English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Prednáška: Ztracený Svatý

28. októbra 2021 / 18:00
Esterházyho palác
Vstup voľný
Na tento program je povinná rezervácia
Rezervácia miesta na program
Prednáška: Ztracený Svatý
Vyplňte prosím chýbajúce údaje
 

Knižka, ktorá súvisí s umenovednou výpravou, nie je katalógom akcie, ale tak ako celá výprava, je žánrovým experimentom. Jej uvedenie je pre nás príležitosťou na prednášku, ktorá by mala osvetliť príbeh strateného obrazu, kontext jeho vzniku, ale aj spôsob a prípravu knižnej publikácie. Kto všetko sa na príprave knihy podieľal, kto sa dejinami obrazu zaoberal, kde všade sme obraz hľadali, ale aj ako mohlo niečo také v postdemokratickom Československu v 50. rokoch vzniknúť, to všetko sa za pomoci obrázkov a za 45 minút pokúsime v átriu SNG osvetliť.

Knihu autorov Ondřeje Horáka, Alexandry Kusej a ilustrátora Jindřicha Janíčka uvedieme priamo pred autorskou kópiou propagandistického obrazu s pozmeneným názvom VďakyZdanie československého ľudu, ktorú niekoľko mesiacov maľoval Marcel Mališ v rámci projektu Akcia ZET v SNG (akciazet.sng.sk).

Covid opatrenia: Účasť na podujatí je podmienená režimom OTP (očkovaní, testovaní - od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín, po prekonaní Covid)- vstup na podujatie bude umožnený len osobám s kompletným očkovaním, s platným testom alebo s potvrdením o prekonaní Covid ochorenia. Ďakujeme

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter