English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Kurátorsky výklad Alexandry Tamásovej - zrušené

22. marca 2020 / 16:00 — 17:30
Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Vstupné: 3 €
študenti, seniori: 1,50 €

Kurátorský výklad Alexandry Tamásovej predstaví ideový rámec výstavy Do divočiny a diela autorov, ktorí tému prírody vo vybraných dielach spracúvajú. Zároveň vás pozývame na finisáž výstavy Kabinet kozmetiky kalcia, ktorá je výsledkom rezidenčného pobytu autorov Anetty Mona Chişa a Martina Piačeka v Schaubmarovom mlyne.

Výstava Do divočiny predstavuje diela (najmä) súčasných slovenských umelkýň a umelcov, ktorí sa zaoberajú témou divokej prírody. „Príroda" alebo „divočina" existujú ako konštrukty ľudskej mysle, ktoré staviame do opozície voči „civilizovanému", čiže človekom obývanému a stvárnenému prostrediu.

Výstava sa zameriava na moment vstupovania (civilizovaného) človeka - jednotlivca - do divočiny, do ktorej prichádza z rôznych dôvodov - najmä však preto, aby hľadal a nachádzal stratené vedomie jednoty. Výstava tak nakoniec nehovorí ani tak o  prírode (ktorá by tu bola aj bez nás), ako skôr o ľuďoch, ktorí sa od nej vzďaľujú, alebo sa k nej vracajú; ničia ju, alebo ochraňujú; prisvojujú si ju, alebo sa jej poddávajú; boja sa jej, splývajú s ňou, spievajú jej piesne.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter