English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Aktuálny program

20. jún
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Zoom: zaostrené na dielo Zoom: zaostrené na dielo

Krátky výklad na výstave Avatsýv. Labyrint Erika Bindera priblíži dielo Dojazd (2008). Zastaviť sa môžete kedykoľvek v uvedenom čase.

 
22. jún
/

utorok
18:00
/

Devín
/


Prednáška: Václav Cílek – Kamene Dunaja Prednáška: Václav Cílek – Kamene Dunaja

Dunaj ako prúd materiálneho i duchovného bohatstva. Rozprávanie Václava Cílka, českého geológa, klimatológa, krajinára, esejistu a spisovateľa (nielen) o Dunaji na brehu Dunaja v Devíne.

 
24. jún
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Prednáška: Reprodukovanie umeleckého diela  Prednáška: Reprodukovanie umeleckého diela

Témou prednášky Zuzany Ludikovej, kurátorky zbierok starého umenia SNG, bude manuálna výroba reprodukovania iného umeleckého diela vykonaná bez nečestného úmyslu. Súčasná predstava autenticity má tendenciu zakrývať skutočnosť, že kopírovanie bolo ústrednou črtou umeleckej praxe od staroveku. Na rozdiel od falšovateľa, kopista vytvára dielo, ktoré - hoci vychádza z iného diela -nemá klamať diváka ani kupujúceho. Žiaľ, takéto dielo môže byť následne identifikované a predané ako originál.

 
26. jún
/

sobota
14:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Ručne stručne: Brošňa z dejín umenia – Kazimir Malevič Ručne stručne: Brošňa z dejín umenia – Kazimir Malevič

Pokračujeme v rozošitom cykle. Prešívame dejiny umenia na svoj obraz. Priblížime si zrod geometrickej abstrakcie. Pracujeme s farebným filcom, ihlou, niťou a korálikmi. Pridajte sa!

 
27. jún
/

nedeľa
14:00
/

Kaštieľ Strážky
/

Spišská Belá-Strážky
Víkend otvorených parkov a záhrad Kaštieľ Strážky Víkend otvorených parkov a záhrad Kaštieľ Strážky
V nádhrenom a jedinečnom anglickom parku v Kaštieli Strážky sa 27. júna uskutoční program k akcii Víkend otvorených parkov a záhrad s podtitulom Odovzdávanie vedomostí. 
 
27. jún
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Zoom: zaostrené na dielo Zoom: zaostrené na dielo

Krátky výklad na výstave 7x7. Sedem slobodných úvah o umení priblíži fotografiu Štefana Šmotláka Družstevníčky pri mori (1957). Zastaviť sa môžete kedykoľvek v uvedenom čase.

 
27. jún
/

nedeľa
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
SND v SNG – MILADA SND v SNG – MILADA

Premiéra tretej časti zo série mini-filmových inscenácií prinesie fragmenty dokumentárnej drámy Milada. Ako na pozadí monumentálnej maľby Marcela Mališa, autorskej repliky strateného propagandistického diela z obdobia stalinizmu, vyznejú slová Milady Horákovej, ktorá sa postavila na odpor totalitnému režimu? Spoločný projekt SNG a SNG spája umenia, žánre, svety a kontexty. Séria krátkometrážnych diel je jedným z ponorov do spôsobov vyrovnávania sa s minulosťou v umení umením.

 
30. jún
/

streda
15:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Ateliér: Hlava Ateliér: Hlava

Hlava je jednou zo zložitejších tém, ale my sa nezľa-kneme. Spravíme si kresbu, v ktorej budeme siluety profilov nahadzovať v opakovaní, pričom si vždy model pootočíme. Uvidíte, že budete prežívať úspech a radosť z tvorby.

 
12. júl
/

pondelok
8:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Denný tábor GĽF: Ideálne mesto - KAPACITA PLNÁ Denný tábor GĽF: Ideálne mesto - KAPACITA PLNÁ

„Mesto je fascinujúci ľudský vynález, ktorý sa stal domovom pre väčšinu obyvateľov našej planéty." Zamyslíme sa nad tým, ako by vyzeralo ideálne mesto pre všetkých. A nielen zamyslíme. Spoločne objavíme, čo sú mestotvorné prvky a prejdeme cez všetky nápady až k plánovaniu a budovaniu.

 
12. júl
/

pondelok
9:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
/

Pezinok-Cajla
Letný tábor v Schaubmarovom mlyne 2021 Letný tábor v Schaubmarovom mlyne 2021

Letné tábory v Schaubmarovom mlyne sú kombináciou tvorenia, poznávania a aktívneho trávenia času na čerstvom vzduchu. Témy tábora sa budú odvíjať od diel výstavy Skupinová terapia a diela Time Capsule / Časová kapsula od Romana Ondaka.

 
14. júl
/

streda
8:30
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
Letné tvorenie na zámku I. ‒ V dobe kráľa Ľudovíta Veľkého Letné tvorenie na zámku I. ‒ V dobe kráľa Ľudovíta Veľkého

V prvom letnom tvorení sa pozrieme do 14. storočia. Prezradíme vám, ktorý kráľ dal zámok postaviť, na čo mu slúžil, čo sa dialo v jeho sieňach, keď do neho zavítal kráľovský sprievod i ako jeho stavba pôvodne vyzerala. Zoznámime sa s každodenným kráľovským životom a tiež niečo pekné spolu vytvoríme.

 
19. júl
/

pondelok
8:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Denný tábor GĽF: Oživené obrazy - KAPACITA PLNÁ Denný tábor GĽF: Oživené obrazy - KAPACITA PLNÁ
Oživujeme obrazy a ich príbehy prostredníctvom techniky plôškovej animácie. Výtvarka skombinovaná s poctivou „filmárčinou," výsledkom ktorej bude premiéra spoločného Fulla-filmu.
 
28. júl
/

streda
8:30
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
Letné tvorenie na zámku II. – Fotolaboratórium Letné tvorenie na zámku II. – Fotolaboratórium

Zaujíma vás, ako ľudia objavili spôsob zachytenia obrazu pomocou fotenia? Poďte s nami preskúmať počiatky vývoja fotografie a tvorivým spôsobom sa zoznámiť s prvými pokusmi zachytávania obrazu na fotocitlivé materiály. Tvorivé dielne v 3 blokoch predstavia históriu fototechník, ktoré využívajú fotenie bez fotoaparátu. Všetky 3 techniky si aj prakticky vyskúšame. Námetom pre nás budú budova zámku, jeho okolie a aj umelecké diela v expozíciách.

 
2. aug
/

pondelok
9:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
/

Pezinok-Cajla
Letný tábor v Schaubmarovom mlyne 2021 Letný tábor v Schaubmarovom mlyne 2021

Letné tábory v Schaubmarovom mlyne sú kombináciou tvorenia, poznávania a aktívneho trávenia času na čerstvom vzduchu. Témy tábora sa budú odvíjať od diel výstavy Skupinová terapia a diela Time Capsule / Časová kapsula od Romana Ondaka.

 
9. aug
/

pondelok
8:00
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
Denný tábor SNG Zámok Zvolen - Za čias cisára Františka Jozefa I. - KAPACITA PLNÁ Denný tábor SNG Zámok Zvolen - Za čias cisára Františka Jozefa I. - KAPACITA PLNÁ
Milé deti a milí rodičia, Zvolenský zámok pripravuje týždenný letný denný tábor pod názvom Utáborme sa na zámku / Za čias cisára Františka Jozefa I. Tábor je určený pre deti od 7 do 12 rokov a bude prebiehať na Zvolenskom zámku v termíne 9. - 13. august 2021 v čase od 8.00 do 16.00 h.
 
 

Pravidelné programy

ZOOM: zaostrené na dielo ZOOM: zaostrené na dielo Bratislava

Krátky výklad vždy v aktuálnych výstavách priblíži vybrané dielo na daný týždeň. Zastaviť sa môžete kedykoľvek v uvedenom čase a naša lektorka/lektor vám o diele povedia viac. V príprade záujmu porozprávajú o diele aj v anglickom jazyku.

SNG nažive SNG nažive Bratislava

V živých online rozhovoroch sa s našimi kolegami porozprávame o všetkom, čo sa ukrýva v Slovenskej národnej galérii. S kurátormi, reštaurátormi, galerijnými pedagógmi, grafickými dizajnérmi, ale aj pracovníkmi z produkcie či oddelenia bezpečnosti zbierok sa pozrieme do zákulisia prípravy výstav, zistíme ako fungujú výpožičky umeleckých diel, alebo ako raz naša produkcia zháňala na výstavu kolóniu mravcov!

Mesto!?. Mesto!?. Pezinok-Cajla

Cyklus mestských debát s Monikou Kompaníkovou a hosťami. Aké je to príjemné mesto? Ako urobiť život v meste lepším a kvalitnejším. Séria dikusiii sú počas roka 2019 pozrie na rôzne témy, ktoré s dobrým spravovaním mesta súvisia.

Náš trh Náš trh Pezinok-Cajla

Zážitkový (a nielen) potravinový trh organizujeme v spolupráci s miestnym združením medzinárodného hnutia Slow Food Pressburg a prinášame do mlyna regionálne farmárske potraviny a remeselné produkty.

Sobotná bašta na zámku Sobotná bašta na zámku Zvolen

V rámci nového programu galérie „Pozrime sa na to štýlovo" sme pre rodiny s deťmi pripravili nový cyklus sobotných tvorivých stretnutí. Zoznámime sa s rôznymi umeleckými obdobiami, dozvieme sa veľa zaujímavostí z umenia i histórie a vyskúšame si najrozličnejšie výtvarné techniky.

20~20 Slovenský príbeh umenia 20~20 Slovenský príbeh umenia Zvolen

Rok 2020 v SNG na Zvolenskom zámku venujeme slovenskému výtvarnému umeniu dvadsiateho storočia. Počas prednáškových večerov postupne prejdeme jednotlivé desaťročia tohto výrazného storočia a nadviažeme tak na prednáškový cyklus „Pozrime sa na to štýlovo", ktorý poznáte z predchádzajúcich rokov.

Pilates v Schaubmarovom mlyne Pilates v Schaubmarovom mlyne Pezinok-Cajla

Príďte si k nám zacvičiť Pilates pod vedením Ľubice Garajovej. Cvičiť sa bude pravidelne počas leta, na čerstvom vzduchu na dvore u nás v mlyne.

Hudba u Fullu Hudba u Fullu Ružomberok

Koná sa zvyčajne v nedeľu o 17.00, jarný a jesenný cyklus, 1 x mesačne. Koncerty v spolupráci s občianskym združením Simach Art.

LEP LEP Ružomberok

Diskusia s pozvanými hosťami. Zámerom je spestrenie komunikácie miestnych ľudí v meste Ružomberok. Cieľom je iniciovať samotnú zmenu, sociálne analyzovať, ako aj historicky zhromažďovať dáta v regióne Liptov. Dišputy ponúkajú inšpiráciu bežnými, no zároveň „z davu vytŕčajúcimi" ľuďmi.

Kino u Fullu Kino u Fullu Ružomberok

Raz mesačne, pravidelné premietanie alternatívnych filmových dokumentov v spolupráci s Filmtopiou, Kinedokom, Akadémiou výtvarných umení v Banskej Bystrici, Rodinnými archívmi a inými.

Fullakuk Fullakuk Ružomberok

Galéria ponúka žurnalistický formát v podobe pravidelnej filmovo-žúrnalistickej dielne, kde máte možnosť stretnúť sa s pozvanými hosťami zo sveta filmu a dokumentaristiky ako aj naučiť sa kritickému mysleniu.

Ručne stručne Ručne stručne Ružomberok

Program je profilovaný najmä ako tvorivá dielňa pre dospelých (ale ni väčšie deti nepošleme domov). Dielne ponúkajú aktívne, kreatívne a rekreatívne trávenie voľného času, možnosť vyskúšať nové techniky, materiály a postupy.

Zámok bez zámkov Zámok bez zámkov Zvolen

Slovenská národná galéria na Zvolenskom zámku aj v roku 2020 pre svojich návštevníkov pripravila minifestival Zámok bez zámkov. Ako sám názov napovedá, počas týchto dní sa pokúsime návštevníkom poodhaliť miesta zámku, ktoré sú pre nich bežne nedostupné.

Lektorské výklady Lektorské výklady Pezinok-Cajla
Lektorské výklady, ktoré vám priblížia aktuálnu výstavu a históriu areálu Schaubmarovho mlyna sa konajú každú celú hodinu počas otváracích hodín.
Detské letné tábory Detské letné tábory Pezinok-Cajla

Naše denné tábory ponúkajú deťom letný mix tvorenia, poznávania a aktívneho trávenia času na čerstvom vzduchu, v prostredí očarujúcej vidieckej usadlosti s dvorom a sadom.

Komentované prehliadky výstav Komentované prehliadky výstav Pezinok-Cajla

Schaubmarov mlyn je vzácnou historickou pamiatkou. Je jediným pôvodným zachovaným mlynom na Slovensku a jedným z najväčších potočných mlynov v Európe. Dozviete sa, ako kedysi fungovala mlynská technológia, ako sa žilo mlynárom, na čo mlyn slúžil kedysi a na čo slúži dnes.

Nedeľné rodinné programy Nedeľné rodinné programy Pezinok-Cajla
Kreatívne programy pre rodiny s deťmi sú zamerané na prepojenie súčasného umenia, každodenného života a jedinečnosti priestoru Schaubmarovho mlyna.
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG Letné kino Film Europe v Berlinke SNG Bratislava

Slovenská národná galéria a Film Europe Media Company uvádzajú v Berlinke SNG žánrovo rôznorodé filmy od kvalitných európskych režisérov, mnohé s oceneniami či nomináciami z významných filmových festivalov.

Ozveny festivalu Jeden svet Ozveny festivalu Jeden svet Spišská Belá-Strážky

V renesančnom kaštieli sa už od roku 2009 premietajú dokumentárne filmy. Tie pravidelne poukazujú na aktuálne spoločenské problémy spôsobom, ktorý je často odlišný ako ten, ktorý ukazujú média. Často ich nechceme vidieť, alebo nemáme môžnosť do nich nahliadnuť hlbšie.

Filmový večer s Petrom Konečným Filmový večer s Petrom Konečným Zvolen

Pripravujeme pre Vás 2. ročník úspešného filmového večera so šéfredaktorom a zakladateľom najstaršieho slovenského filmového portálu Kinema.sk Petrom Konečným. Pozrieme si najoceňovanejšie svetové reklamy, zakázané koncepty, komparatívne provokácie, najlepšie virálne a guerillové videá a samozrejme najvtipnejšie reklamné kampane. Veríme, že počas tohto večera určite nebudete chcieť otrávene prepínať!

Sunday Rest Sunday Rest Bratislava

Sunday Rest je nový formát Slovenskej národnej galérie, nadväzujúci na obľúbený program Siesta v galérii a prinášajúci pútavý pohodový výklad k aktuálnym výstavám v Esterházyho paláci v anglickom jazyku.

Mix-Kult-Pult Mix-Kult-Pult Ružomberok

Zaujíma Vás život tvorivého jedinca? Chcete sa dozvedieť, ako funguje profesionálna spolupráca priamo od tých, ktorí v konkrétnej oblasti pôsobia?

Famíliart Famíliart Ružomberok

Nemáte sa kedy zahrať s ratolesťou? Chcete sa inšpirovať aktuálnou výstavou, alebo stálou expozíciou Ľudovíta Fullu?

Ateliér Ateliér Ružomberok

Chcete si aktívne oddýchnuť a možno aj niečo vytvoriť? Príďte si vyskúšať rôzne výtvarné techniky a postupy s rešpektovaním vašich individuálnych potrieb.

Strasti a slasti domácich knižníc Strasti a slasti domácich knižníc Bratislava

Kníhkupectvo Ex Libris v SNG pokračuje v obľúbených debatách o domácich knižniciach. Radi do nich nazeráme, obdivujeme ich, inšpirujeme sa nimi. Aké knihy si naši hostia do nich vyberajú, ako si ich budujú, čo v nich nesmie chýbať a prečo?

Nedeľné tvorivé dielne Nedeľné tvorivé dielne Spišská Belá-Strážky

Tvorivé popoludnia pre rodiny s deťmi sa konajú každú druhú nedeľu v  expozícii kaštieľa Strážky.

Workshop pre dospelých Workshop pre dospelých Bratislava

Kreatívne workshopy nadväzujúce na aktuálne výstavy prebiehajú vybrané štvrtky o 18.00 v priestoroch galérie. Na tematicky ladených občasných stretnutiach sa zoznámite s výtvarnými dielami a zamyslíte sa nad ich interpretáciou.

Hudba dneška v SNG Hudba dneška v SNG Bratislava

Hudba dneška v SNG má v koncertnom živote Bratislavy už pevné miesto a  je podujatím, ktoré chce osloviť všetkých tých, ktorí v umení hľadajú otvorenosť, hĺbku, kvalitu a nové netradičné pohľady na „vnútorné aj vonkajšie" veci nášho sveta.

 

Pravidelné rodinné programy

Meetup SNG Meetup SNG
Bratislava

Kurz pre mladých vo veku 13-16 rokov je zameraný na aktuálne dianie a rozširovanie obzorov, a to prostredníctvom umenia, tvorivých aktivít a spoločnej diskusie vo výstavách.

Malé divy Malé divy
Bratislava

Malé divy sú novým formátom SNG umožňujúci najmenším podnetné trávenie času v galérii.

Tvorivý ateliér Tvorivý ateliér
Bratislava

KAPACITA PLNÁ!
Výtvarný ateliér pre rodičov s deťmi inšpirovaný výstavami SNG približuje umenie a dopĺňa ho tvorivou aktivitou v ateliéri. Spoločne preskúmame diela umelcov Generácie 909 a odevy súčasných módnych návrhárov.

Výtvarka Výtvarka
Bratislava

KAPACITA PLNÁ! Prihláste vaše deti na výtvarný kurz v Slovenskej národnej galérii! Počas kurzu sa mladší účastníci zoznámia so základnými výtvarnými technikami a prostriedkami výtvarného umenia a druhá skupina si upevní nadobudnuté poznatky prostredníctvom náročnejších kreatívnych zadaní.

Kreativ Kemp 2020 Kreativ Kemp 2020
Bratislava

Ako každý rok, i toto leto pre deti pripravujeme Kreativ Kemp - denný letný tábor v Slovenskej národnej galérii. Téma: Na scénu!

Rodinná nedeľa Rodinná nedeľa
Bratislava

Vylepšený formát spoločnej nedele pre celú rodinu. Počas dvojhodinového stretnutia navštívime aktuálne výstavy či iné zaujímavé priestory, ktoré spoznávame cez tvorivé úlohy. V ateliéri rozoberanú tému približujeme prostredníctvom rôznych výtvarných zadaní a vlastnej tvorby.

   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter