English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Zvolenský zámok

Letné tvorenie na zámku II. – Fotolaboratórium

28. júla — 30. júla 2021 / 8:30 — 12:00
Zvolenský zámok
Vstupné: 18 €
vstupné na jeden deň: 7 €

Zaujíma vás, ako ľudia objavili spôsob zachytenia obrazu pomocou fotenia? Poďte s nami preskúmať počiatky vývoja fotografie a tvorivým spôsobom sa zoznámiť s prvými pokusmi zachytávania obrazu na fotocitlivé materiály. Tvorivé dielne v 3 blokoch predstavia históriu fototechník, ktoré využívajú fotenie bez fotoaparátu. Všetky 3 techniky si aj prakticky vyskúšame. Námetom pre nás budú budova zámku, jeho okolie a aj umelecké diela v expozíciách.

Program je určený pre deti od 9 do 15 rokov.

Streda 28.7. - Fotenie do krabičky

Ako to všetko začalo? Na prvom stretnutí sa zoznámime s technikou camera obscura a vyskúšame si odfotiť zámok do krabičky. A to, že kedysi bolo treba fotku „vyvolávať", sa dozvieme v našej fotokomore.

Štvrtok 29.7. - Tieňové obrazy

To, že predmety vo svetle vrhajú tieň, vie hádam každý. U nás vám predstavíme, že princíp zachytenia tieňa stál aj na začiatku histórie fotografie. Zoznámime sa s technikou fotogramu a vo fotokomore si zaexperimentujeme s fotením na svetlocitlivé papiere.

Piatok 30.7. - Štúdia v modrej

Vedeli ste, že sa dá fotiť aj na obyčajný papier? Potrebujeme ho len napustiť správnym fotocitlivým roztokom. Zoznámime sa s technikou kyanotýpie. Vyskúšame si fotenie prírodnín na nádvorí zámku a vymývanie kyanotýpie vo fotokomore.

Maximálna kapacita je 10 detí.
Vstupné: 7 € jeden deň / 18 € za všetky 3 dni.
V cene: materiál na tvorivé dielne, pedagóg, pitný režim.
Je možné sa prihlásiť na každý deň alebo na všetky 3 dni
Záväzne objednať sa môžete na lektori.zvolen@sng.sk alebo na 045/2453001.

Informácie k bezpečnostným opatreniam proti šíreniu COVID-19 budeme priebežne sledovať. Pred začatím programu ich upresníme podľa aktuálnych nariadení hlavného hygienika SR.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter