English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku

Slow Art Day 2021: Sen na salaši

10. apríla 2021 / 18:00
Online priestor
Vstup voľný
Galéria Ľudovíta Fullu sa zapojila k celosvetovému podujatiu Slow Art Day, ktorého cieľom je objavovanie umenia inak. Prívlastok „slow" má význam spomalenia, ktoré spočíva v sústredenom pozorovaní a koncentrovanej orientácii našich zmyslov na rôzne detaily, črty a nuansy, ktoré nielen v galériách, ale aj v všeobecne v uponáhľanom svete pri množstve iných podnetov, bežne prehliadame. Princíp Slow Art Day vychádza z vopred určeného výberu umeleckého diela alebo diel, na ktoré majú diváci daný čas skúmania a kontemplovania.
V tohtoročnej verzii podujatia sa z dôvodu pandémie stretneme online pri vybranom diele Ľudovíta Fullu - Sen na salaši, ktorého vizuálna časť bude sprevádzaná zvukovou stopou v prevedení hudobného skladateľa Petra Machajdíka a tanečno-pohybovou časťou v originálnej choreografii Lucie Bielik a Michaely Šeligovej z platformy tanC. Hudba a tanec je zároveň interpretáciou diela, ktorá býva za normálnych okolností súčasťou diskusie podujatia prebiehajúceho naživo v galérii.

Usaďte sa pohodlne do kresla a doprajte si čas na vnímanie vizuálnych, hudobných a pohybových obrazov. Pozorujte dielo a prehĺbte svoje zmyslové schopnosti a vnútorné prežívanie. A ak máte chuť, podeľte sa s nami o Vaše pozorovania, dojmy v komentároch na sociálnych sieťach alebo na ruzomberok@sng.sk.

Facebook event
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter