Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Náš trh! Vianočný

8. decembra 2018 / 11:00 — 18:00
Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Vstupné: 2 €
študenti, seniori: 1 €
vstup na trh a program: Vstup voľný

Príďte sa predvianočne stretnúť na Náš trh! Na treťom tohtoročnom trhu dobre nakúpite - nájdete tu remeselné potraviny a produkty od regionálnych predajcov. Prevedieme vás celým mlynom aj výstavou o keramike, deťom sa postaráme o program a na večer chystáme koncert skvelej Sisy Fehér a Vladka Mikláša. Vezmite kamarátov a známych a príďte sa k nám najesť a štrngnúť si pohárom punču.

Zážitkový (nielen) potravinový trh organizujeme v spolupráci s miestnym združením medzinárodného hnutia Slow Food Pressburg. Naším trhom oslávime aj Terra Madre Day 2018 (Deň Matky Zeme), ktorého zmyslom je propagovať rôznorodosť potravinových tradícií a výroby, a naše konvívium je každý rok jeho aktívnou súčasťou.

PROGRAM

11.00 - 18.00 Trh remeselných potravín a lokálnych produktov (mak a makové výrobky, med a medové výrobky, kozí syr, zelenina a ovocie, víno, keramika...)

Každú celú hodinu (okrem 14.00) Komentované prehliadky mlyna

11.00 - 18.00 Program pre deti aj dospelých

11.00 - 13.00 Ani ryba, ani rak
Tvorivé experimentovanie s hlinou priamo na výstave Z kruhu von s našou výtvarníčkou Nikolou.

13.00 - 15.00 Kŕmidlá
V zime sa treba postarať aj o obyvateľov nášho sadu - vtáčikov. Na workshope Moniky Kompaníkovej pre deti aj dospelých si povieme, čím sa vtáky dokrmujú, a vyrobíme pre nich kŕmidlá.

15.00 - 17.00 Mlynské pečenie
Múka, pečenie a vôňa medovníkov patria k mlynu i k Vianociam. Na workshope s našou lektorkou Dankou deti pomocou všetkých zmyslov preskúmajú suroviny a potom si spoločne upečieme príbeh plný medovníkov.

14.00 Príbeh slovenskej keramiky - komentovaná prehliadka výstavy Z kruhu von

17.00 -18.00 Koncert Sisa Féher&Vladko Mikláš: Bardo

Vstup na Náš trh a vybrané sprievodné programy je voľný, môžete ich však podporiť dobrovoľným príspevkom. Ďakujeme!

Vstupné do mlyna a na komentované prehliadky: 2/1 €

---

Slow Food Pressburg je súčasťou medzinárodného hnutia Slow Food, ktorého cieľom je zasadzovať sa za dobré, čisté a férové potraviny.

Schaubmarov mlyn je súčasťou Slovenskej národnej galérie. Ide o jediný zachovalý potočný mlyn na Slovensku s funkčnou mlynskou technológiou. Okrem expozície o mlynárstve sa tu nachádza aj galéria, v ktorej dostáva priestor najmä moderné a súčasné umenie a dizajn. Mlyn sa venuje aj organizovaniu sprievodných podujatí zameraných na vizuálne umenie, prírodu, životné prostredie, remeslá a jedlo. Priebežne počas roka sa v ňom konajú workshopy, komentované prehliadky, trhy, koncerty, rezidencie a ďalšie podujatia pre odbornú aj širšiu verejnosť.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste