Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Aktuálny program

Zajtra
/

17:00
Esterházyho palác
/

Bratislava
Uvedenie detskej knihy: Maliar a chlapec Uvedenie detskej knihy: Maliar a chlapec

Nová obrázková knižka spisovateľa Michala Hvoreckého a ilustrátorky Simony Čechovej je poctou Ľudovítovi Fullovi. Maliar a chlapec je príbeh malého hrdinu, ktorý sa počas prázdnin „stratí" v zázračnom dome plnom obrazov. Poradí si v Jánošíkovej družine, pri mori, v balóne či medzi partizánmi?

 
21. nov
/

štvrtok
17:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Poézia u Fullu: Kaščákova / Markovič / Palaščák Poézia u Fullu: Kaščákova / Markovič / Palaščák

Autorské čítanie. Svoju tvorbu predstavia poetka, prekladateľka a autorka piesňových textov S. Kaščáková, redaktor rozhlasu RTVS, prozaik a básnik J. Palaščák a vedec, filozof a básnik, ktorý svoju tvorbu aj zhudobňuje, E. Markovič.

 
21. nov
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Kurátorsko-autorský výklad 2: Laco Teren Kurátorsko-autorský výklad 2: Laco Teren

Katarína Bajcurová s Lacom Terenom pokračujú v rozhovore o výstave Laco Teren. Nič nás nezastaví! Stream prvej časti výkladu z 3. októbra si môžete pozrieť na Facebooku SNG.

 
22. nov
/

piatok
9:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Ranný ateliér: PF 2020 Ranný ateliér: PF 2020

Grafické techniky sú ideálnym prostriedkom pre návrhy a tvorbu PFiek. Pozývame záujemcov, ktorí sa chcú zoznámiť s technikou tlače z výšky, vytvoriť vlastné dielko a zároveň potešiť svojich blízkych.

 
22. nov
/

piatok
15:00
/

SNG Kaštieľ Strážky
/


Tvorivé dielne: Adventný kalendár Tvorivé dielne: Adventný kalendár

Vianoce sa nezadržateľne blížia! Od deti čoraz viac počúvame otázku: "Kedy príde Ježiško?" Z krátka deti už odpočítavajú dni do štedrého večera. Vyrobte deťom, či partnerovi originálny kalendár, ktorý naplníte tým, čo majú radi alebo čo im robí radosť.

 
23. nov
/

sobota
14:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Ručne stručne: Home made Vianoce,  stop plastom! Ručne stručne: Home made Vianoce, stop plastom!

Home made Vianoce - podarujte originálny kúsok. Háčkovaná podložka pod hrniec. Heslo: Stop plastom!

 
24. nov
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Nedeľa s príbehom: Radosť z rozprávania Nedeľa s príbehom: Radosť z rozprávania

Rozprávame najmä preto, aby sme si medzi sebou vymieňali informácie. Poznáte ale slová, ktoré nám nič nepovedia, a predsa sú zaujímavé či zábavné? Alebo také, ktoré sa nám páčia natoľko, že ich chceme len tak vysloviť nahlas? Šepot, krik, spev - náš hlas je nástroj, ktorým modelujeme slová. Aj keď sa hovorí, že mlčať je niekedy zlato, my rozhodne ticho nebudeme.

 
24. nov
/

nedeľa
15:30
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
/

Pezinok-Cajla
Divadlo Odivo: Divočiny Divadlo Odivo: Divočiny

Príďte na jedno z najkrajších detských predstavení, aké vznikli za ostatné roky na Slovensku. Na javisku zaznie živá hudba s vibrafónom, bicími a gitarou. Herečka Mária Danadová spolu s Filipom Hajdukom odohrajú príbeh na námet knihy od Maurice Sendaka o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou. A o jeho mačke. A o divočinách. A o množstve iných vecí, ktoré sa zmestia do jedného červeného vozíka.

 
26. nov
/

utorok
17:00
/

Kaviareň Berlinka
/

Bratislava
Čaj o piatej v SNG: Tančiareň Čaj o piatej v SNG: Tančiareň

Čaj o piatej pre aktívnych seniorov, ktoré pravidelne organizuje STÁLE DOBRÍ n. o. v spolupráci so SNG, opäť ako pozvanie do tanca. Sprevádzať vás bude obľúbený učiteľ tanca Juraj Komora. K pestrosti večera prispejú tanečnice Andalúzia Alegria, ktoré predvedú španielske tance.

 
26. nov
/

utorok
17:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Poézia u Fullu: Hruška / Kloptová / Kudlička a.h. Poézia u Fullu: Hruška / Kloptová / Kudlička a.h.

Autorské čítanie básnika, literárneho vedca, pedagoga, scenáristu, rodáka z Ostravy Petra Hrušku, ružomberskej poetky Ivety Kloptovej. Ján Kudličk, a.h. sa tento raz predstaví inak ako maliar.

 
26. nov
/

utorok
17:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Architektúra ʼ89 Architektúra ʼ89

V novembri si pripomíname výročie Nežnej revolúcie z roku 1989. Záver osemdesiatych rokov však u nás nebol spojený len s náhlou zmenou politického svetonázoru - zlomový je aj pre umenie a architektúru. Ako sa formovali nové uličné čiary Bratislavy, ktoré tvorili kulisu udalostiam Nežnej revolúcie? Aj o tom bude jesenná Architúra s architektom Martinom Zaičkom.

 
27. nov
/

streda
18:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Hudba u Fullu: VENI ensemble Hudba u Fullu: VENI ensemble

Otvorené zoskupenie skladateľov a interpretov, nadšencov, ktorých spája túžba po hľadaní a slobodnom vyjadrovaní vlastných názorov a postojov prostredníctvom hudby. Repertoár tvoria predovšetkým pôvodné diela skladateľov zoskupených okolo súboru, či názorovo spriaznených autorov zo zahraničia a osobností hudby 20. storočia.

 
28. nov
/

štvrtok
16:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Kino u Fullu: Tarzanove semenníky + diskusia s tvorcom filmu Kino u Fullu: Tarzanove semenníky + diskusia s tvorcom filmu

V r. 1927 priviezli výskumníci v Abcházsku orangutana Tarzana, pomocou ktorého mali vytvoriť kríženca človeka a opice. Od tohto času pokusy na primátoch na Kaukaze pokračujú a posúvajú hranice vedy až smerom k fikcii.

 
28. nov
/

štvrtok
18:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Pozrime sa na to štýlovo: VANITAS / Posledné veci v živote človeka Pozrime sa na to štýlovo: VANITAS / Posledné veci v živote človeka

Pominuteľnosť ľudského bytia sa človeka dotkne najmä pri strate blízkych, pri sprievodných javoch starnutia a napokon i na konci jeho vlastnej cesty. V rámci prednáškového cyklu „Pozrime sa na to štýlovo" zameriame našu pozornosť na otázky súvisiace s útekom pred skutočnosťou, vyrovnávaním sa so stratou a princípmi, ktoré nám pomáhajú pri riešení najťažších životných udalostí.

 
30. nov
/

sobota
10:00
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
Sobotná bašta na zámku: Namaľuj si ticho Sobotná bašta na zámku: Namaľuj si ticho

Lebka, dohasínajúca svieca alebo presýpacie hodiny v obraze? Čo môžu znamenať? Zátišia, ktoré zobrazujú tieto predmety, symbolizujú pominuteľnosť života, márnosť pozemských potešení, no často sa v nich vyskytovali aj symboly vzkriesenia, či večného života

 
30. nov
/

sobota
14:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Ručne stručne: Wire wrapping - náramok Ručne stručne: Wire wrapping - náramok

Drotársku tradíciu na Slovensku preložíme do moderného tvaru. Pozývame aj tých, ktorí sa s technikou drôtikovania ešte nestretli. To sa namotáte!

 
30. nov
/

sobota
17:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Teraz alebo nikdy! Teraz alebo nikdy!

Na sprievodnom podujatí Teraz alebo nikdy!sa s oddelením galerijnej pedagogiky SNG pozriete na udalosti Novembra ʼ89 z rôznych strán. Na kreatívnom workshope sa budete zaoberať vizuálnou silou dobových plagátov, vyskúšate si aj takmer zabudnutú techniku výroby plagátov - sprejovanie cez šablóny. Vedomostný kvíz nebude sledovať len fakty, dátumy či osobnosti, ale aj nevšedné súvislosti, ktoré odhalia napríklad aj denníkové zápisky Kollerovho ČASO-PISu.

 
1. dec
/

nedeľa
15:30
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
/

Pezinok-Cajla
Prednáška: Kričať vetru, šepkať riekam a jeleňom Prednáška: Kričať vetru, šepkať riekam a jeleňom

Pozývame na prednášku Jiřího Zemánka o ekológii vnímania a ekológii a etike jazyka. Prednáška nadväzuje na výstavu Do divočiny, ktorá sa zameriava na moment vstupovania (civilizovaného) človeka - jednotlivca do divočiny, do ktorej prichádza z rôznych dôvodov - najmä však preto, aby hľadal a nachádzal stratené vedomie jednoty.

 
1. dec
/

nedeľa
16:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Sunday Rest: Laco Teren. Nothing can stop us! Sunday Rest: Laco Teren. Nothing can stop us!

Laco Teren (*1960) is a significant figure of slovak contemporary art. In his work he likes to combine various impulses as visual signs, dreams, personal experiences using play, specific sense of humor and irracionality. The talk presents his artistic approach through his paintings and sculptures.

 
2. dec
/

pondelok
9:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Metodický deň pre pedagógov a pedagogičky Metodický deň pre pedagógov a pedagogičky

Zaujíma Vás ako netradičné priblížiť tému Nežnej revolúcie objavnou, výskumnou činnosťou žiakov a študentov? Pozývame pedagógov 8. a 9. ročníka ZŠ a SŠ na metodický deň, na ktorom budú priblížené edukačné aktivity a materiály zamerané na otázky Nežná revolúcia - pravda - konšpirácia - lož?

 
2. dec
/

pondelok
19:00
/

Kaviareň Berlinka
/

Bratislava
Fotopondelok Fotopondelok

Na vianočnom Fotopondelku pokrstíme novú publikáciu døkument1, venovanú súčasnej slovenskej dokumentárnej fotografii, ktorej vznik inicioval fotograf Ján Viazanička. Okrem toho nás večerom bude sprevádzať bilancovanie uplynulých Fotopondelkov a Miro Gajdoš v stručnosti predstaví hudobné vydavateľstvo ajlavmjuzik a jeho prienik do fotografie.

 
4. dec
/

streda
10:15
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Malé divy: Socha plochá? Malé divy: Socha plochá?

Socha na papieri alebo socha z papiera, papier zo sochy alebo papier na soche? Socha vyfučaná, socha nafučaná, vysoká aj nízka, neviditeľná aj poskladaná. Preskúmame Terenove sochy z každej strany a zistíme, že na sochu netreba vždy kameň, kov, dláta a ani hlinu.

 
5. dec
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Slávnostné otvorenie výstavy: Anna Daučíková. Work in Progress: 7 situácií / 7 Situations Slávnostné otvorenie výstavy: Anna Daučíková. Work in Progress: 7 situácií / 7 Situations

Prvá autorská výstava nadväzujúca na monografickú publikáciu A­_NNA D_AUČÍK_OVÁ TRANS_FORMÁCIE TRANS_FORMATIONS, ktorú SNG vydala v roku 2018, predstaví jej prácu sklárky, maliarky, fotografky, performerky a autorky videí.
Kurátorka: Monika Mitášová

 
6. dec
/

piatok
18:00
/

Dvorana VŠMU
/

Bratislava
Hudba dneška v SNG 35 – Koncert Get out of Whatever CAGE + Krst CD VENI 30 Hudba dneška v SNG 35 – Koncert Get out of Whatever CAGE + Krst CD VENI 30
Počas minulého roka odohral VENI ensemble pod názvom VENI 30sériu koncertov po slovenských mestách, ktorými si pripomínal tridsať rokov svojej existencie na domácej aj zahraničnej scéne.
 
7. dec
/

sobota
11:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
/

Pezinok-Cajla
Vianočný Náš Trh Vianočný Náš Trh

Posledný Náš TRH v tomto roku bude výnimočný. Spoločne na ňom oslávime Deň Matky Zeme (Terra Madre Day), ktorý slávi Slow Food začiatkom decembra po celom svete. Tento rok bude táto oslava väčšia ako obvykle, pretože medzinárodné hnutie Slow Food slávi 30 rokov svojej existencie.

 
8. dec
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Mikuláš v SNG: Padajúci sneh zblízka Mikuláš v SNG: Padajúci sneh zblízka

Vznik snehových vločiek je jeden z najkrajších javov v atmosfére. Ako vyzerá vločka zblízka? Vďaka citlivej podstate ich vzniku existuje obrovské množstvo ich tvarov a štruktúr. Padanie snehových vločiek najprv preskúmame s hudobníkom a pedagógom Ferom Királym. V hudobnej hre sa započúvame do ticha a vytvoríme spoločnú zvukovú kompozíciu padajúceho snehu.

 
9. dec
/

pondelok
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Prezentácia publikácie: Posledná k. & k. barónka Prezentácia publikácie: Posledná k. & k. barónka

Pod týmto názvom prináša nová publikácia Silvestra Lavríka životný príbeh Margity Czóbelovej, ktorá sama maľovala a inšpirovala sa tvorbou svojho strýka Ladislava Mednyánszkeho. Pre londýnske vydavateľstvá ilustrovala detektívky a dobrodružné romány. V 60. - 70. rokoch 20. storočia tvorila angažované plagáty oslavujúce vyslanie sovietskeho Sputnika do vesmíru. Prezentáciu publikácie s jej autorom a hostkou Katarínou Beňovou, autorkou výstavy o barónke Czóbelovej, moderuje Dado Nagy.

 
11. dec
/

streda
10:15
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Malé divy: Socha plochá? Malé divy: Socha plochá?

Socha na papieri alebo socha z papiera, papier zo sochy alebo papier na soche? Socha vyfučaná, socha nafučaná, vysoká aj nízka, neviditeľná aj poskladaná. Preskúmame Terenove sochy z každej strany a zistíme, že na sochu netreba vždy kameň, kov, dláta a ani hlinu.

 
12. dec
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Kurátorský výklad: Anna Daučíková Kurátorský výklad: Anna Daučíková

Kurátorka Monika Mitášová predstaví novootvorenú výstavu Anna Daučíková. Work in Progress: 7 situácií / 7 Situations. Výstava nadväzuje na monografickú publikáciu A­_NNA D_AUČÍK_OVÁ TRANS_FORMÁCIE TRANS_FORMATIONS, ktorú SNG vydala v roku 2018.

 
15. dec
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Siesta v galérii: Laco Teren. Nič nás nezastaví! Siesta v galérii: Laco Teren. Nič nás nezastaví!

Nedeľný výklad predstaví umelecký program súčasného výtvarníka postmodernej generácie prostredníctvom malieb, kresieb a sochárskych objektov.

 
17. dec
/

utorok
17:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Uvedenie detskej knihy: Kocúr, ktorý chcel byť drakom Uvedenie detskej knihy: Kocúr, ktorý chcel byť drakom

Pozývame vás na uvedenie detskej knihy Kocúr, ktorý chcel byť drakom. Napísala ju slovenská autorka Viktória Laurent-Škrabalová, ilustrácie sú dielom výtvarníka Matúša Maťátka. Súčasťou uvedenia knihy bude aj workshop Masky-mačky-draky s jej ilustrátorom, ktorý účastníkom pomôže vytvoriť vlastný komiks o domácich miláčikoch, aj papierové masky podľa hrdinov z príbehu.

 
19. dec
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Nežný komiks 89 Nežný komiks 89

O tom, ako vzniká vizuálna alebo literárna stránka komiksu, sa porozprávame v Knižnici Kornela & Nade Földváriovcov s našimi hosťami - autormi a ilustrátormi Nežného komiksu 89. Na diskusii, ktorú pripravila Knižnica SNG v spolupráci s Knižnicou VŠVU, sa zúčastnia Klára Štefanovičová, Mária Kralovič, Dávid Marcin, Jozef Gľaba, Michal Hvorecký, Tereza Oľhová, Soňa Balážová.

 
 

Pravidelné programy

Mesto!?. Mesto!?. Pezinok-Cajla

Cyklus mestských debát s Monikou Kompaníkovou a hosťami. Aké je to príjemné mesto? Ako urobiť život v meste lepším a kvalitnejším. Séria dikusiii sú počas roka 2019 pozrie na rôzne témy, ktoré s dobrým spravovaním mesta súvisia.

Náš trh Náš trh Pezinok-Cajla

Zážitkový (a nielen) potravinový trh organizujeme v spolupráci s miestnym združením medzinárodného hnutia Slow Food Pressburg a prinášame do mlyna regionálne farmárske potraviny a remeselné produkty.

Sobotná bašta na zámku Sobotná bašta na zámku Zvolen

V rámci nového programu galérie „Pozrime sa na to štýlovo" sme pre rodiny s deťmi pripravili nový cyklus sobotných tvorivých stretnutí. Zoznámime sa s rôznymi umeleckými obdobiami, dozvieme sa veľa zaujímavostí z umenia i histórie a vyskúšame si najrozličnejšie výtvarné techniky.

Pozrime sa na to štýlovo Pozrime sa na to štýlovo Zvolen

Slovenská národná galéria pripravila na rok 2018 pre návštevníkov Zvolenského zámku nový cyklus kurátorských výkladov „Pozrime sa na to štýlovo". Počas týchto podvečerov nám kurátori SNG priblížia vybrané výtvarné obdobie formou umenovednej prednášky týkajúcej sa umeleckých diel zo zbierok SNG, ktorej protipólom bude prednáška pozvaného odborníka z iného vedného odvetvia.

Pilates v Schaubmarovom mlyne Pilates v Schaubmarovom mlyne Pezinok-Cajla

Príďte si k nám zacvičiť Pilates pod vedením Ľubice Garajovej. Cvičiť sa bude pravidelne počas leta, na čerstvom vzduchu na dvore u nás v mlyne.

Hudba u Fullu Hudba u Fullu Ružomberok

Koná sa zvyčajne v nedeľu o 17.00, jarný a jesenný cyklus, 1 x mesačne. Koncerty v spolupráci s občianskym združením Simach Art.

LEP LEP Ružomberok

Diskusia s pozvanými hosťami. Zámerom je spestrenie komunikácie miestnych ľudí v meste Ružomberok. Cieľom je iniciovať samotnú zmenu, sociálne analyzovať, ako aj historicky zhromažďovať dáta v regióne Liptov. Dišputy ponúkajú inšpiráciu bežnými, no zároveň „z davu vytŕčajúcimi" ľuďmi.

Kino u Fullu Kino u Fullu Ružomberok

Raz mesačne, pravidelné premietanie alternatívnych filmových dokumentov v spolupráci s Filmtopiou, Kinedokom, Akadémiou výtvarných umení v Banskej Bystrici, Rodinnými archívmi a inými.

Fullakuk Fullakuk Ružomberok

Galéria ponúka žurnalistický formát v podobe pravidelnej filmovo-žúrnalistickej dielne, kde máte možnosť stretnúť sa s pozvanými hosťami zo sveta filmu a dokumentaristiky ako aj naučiť sa kritickému mysleniu.

Ručne stručne Ručne stručne Ružomberok

Program je profilovaný najmä ako tvorivá dielňa pre dospelých (ale ni väčšie deti nepošleme domov). Dielne ponúkajú aktívne, kreatívne a rekreatívne trávenie voľného času, možnosť vyskúšať nové techniky, materiály a postupy.

Zámok bez zámkov Zámok bez zámkov Zvolen

Slovenská národná galéria na Zvolenskom zámku si na rok 2018 pre svojich návštevníkov pripravila nový cyklus s názvom Zámok bez zámkov. Ako sám názov napovedá, počas týchto dní sa pokúsime návštevníkom poodhaliť miesta zámku, ktoré sú pre nich bežne nedostupné.

Lektorské výklady Lektorské výklady Pezinok-Cajla
Lektorské výklady, ktoré vám priblížia aktuálnu výstavu a históriu areálu Schaubmarovho mlyna sa konajú každú celú hodinu počas otváracích hodín.
Detské letné tábory Detské letné tábory Pezinok-Cajla

Letné tábory v Schaubmarovom mlyne sú kombináciou tvorenia, spoznávania a aktívneho trávenia času na čerstvom vzduchu.

Komentované prehliadky výstav Komentované prehliadky výstav Pezinok-Cajla

Schaubmarov mlyn je vzácnou historickou pamiatkou. Je jediným pôvodným zachovaným mlynom na Slovensku a jedným z najväčších potočných mlynov v Európe. Dozviete sa, ako kedysi fungovala mlynská technológia, ako sa žilo mlynárom, na čo mlyn slúžil kedysi a na čo slúži dnes.

Nedeľné rodinné programy Nedeľné rodinné programy Pezinok-Cajla
Kreatívne programy pre rodiny s deťmi sú zamerané na prepojenie súčasného umenia, každodenného života a jedinečnosti priestoru Schaubmarovho mlyna.
Letné kino Film Europe v Berlinke SNG Letné kino Film Europe v Berlinke SNG Bratislava

Slovenská národná galéria a Film Europe Media Company uvádzajú v Berlinke SNG žánrovo rôznorodé filmy od kvalitných európskych režisérov, mnohé s oceneniami či nomináciami z významných filmových festivalov.

Ozveny festivalu Jeden svet Ozveny festivalu Jeden svet Spišská Belá-Strážky

V renesančnom kaštieli sa už od roku 2009 premietajú dokumentárne filmy. Tie pravidelne poukazujú na aktuálne spoločenské problémy spôsobom, ktorý je často odlišný ako ten, ktorý ukazujú média. Často ich nechceme vidieť, alebo nemáme môžnosť do nich nahliadnuť hlbšie.

Letné kino SNG na Zvolenskom zámku Letné kino SNG na Zvolenskom zámku Zvolen

Slovenská národná galéria Zvolenský zámok v spolupráci s Filmovým Skoro Klubom a mestom Zvolen si pre vás pripravila už 6. ročník Letného kina SNG na nádvorí Zvolenského zámku. Počas štyroch večerov si diváci pod holým nebom vychutnajú kvalitné snímky domácej a zahraničnej filmovej scény. Prvé premietanie sa uskutoční už 23. augusta 2018.

Sunday Rest Sunday Rest Bratislava

Sunday Rest je nový formát Slovenskej národnej galérie, nadväzujúci na obľúbený program Siesta v galérii a prinášajúci pútavý pohodový výklad k aktuálnym výstavám v Esterházyho paláci v anglickom jazyku.

Mix-Kult-Pult Mix-Kult-Pult Ružomberok

Zaujíma Vás život tvorivého jedinca? Chcete sa dozvedieť, ako funguje profesionálna spolupráca priamo od tých, ktorí v konkrétnej oblasti pôsobia?

Famíliart Famíliart Ružomberok

Nemáte sa kedy zahrať s ratolesťou? Chcete sa inšpirovať aktuálnou výstavou, alebo stálou expozíciou Ľudovíta Fullu?

Večerný ateliér Večerný ateliér Ružomberok

Chcete si aktívne oddýchnuť a možno aj niečo vytvoriť? Príďte si vyskúšať rôzne výtvarné techniky a postupy s rešpektovaním vašich individuálnych potrieb.

Strasti a slasti domácich knižníc Strasti a slasti domácich knižníc Bratislava

Kníhkupectvo Ex Libris v SNG pokračuje v obľúbených debatách o domácich knižniciach. Radi do nich nazeráme, obdivujeme ich, inšpirujeme sa nimi. Aké knihy si naši hostia do nich vyberajú, ako si ich budujú, čo v nich nesmie chýbať a prečo?

Nedeľné tvorivé dielne Nedeľné tvorivé dielne Spišská Belá-Strážky

Tvorivé popoludnia pre rodiny s deťmi sa konajú každú druhú nedeľu v  expozícii kaštieľa Strážky.

Workshop pre dospelých Workshop pre dospelých Bratislava

Kreatívne workshopy nadväzujúce na aktuálne výstavy prebiehajú vybrané štvrtky o 18.00 v priestoroch galérie. Na tematicky ladených občasných stretnutiach sa zoznámite s výtvarnými dielami a zamyslíte sa nad ich interpretáciou.

Hudba dneška v SNG Hudba dneška v SNG Bratislava

Hudba dneška v SNG má v koncertnom živote Bratislavy už pevné miesto a  je podujatím, ktoré chce osloviť všetkých tých, ktorí v umení hľadajú otvorenosť, hĺbku, kvalitu a nové netradičné pohľady na „vnútorné aj vonkajšie" veci nášho sveta.

Open Studio Open Studio Bratislava

Súčasťou projektu Open Studio sú verejné prednášky domácich a zahraničných hostí o ich tvorbe  a aktuálnych témach z oblasti súčasného umenia, ktoré sa konajú v priestoroch kaviarne Berlinka.

Siesta v galérii Siesta v galérii Bratislava

Pohodový nedeľný výklad pre verejnosť k aktuálnym výstavám v Esterházyho paláci (bez objednávania sa vopred).

 

Pravidelné rodinné programy

Hľadanie strateného času Hľadanie strateného času
Bratislava

Hľadanie strateného času sú pravidelné stretnutia v SNG pre mladých ľudí (13-17 rokov). Umenie v galérii i mimo nej nám poskytuje priestor pre lepšie spoznávanie seba aj sveta okolo.

Malé divy Malé divy
Bratislava

Malé divy sú novým formátom SNG umožňujúci najmenším podnetné trávenie času v galérii.

Tvorivý ateliér: Jazykové okienko Tvorivý ateliér: Jazykové okienko
Bratislava

Výtvarný ateliér pre rodičov s deťmi inšpirovaný výstavami SNG približuje umenie a dopĺňa ho vlastnou tvorivou aktivitou v ateliéri.

Výtvarka Výtvarka
Bratislava

Opäť otvárame dva tímy Výtvarky pre deti od 8 až 10 rokov a od 11 až 13 rokov. Kurz prepája ateliérovú tvorbu so spoznávaním umeleckých diel prostredníctvom aktuálnych výstav.

Kreativ Kemp 2019 Kreativ Kemp 2019
Bratislava

Ako každý rok, i toto leto pre deti pripravujeme Kreativ Kemp - denný letný tábor v Slovenskej národnej galérii. Tentokrát sa budeme venovať téme cestovania v rôznych rovinách a podobách

Nedeľa s príbehom Nedeľa s príbehom
Bratislava

Vylepšený formát spoločnej nedele pre celú rodinu.

   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste