Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Open Studio

Súčasťou projektu Open Studio sú verejné prednášky domácich a zahraničných hostí o ich tvorbe  a aktuálnych témach z oblasti súčasného umenia, ktoré sa konajú v priestoroch kaviarne Berlinka.

Open Studio je dlhodobý vzdelávací projekt Ateliéru Ilony Németh - IN (Katedra intermédií a multimédií KIM) z Vysokej školy výtvarných umení. Jeho cieľom je priniesť inovatívny a dynamický prístup k vzdelávaniu, ktorý je naplnený cez pozývanie rôznych významných osobností umeleckého sveta. V priebehu ich návštev počas 5 dní sa pre študentov Ateliéru IN a vybraných študentov KIM realizujú workshopy a tutoriálne konzultácie. Hlavným cieľom je stimulácia kreativity v zaužívanom prostredí, získanie širšej reflexie tvorby študentov, rozšírenie vedomostí o súčasnom umení, oboznámenie a privlastnenie si metódy výučby na renomovaných umeleckých školách a v neposlednom rade zdokonalenie prezentácie vlastnej práce.

Od začiatku projektu prijali pozvanie hostia ako Ellen Driscoll (US), Jiří Kovanda (CZ), Bojana Pejic (SR), Zbigniew Libera (PL), Yevgeniy Fiks (US), Kathrin Rhomberg (AT), Arthur Zmijewski (PL), Edit Andras (HU), Laura Rajcovich-Creative Time (US), Claire Bishop (UK), Roman Ondák (SK), Judit Angel (RO), Josef Dabernig (AT), Suzanna Janin (PL), Giulia Ferracci (IT), Clemens von Wedemeyer (DE), Jan Zálešák (CZ) a ďaľší.


 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter