English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Nová sezóna, nová výstava!

13. mája 2018 / 15:00 — 20:00
Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Vstup voľný

Privítajte s nami teplé dni a novú výstavu v galérii výtvarného umenia v Schaubmarovom mlyne. V nedeľu 13. mája otvárame sezónu!

Výstava Z kruhu von v kurátorskej koncepcii Viery Kleinovej predstaví slovenskú keramiku od 50. rokov 20. storočia až po súčasnosť prostredníctvom tém ako sú nádoba, tanier a figúra, ale aj prienikmi do polohy objektu či inštalácie.

Chystáme kurátorský výklad k výstave aj komentované prehliadky Schaubmarovho mlyna. Rodiny sa môžu zapojiť do workshopov a všetkých pozývame na koncert mladej bratislavskej kapely Tolstoys. A špeciálny hosť: VEC!

PROGRAM

15.00 Otvorenie výstavy Z kruhu von | Moderná a súčasná slovenská keramika

Kurátorka: Viera Kleinová

Slovenská keramika si status vitálneho a otvoreného výtvarného média sústredene buduje od 50. rokov 20. storočia. Výstava Z kruhu von túto cestu sleduje jednak z charakteristicky keramických pozícií - témami ako nádoba, tanier, figúra, ale aj prienikmi do polohy objektu či inštalácie. Základom výberu je zbierka keramiky SNG, ktorá je koncentrovaným náhľadom hlavne do ateliérovej tvorby uplynulých dekád. Protagonistom modernej slovenskej keramiky budú okrem toho na výstave sekundovať mladí, nastupujúci aktéri domáceho keramického dizajnu a  umenia.

15.30, 16.30 Komentované prehliadky Schaubmarovho mlyna

Dozviete sa, ako funguje mlynská technológia a ako sa žilo mlynárom, ale aj to, na čo všetko mlyn slúžil kedysi a na čo slúži dnes

16.00 Detský expres

Interaktívna prehliadka výstavy Z kruhu von s deťmi a pre deti

15.00 - 17.00 Workshopy pre rodiny s deťmi

Unavíme a zabavíme vaše deti na výtvarných workshopoch k výstave Z kruhu von

17.00 koncert TOLSTOYS

Tolstoys je mladá bratislavská kapela, ktorá hrá zrelo znejúci dreampop s prvkami elektroniky aj akustickej hudby. Nezameniteľný hlas a citlivý prejav speváčky Ely Tolstovej si v kombinácii s melancholickými indie-popovými melódiami, precíznou rytmickou sekciou a zaujímavými aranžmánmi rýchlo získal množstvo priaznivcov.

Tolstoys sú Ela Tolstova (spev, klávesy), Frederika Camastra (husle), Matej Herceg (bicie), Pavol Rehák (klávesy) a Michal Smetana (kontrabas / basgitara)

18.30 koncert VEC

DJ, raper a beatmaker. Toto sú tri role, ktoré ho najlepšie definujú. Pod vlastným pseudonymom vydal albumy Dobré ráno (2005), Funkčný veterán (2008) a Stereo farbo slepo (2012). Má za sebou spolupráce s  umelcami rôznych žánrov a ešte viac pred sebou. Jeho zatiaľ posledný nosič je EP Domáce potreby z decembra 2016. Najčastejšie ho môžete vidieť hrať so Škrupom alebo ako DJa Veca a taktiež so živou kapelou.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter