Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Noc múzeí a galérií v SNG 2018

19. mája 2018 / 10:00
Esterházyho palác
Vstupné: 2 €
deti do 6 rokov: Vstup voľný

Počas Noci múzeí a galérií v Slovenskej národnej galérii si budete môcť naposledy užiť kurátorský výklad na výstave Architekt Friedrich Weinwurm: Nová cesta. Kurátori vám predstavia aj výber diel z košickej výstavy venovanej Leopoldovi Horovitzovi a zbilancujú nestálu expozíciu gotiky a baroka nestex spolu s jej architektmi. Vo výklade kníhkupectva Ex Libris vám básnik na počkanie ušije verš na mieru, na workshope pre dospelých sa na chvíľu stanete architektom, čakajú vás aj obľúbené Jednohubky na aktuálnych výstavách a vo večernom narodeninovom kvíze si zasúťažíte o ceny z produkcie SNG!

15.00 - 17.00 | átrium, 1. a 2. posch.

Príďte spolu do galérie!

Otvorený program pre rodiny s deťmi od 4 do 12 rokov a pre všetkých, ktorí sa radi zapoja do aktivít pripravených k výstavám Osmičky, nestex a Architekt Friedrich Weinwurm: Nová cesta. V priebehu dvoch hodín môžete návštevu v jednotlivých výstavách uchopiť po svojom a kreatívne ju interpretovať.

16.00 - 19.00 | Kníhkupectvo Ex Libris v SNG

Básnik na počkanie

Už vám niekto napísal verše ? Len vám a priamo na telo? Tak toto si nenechajte ujsť! Šimon Ondruš - pouličný básnik, pre ktorého je okoloidúci človek impulzom k okamžitej textovej akcii. Krátky, výstižný verš ušitý na mieru - pre vás. Hra so slovom, nadhľad, vtip - buďte aj vy jeho inšpiráciou a príďte si osobne po svoju báseň. Vo výklade kníhkupectva Ex Libris v SNG bude tento básnik tvoriť len pre vás.

18.00 - 20.00 | 2. poschodie & ateliér

Workshop pre dospelých: Architektúra svetla

Moderná architektúra dbá na kvalitu bývania. Uvažuje nielen o otvorenom, ale aj presvetlenom a vzdušnom priestore a každý moderne zmýšľajúci architekt by teda mal vedieť navrhnúť dobrý zdroj svetla. Staňte sa aj vy na chvíľu architektom a príďte vytvoriť svietidlo, ktoré otvorí a prevzdušní každý priestor! Na workshop je potrebné sa prihlásiť: barbora.tribulova@sng.sk

18.00 - 19.00 | 1. posch.

Kurátorský fokus: Jana Švantnerová & Leopold Horovitz

Kurátorka Jana Švantnerová priblíži tvorbu a životné osudy umelca, ktorému Slovenská národná galéria usporiadala v roku 2017 výstavu v spolupráci s Východoslovenským múzeom v Košiciach Leopold Horovitz 1838 - 1917 / Stratený - Nájdený. Súčasťou výkladu s projekciou bude na túto príležitosť inštalovaný malý výber z umelcových diel zo zbierok SNG a súkromných kolekcií.

19.00 - 20.00 | 2. posch.

Kurátorský fokus: Henrieta Moravčíková & Friedrich Weinwurm

Ako sa nájdu bádateľ a objekt jeho záujmu? Prečo sú niektorí autori či témy viac a iní menej prítomní v architektonickej historiografii? Čo podmieňuje spôsob a podobu interpretácie architektonického diela? Záverečný kurátorský výklad Henriety Moravčíkovej priblíži okolnosti vzniku výstavy, monografiu aj výskum, ktorý ju sprevádzal.

20.00 - 21.00 | 1. posch.

Kurátorský fokus: Dušan Buran & Martin Jančok, Aleš Šedivec & nestex

Kurátorský komentár Dušana Burana k nestálej expozícii gotiky a baroka upriamený na netradičný spôsob jej inštalácie a bilančná diskusia s architektmi nestexu Martinom Jančokom a Alešom Šedivcom. Ak vás výstava počas jej trvania od roku 2014 zaujala, venujte jej pozornosť, potrvá už len do 29. júla 2018.

21.00 - 22.00 | 2. posch.

Jednohubky na výstave Architekt Friedrich Weinwurm: Nová cesta

Princíp jeden lektor, jedno dielo, jeden príbeh pri vybraných dielach na výstave Architekt Friedrich Weinwurm: Nová cesta.

22.00 - 23.00 | 1. posch.

Jednohubky na výstave nestex

Princíp jeden lektor, jedno dielo, jeden príbeh pri vybraných dielach na výstave nestex.

22.00 - 24.00 | Berlinka

Bodka: Kvíz k 70. narodeninám SNG & záverečná hudobná Májovica

Zabavte sa pri kvíze a vyhrajte ceny z produkcie SNG! Sit down show grafického dizajnéra Braňa Matisa & DJ set MtotheG/ajlavmjuzik.

- - - - -

Otvorené: 10.00 - 24.00 (posledný vstup o 23.00), program od 15.00

SNG ‒ Esterházyho palác, kaviareň Berlinka, kníhkupectvo Ex Libris v SNG

Vstupné: 2 € / deti do 6 rokov bezplatne
Vstupenku si stačí zakúpiť v prvej inštitúcii navštívenej v rámci Noci múzeí a galérií 2018 a s ňou máte potom vstup zdarma do ďalších inštitúcií.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste