov, ktorí tému prírody vo vybraných dielach spracúvajú.

 
22. jún
/

sobota
16:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
Vína v mlyne Vína v mlyne

Pozývame na 4. ročník vinárskeho podujatia pod taktovkou Karpatskej mušky. Návštevníci budú môcť ochutnať vína od malých lokálnych vinárov a po prvýkrát bude k dispozícii aj stôl ružových vín. Predstavíme ružové vína rôznych chutí a farieb, suchšie či sladšie. Ponúkneme aj farmárske produkty, osúchy, domáce koláče, výbornú kávu a iné dobroty.

 
 

Pravidelné programy

Mesto!?. Mesto!?.

Cyklus mestských debát s Monikou Kompaníkovou a hosťami. Aké je to príjemné mesto? Ako urobiť život v meste lepším a kvalitnejším. Séria dikusiii sú počas roka 2019 pozrie na rôzne témy, ktoré s dobrým spravovaním mesta súvisia.

Náš trh Náš trh

Zážitkový (a nielen) potravinový trh organizujeme v spolupráci s miestnym združením medzinárodného hnutia Slow Food Pressburg a prinášame do mlyna regionálne farmárske potraviny a remeselné produkty.

Pilates v Schaubmarovom mlyne Pilates v Schaubmarovom mlyne

Príďte si k nám zacvičiť Pilates pod vedením Ľubice Garajovej. Cvičiť sa bude pravidelne počas leta, na čerstvom vzduchu na dvore u nás v mlyne.

Lektorské výklady Lektorské výklady Lektorské výklady, ktoré vám priblížia aktuálnu výstavu a históriu areálu Schaubmarovho mlyna sa konajú každú celú hodinu počas otváracích hodín.
Detské letné tábory Detské letné tábory

Letné tábory v Schaubmarovom mlyne sú kombináciou tvorenia, spoznávania a aktívneho trávenia času na čerstvom vzduchu.

Komentované prehliadky výstav Komentované prehliadky výstav

Schaubmarov mlyn je vzácnou historickou pamiatkou. Je jediným pôvodným zachovaným mlynom na Slovensku a jedným z najväčších potočných mlynov v Európe. Dozviete sa, ako kedysi fungovala mlynská technológia, ako sa žilo mlynárom, na čo mlyn slúžil kedysi a na čo slúži dnes.

Nedeľné rodinné programy Nedeľné rodinné programy Kreatívne programy pre rodiny s deťmi sú zamerané na prepojenie súčasného umenia, každodenného života a jedinečnosti priestoru Schaubmarovho mlyna.
   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste