Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Zvolenský zámok

Letné tvorenie II.

19. augusta — 21. augusta 2020 / 8:00 — 12:00
Zvolenský zámok
Vstupné: 7 €
permanentka na 3 dni: 18 €

Na osvieženie horúcich letných dní ponúkame pre tvorivé duše letné doobedné tvorenie na zámku. Počas jedného doobedia sa dozvieme zaujímavosti o konkrétnej technike a období, v ktorom sa využívala. Okrem teoretických poznatkov si techniku aj vyskúšame v zámockom ateliéri.

Každý deň je zameraný na inú tému, čo ponúka možnosť vybrať si to, čo vás zaujíma. Skúšať budeme tradičnú maľbu na plátno, grafiku, či 3D objekty a mnoho ďalších zaujímavých techník. Tešíme sa na vás.

V čase od 8.00 do 12.00, s nutnosťou doniesť si vlastnú desiatu.

Gotika, barok a sochárske umenie

Streda 19. august

Prvé stretnutie v rámci Letného tvorenia II. bude venované médiu sochy. Inšpiráciou pre nás budú gotické a barokové sochy v expozícii zámku, pri ktorých poodhalíme spôsoby znázornenia figúry v priebehu storočí. V zámockom ateliéri si ako správni sochári zhotovíme vlastnú sochu technikou kašírovania.

Barok a krajinomaľba

Štvrtok 20. august

Na druhom stretnutí spoznáme spôsob maľovania krajiny v období baroka. Sú krajiny na obrazoch v expozícii zámku skutočné alebo si ich maliar vymyslel? Je dôležitejšie znázorniť krajinu presne podľa skutočnosti alebo si maliar môže dovoliť v krajine zvýrazniť viac atmosféru a náladu? Na našom stretnutí si vytvoríme niekoľko krajín, či už fantazijných alebo reálnych. Tiež ochutnáme krásu maľovania v exteriéri a pokúsime sa zachytiť pohľady na Zvolenský zámok a jeho okolie.

Médium grafiky a 250 m2 veľká maľba

Piatok 21. august

Posledné letné tvorenie ukončíme technikou grafiky, dnes najčastejšie využívanou technikou nielen v oblasti umenia. Inšpirujeme sa veľkoplošnou maľbou výstavy „Vidieť, vidieť a vidieť!", ktorú vytvorili dvaja českí umelci. Vyskúšame si jednoduchý spôsob tvorby grafiky bez grafických pomôcok, ale aj ozajstnú umeleckú grafiku vytvorenú technikou suchej ihly.

Cena: 1 deň: 7€

3 dni: 18€

Je možné prihlásiť sa na každý deň samostatne alebo na všetky 3 dni spolu.

Začiatok o 8:00 v pokladni Zvolenského zámku.

Maximálna kapacita detí je 20. Vek: 7 - 13 rokov

V cene je zahrnutý lektor, materiál na tvorenie a pitný režim.

Kontakt

tel.: 045/24 53 001

e-mail: lektori.zvolen@sng.sk

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter