English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Vzdelávacie programy

Urobte si výlet do krásnej oblasti Malých Karpát a zoznámte sa s historickým Schaubmarovým mlynom - pozývame Vás na vzdelávacie a tvorivé programy.

Spoločným cieľom všetkých vzdelávacích programov je rozvoj vizuálnej gramotnosti využitím originálnych diel zo zbierok SNG, rozvoj tvorivosti a budovanie vzťahu k okolitému prostrediu a prírode. Programy môžu prebiehať aj v anglickom jazyku.

Programy k expozícii mlynárstva

Hľadaj a hádaj!
MŠ a ZŠ, 60 min., vzdelávací program
Kolektívna hra pre žiakov základných škôl, ktorých lektor hravou formou prevedie objavovaním histórie a funkčnosti mlyna. V úlohách prieskumníkov zistia ako fungovala mlynská technológia, aké neobvyklé slová a náradia mlynár používal, ako vyzeral každodenný život mlynárovej rodiny.

Typografia, znak, symbol
ZŠ a SŠ, 90 min., tvorivý program
Ako si mlynár pozná svoje vrecia? Ako fungovali značky v minulosti? Prehliadka mlynu oboznámi žiakov s mlynárskym remeslom a prácami, ktoré sú týmto povolaním spojené. V tvorivej aktivite si navrhneme logo či vlastnú značku, vytvoríme šablónu a vyskúšame možnosti duplikovania a prekrývania farieb.

Programy k výstave

Tu a teraz
ZŠ, SŠ, 60 / 90 min
K aktuálnej výstave Skupinová terapia ponúkame pre školy komentované prehliadky, ktoré je možné po dohode spojiť aj s tvorivou aktivitou. Výstava predstavuje diela súčasných umelkýň a umelcov, ktoré zrkadlia participatívny a komunitný prístup v umení. Na nezdravý životný štýl výkonnostne nastavenej spoločnosti „odpovedá" umenie pomalšími, akoby terapeutickými či relaxačnými témami a formátmi.

Okrem vzdelávacích programov môžete využiť kolekcie diel, metodické námety na motivačné a výtvarné aktivity, pokyny či pracovné listy, ktoré nájdete na www.webumenia.sk -predovšetkým v sekciách kolekcie a články. Samostatne spracované materiály a pracovné listy spolu s metodickými pokynmi pre pedagógov venované obdobiu slovenského štátu sú na stránke senxskutocnost.sng.sk. Ak hľadáte námety k rozvoju kritického myslenia alebo chcete pracovať s témou udalostí roku 1989, navštívte stránku 1989.sng.sk. Tvorbu významných umelcov predstavia videá a metodické listy na stránke skrecok.sng.sk.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter