English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Uvedenie detskej knihy: Kde je Ester N? - kapacita na detský program plná

9. marca 2019 / 16:00 — 17:30
Esterházyho palác
Vstup voľný

SNG uvádza knihu o SNG pre svojho detského návštevníka - aj takého, ktorý v galérii ešte nikdy nebol. Po programe sa deti budú môcť stretnúť s autorkou a ilustrátorkou knižky a položiť im otázky, na ktoré rodičia určite nepoznajú odpoveď.

Knižka má v deťoch vzbudiť zvedavosť, kde sa tá obrovská budova - „viachlavá príšera" z obrázku v knihe - vlastne nachádza a čo sa v nej deje. Spolu s 12-ročnou Ester, ktorá sa večer ocitá v galérii so svojím potkanom Ernestom, sa malí čitatelia dostanú do všetkých zákutí galérie a spoznajú jej život trochu inak. Skoro až „detektívny" príbeh predstaví deťom a ich rodičom život galérie - ako sa ošetrujú diela a kde sú uložené, na čo máme v galérii stolársku dielňu, prečo sa napríklad zápisník môže stať umením a tiež ukáže, prečo je objavné a niekedy i zábavné v galérii pracovať. Text Moniky Kompaníkovej je sprevádzaný ilustráciami Barbory Idesovej.

Tak ako v knihe sa i v rámci programu spolu s Ester ponoríme do útrob tajomnej budovy a popri aktívnych zadaniach sa pri prechádzke viacerými poschodiami zameriame na významy, ktoré galéria nielen má, ale predovšetkým dáva. Preskúmame jej funkcie odhora až dole. Zažite vzrušenie z príbehu galérie na vlastnej koži!

Program je určený (nielen) pre rodiny s deťmi od 6 rokov. V deň uvedenia bude možné zakúpiť si knihu v kníhkupectve Ex Libris v SNG v uvádzacej cene 13 €.

Kapacita na program pre deti je naplnená, diskusia je však voľne prístupná pre všetkých.
Ďakujeme

Vstup voľný / počet miest je obmedzený, rezervácia nutná na miroslava.misova@sng.sk


 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter