English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Kaštieľ Strážky

Festival Jeden svet: Aktivistka

22. marca 2019 / 11:00
SNG Kaštieľ Strážky
Vstupné: 1 €

Riikka žije v malom meste na severe Fínska, ktorého okolitá príroda, začlenená do siete chránených lokalít Natura 2000, mala zostať navždy nedotknutá. Keď jedna z najväčších medzinárodných ťažobných spoločností prejaví záujem o ťažbu kovov na mieste národného parku, v tesnej blízkosti jej rodiska, mladá študentka sa rozhodne konať.

Pre svoj postoj musí získať nielen svojho otca, ale aj niekoľko členov mestského zastupiteľstva, ktorí v ponuke vidia príležitosť na miestny rozvoj. Riikka márne vysvetľuje, že ústupky priemyselnej ťažbe a migrácii početnej pracovnej sily predstavujú pre región naopak hrozbu a pre ďalšie generácie tak už nezostane z voľnej prírody vôbec nič. Dokument sleduje príbeh motivovaného dievčaťa, ktoré medzi dospelými zakúša prvé prehry, ale sebavedome pokračuje v boji.

Je potrebné objednať sa vopred: jarmila.griglakova@sng.sk

Už po deviatykrát dostanú v Kaštieli Strážky priestor dokumentárne filmy domácej a zahraničnej produkcie, ktoré usporadúva SNG Kaštieľ Strážky v spolupráci s organizáciou Človek v ohrození.Medzinárodný festival Jeden svet predstaví aj tento rok dokumenty, ktoré sa dotknú ľudských práv, sociálnych tém, environmentálnych otázok, ako aj rôznych životných štýlov. 19. ročník festivalu Jeden svet nesie tému SHUT UP!, ktorá práve naopak vyzýva spoločnosť aby nebola ticho.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter