English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Kurátorské sondy

23. februára 2017 / 18:00
Esterházyho palác, 3. a 2. poschodie
Vstup voľný

Výklad: Katarína Bajcurová (SNG), Petra Hanáková (SNG), Bohunka Koklesová (VŠVU)

Posledný sprievod kurátoriek výstavy sa tentokrát sústredí len na pár čiastkových sond; nebude prehľadným sprievodom pre nové publikum, skôr informáciou navyše pre tých, ktorí už výstavu poznajú a chceli by sa dozvedieť viac.

PhDr. Katarína Bajcurová, CSc.

Historička umenia, kurátorka zbierok moderného a súčasného umenia Slovenskej národnej galérie, kde pracuje od r. 1994, v rokoch 1999 – 2009 vo funkcii generálnej riaditeľky. Špecializuje sa na problematiku slovenského moderného maliarstva a sochárstva, klasickej moderny, ako aj súčasného umenia druhej polovice 20. storočia. Je kurátorkou mnohých výstav, katalógov, knižných publikácií a monografií z oblasti slovenského umenia 20. storočia.

PhDr. Petra Hanáková, PhD.

Kurátorka, teoretička umenia, filmová historička. V Slovenskej národnej galérii spravuje zbierku iných médií zameranú na to najdôležitejšie z konceptuálneho, akčného, resp. iného neklasického umenia a nových médií. Podieľala sa na realizácii mnohých výstav SNG (Stratený čas, Delete – umenie a vymazávanie, Tekutá múza).

PhDr. Bohunka Koklesová, PhD.

Historička umenia, špecializuje sa na teóriu fotografie a vzťah umenia a politiky, dejiny fotografie prednáša na Katedre teórie a dejín umenia VŠVU, kde pôsobí aj ako prorektorka. Je kurátorkou výstav najmä so zameraním na slovenskú fotografiu 20. storočia. Je o. i. autorkou publikácie V tieni tretej ríše. Oficiálne fotografie slovenského štátu (2010, reedícia 2016).

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter