Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Fotopondelok

15. januára 2018 / 19:00
Kaviareň Berlinka
Vstup voľný

Fotopondelkové stretnutia fotografov a priaznivcov fotografie sú živé, tematicky zamerané vstupy, počas ktorých fotografi rôznych žánrov a zamerania diskusnou formou predstavia svoju aktuálnu tvorbu. Fotografom ponúka možnosť získať spätnú väzbu na svoje projekty a fotopubliku zasa dozvedieť sa niečo nové.

Januárový Fotopondelok bude venovaný študentom a absolventom Institutu tvůrčí fotografie v Opave.

Hostia: Jana Gombiková, Dušan Kochol, Zuzana a Daniel Laurinc

Moderujú: Veronika Markovičová, Peter Marek (Fotoprojekt, o. z.)

Jana Gombiková je absolventkou scenáristiky a dramaturgie na bratislavskej Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení. V súčasnosti študuje fotografiu na Inštitúte tvorivej fotografie v Opave. Vo svojej tvorbe sa venuje prevažne subjektívnemu dokumentu a videu.

Dušan Kochol je absolventom fotografických kurzov na Central Saint Martins College of Art and Design a na London College of Fashion, ako aj magisterského štúdia na Institute tvůrčí fotografie Slezskej univerzity v Opave, kde získal aj doktorát. Od roku 2016 je členom Združenia slovenských profesionálnych fotografov. O rok neskôr sa stal členom Kráľovskej spoločnosti umení. V roku 2016 mu bol SEDF v Bratislave udelený titul Fotograf roka za významný prínos ku kvalite, rozvoju a podpore slovenskej fotografie doma i v zahraničí. Kochol založil a naďalej vedie fotografický festival v Bratislave. OFF_festival Bratislava sa koná súčasne s Mesiacom fotografie a už po ôsmykrát obohatil jeho program o platformu pre svieže talenty fotografickej scény.

Zuzana a Daniel Laurinc študujú v magisterskom ročníku Institutu tvůrčí fotografie v Opave. Venujú sa dlhodobým dokumentárnym projektom, prinášajúcim pohľad na zmeny v spoločnosti, ako aj v živote jednotlivcov. Popri tom vedú vizuálne štúdio Laurinc Studio, ktoré sa venuje reklamnej fotografii, kreatívnym kampaniam pre tretí sektor a videám.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste