Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Ad: Výstava Ľubomíra Ďurčeka v SNG

19. júna 2014 / 18:00
Kaviareň Berlinka
Vstupné: Vstup voľný

Prezentácia DVD publikácie Situačné modely komunikácie, Časť druhá a Diskusia na tému Performatívne umenie 70. a 80. rokov a jeho výstavná dokumentácia.

Prezentácia DVD publikácie Situačné modely komunikácie, Časť druhá s vybranou filmografiou Ľubomíra Ďurčeka, archívnymi textmi Jozefa Macka a Jána Budaja, a ďalšími materiálmi k téme. Editorkou publikácie je Mira Keratová; na dizajne a koncepcii DVD sa podieľal Ján Šicko; vydala Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici ako druhú časť katalógu k Ďurčekovej retrospektívnej výstave v SNG Bratislava (2013) a SSG Banská Bystrica (2012).

Diskusia na tému Performatívne umenie 70. a 80. rokov a jeho výstavná dokumentácia

Ako sprostredkovať divákovi historické umenie s konceptuálnymi východiskami, zamerané na participatórnu a kontextuálnu prax? - Ako prezentovať akcie, napríklad neoficiálnej kultúry z obdobia tzv. československej normalizácie, presahujúce do verejného priestoru, ktoré už odzneli vo svojom čase? - Ako poskytnúť adekvátny zážitok divákovi, ktorý sa udalosti nezúčastnil a dnes má k dispozícii už len jej dokumentáciu či ideový náčrt?

Moderuje Mira Keratová. Diskusie sa zúčastnia Ján Budaj, Ľubomír Ďurček, Aurel Hrabušický a Jozef Macko

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter