English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Náš trh

Zážitkový (a nielen) potravinový trh organizujeme v spolupráci s miestnym združením medzinárodného hnutia Slow Food Pressburg a prinášame do mlyna regionálne farmárske potraviny a remeselné produkty.

V spolupráci so Slow Food Pressburg budujeme a organizujeme "náš TRH". Spoločne veríme, že kvalitou remeselných výrobkov, lokálnej gastronómie a zážitkovej formy vzdelávania presvedčíme medzinárodný Slow Food a čoskoro sa nám podarí získať štatút Slow Food Trhu Zeme.

Trh Zeme (Earth Market) je medzinárodným projektom Nadácie Slow Food na ochranu biodiverzity. Ide o medzinárodnú sieť trhov, prevádzkovaným komunitou, ktorá zdieľa rovnaké hodnoty a pravidlá. Jedlo a vína dobrej chutí, ekologicky čisté a spravodlivé vo vzťahu k spoločnosti. Na týchto trhoch sa predávajú sezónne lokálne/regionálne produkty tými, ktorí ich sami vyrábajú. Ceny sú férové pre toho, kto predáva, aj pre toho, kto kupuje.

Prostredníctvom nášho TRHu spoznáte roľníkov a remeselných výrobcom, ktorých produkty v najväčšej možnej miere spĺňajú kritéria hnutia Slow Food pre dobré, čisté a férové potraviny.

Termíny: 6.4., 1.6., 28.9, 7.12.


 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter