English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Kurátor & hosť: O lekárovi-umelcovi

21. októbra 2021 / 18:00
Esterházyho palác
Vstupné: 2 €
študenti, seniori, ZTP: 1 €
Na tento program je povinná rezervácia
Rezervácia miesta na program
Kurátor & hosť: O lekárovi-umelcovi
Vyplňte prosím chýbajúce údaje
 

Fotograf Pavol Breier ml., syn lekára, fotografa a spisovateľa Pavla Breiera, v rozhovore s kurátorkou Vladimírou Büngerovou na výstave 7x7. Sedem slobodných úvah o umení priblíži, akým spôsobom vedel jeho otec zladiť medicínsku prax s umeleckou tvorbou, kedy začal fotografovať a písať, aká bola jeho cesta k umeniu a kontakty s umeleckým prostredím.

Z rozhovoru sa dozviete viac aj o jeho záujmoch o umenie, kultúru a  fotografickú tvorbu, ktorá sa rozvíjala paralelne popri lekárskej profesii. MUDr. Pavel Breier (1921 - 2014) bol internista a infektológ, zakladateľ infekčnej kliniky v Bratislave, pôsobil vo Fakultnej nemocnici na Mickiewiczovej ulici, dlhé roky aj ako primár Infekčnej kliniky. Zároveň bol veľkým milovníkom umenia a výtvarníkom.

Výber z  fotografií Pavla Breiera st. zo zbierky SNG si môžete pozrieť vo vystavenej kolekcii O umelcoch medzi zdravotníkmi, ktorá sa sústredí na umelcov s medicínskou skúsenosťou a na jej vplyvy na výtvarné umenie. 

Covid opatrenia: Účasť na podujatí je podmienená režimom OTP (očkovaní, testovaní - od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín, po prekonaní Covid)- vstup na podujatie bude umožnený len osobám s kompletným očkovaním, s  platným testom alebo s potvrdením o prekonaní Covid ochorenia. Ďakujeme

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter