English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Kurátor & hosť: Uzdravujúca sila prírody

1. júla 2021 / 18:00
Esterházyho palác
Vstupné: 2 €
študenti, seniori, ZŤP: 1 €

Kurátorka Lucia Almášiová na príklade fotografií zo Zbierky fotomédií v kolekcii Sedem vecí o uzdravujúcej sile prírody priblíži zaujímavé fakty a súvislosti týkajúce sa rozvoja turistiky na území Slovenska. Porozpráva o amatérskych fotografoch a ich obľúbených témach z prírody, o kúpeľnej liečbe ako spoločenskej udalosti, ako aj o organizovanej starostlivosti štátu o zdravie obyvateľov.

Hosťom diskusie bude Gabriel Hrustič, vedúci klinický psychológ Psychiatrickej nemocnice Philippa Pinela v Pezinku, s ktorým sa kurátorka porozpráva o vplyve trávenia voľného času v prírode na ľudské zdravie a psychiku, o význame plánovaného oddychu, ako sú kúpeľné pobyty a rekreácie, či o dovolenkách ako určitej forme vytrhnutia z bežnej rutiny. Diskusia je sprievodným programom k výstave 7x7. Sedem slobodných úvah o umení.

Gabriel Hrustič študoval psychológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, neskôr psychoterapiu v českom inštitúte SUR - Institut pro vzdělávání v psychoterapii a na Slovenskom inštitúte psychodynamickej psychoterapie. V roku 2010 ukončil špecializačné štúdium klinickej psychológie na Slovenskej zdravotníckej univerzite v  Bratislave. Od roku 2006 pracuje ako psychológ v Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela v Pezinku, v súčasnosti na pozícii vedúceho klinického psychológa. Od roku 2012 má v Pezinku aj svoju privátnu prax, kde sa venuje predovšetkým psychoterapii. Zároveň je súdnym znalcom v  odbore klinická psychológia dospelých.

Registrácia nutná: pokladna.ep@sng.sk

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter