English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Diskusia: Kultivácia pamäti ako nástroj aktualizovania minulosti

25. septembra 2019 / 18:00
Esterházyho palác
Vstup voľný

Na výstave Umelcova (ťažká) batožina. Arnold Peter Weisz-Kubínčan (1898 - 1945) diskutujú jej kurátorky Lucia Gregorová Stach a Alexandra Homoľová s Martinom Korčokom, vedúcim SNM - Múzea židovskej kultúry - Múzea holokaustu v Seredi a so Sandrou Polovkovou, riaditeľkou neziskovej organizácie Post Bellum SK, ktorá vyhľadáva a dokumentuje spomienky pamätníkov kľúčových momentov 20. storočia.

Čo majú spoločné tri rôzne pamäťové inštitúcie, ktoré pracujú s  príbehmi, informáciami, artefaktmi a historickými predmetmi? Aké metódy používajú na zbieranie a aktualizovanie odkazov minulosti pre prítomnosť a budúcnosť? Ako pracujú s publikom a aký to má význam?

Na pozadí tvorby a osobného príbehu umelca židovského pôvodu sa zamyslíme nad tým, ako možno v pamäťovej inštitúcii preveriť a aktualizovať minulosť pre súčasníkov. Výstava Umelcova (ťažká) batožina nie je vytvorená ako klasická monografická retrospektíva, ale skôr ako „konštelácia" umeleckých, historických a osobných informácií usporiadaných do viacerých kontextov a vrstiev čítania. Príďte počúvať a podeliť sa s  nami o vaše názory a postrehy.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter