English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku

Noc múzeí a galérií so Šikovným trhom

14. mája 2022 / 14:00
Galéria Ľudovíta Fullu
Vstupné: 1,70 €
Fullova galéria si počas tohtoročnej Noci múzeí a galérií dala za cieľ spojiť slovenskú a ukrajinskú komunitu v meste Ružomberok, resp. na Liptove. Pre vzájomné spoznávanie sme zvolili formát nadväzujúci na dávnu tradíciu trhov, ktorý bude prezentáciou amatérskych a profesionálnych tvorcov a umelcov z rôznych druhov umenia z oboch krajín. Súčasťou sú aj interaktívne podujatia, workshopy a tvorivé dielne pre malých aj veľkých, premietanie animovaných filmov, divadlo pre deti, koncerty a iné aktivity pre návštevníkov od 0 do 100 rokov.
ŠIKOVNÝ TRH / 14:00 – 19:00
Priestor pre zviditeľnenie kreatívnych, šikovných a talentovaných ľudí
z celého Liptova, ale i hostí z Ukrajiny. Návštevníkom ponúka možnosť zažiť, vidieť, ovoňať, ochutnať, obdivovať či vyskúšať rozmanité originálne výtvory. S niektorými umelecko-remeselnými alebo dizajnovými úlovkami môžete nakoniec odísť domov.

VÝKLADOVÝ SLOVNÍK / 14:00 – do vymaľovania
Máme výklad a sadu farebných fixiek. Použijeme medzinárodný jazyk kresby a  naše výtvory doplníme názvami v jazyku všetkých návštevníkov medzinárodného podujatia Noc múzeí a galérií. Heslo: Umenie spája!

VYŠÍVAČKA / 14:00 – do vyšitia
Vytvorili ste už niekedy kolektívne dielo? Skúste to s nami, spoločne budeme vyšívať galerijný behúň. Tvorivá dielňa sprevádzaná komunitnou náladou.

ZAŽI DEJINY UMENIA: TEXTILNÝ OBJEKT / 14:30 – 16:30
(tvorivá dielňa od 10+, 4 € dospelý, 2 € deti, študenti; rezervácia: petra.feriancova@sng.sk)
Máte jedinečnú príležitosť stretnúť sa
s vystavujúcou autorkou aktuálnej výstavy Malé príbehy veľkých dejín. Dozviete sa mnoho o jej tvorbe, východiskách a inšpiráciách. Na workshope sa s nami podelí o „kus“ jej umenia a vy si svoj „kúsok“ môžete odniesť. Spolupracujeme so Spoločnosťou Kolomana Sokola. Podporené Fondom na podporu umenia.

PETER PETIAR LACHKÝ / 15:30, 18:00
Koncert folkového pesničkára, ajtíčkára a stand-up komika. Petiar má rád krátke žánre, básne a piesne – spojenie slova a melódie je mu vlastné!

PETRYKIVKA / 15:00 – 16:30
Na workshope si vyskúšame tradičný ukrajinský dekoratívny maliarsky štýl, ktorým sa kedysi dekorovali steny domov, ale aj predmety každodennej potreby. Maľujeme na textil, ktorý si donesiete – tričko, rifle, košeľa... V prípade záujmu možnosť zakúpiť si bavlnenú tašku (5 €). Workshop vedú lektorky z Ukrajiny.

PRÍSTAV NÁDEJE - Порт Надії / 16:30 – 17:30
Pre slovenské a ukrajinské deti premietame animované filmy zo svetových festivalov tvoriace prístav dobrodružstiev, nádeje a dobra. V spolupráci s poľským festivalom Border Crossing Children´s Film Festival.

JOHN CLOWN BYE BYE BIRTD / 19:00
divadlo na dobrú noc nielen pre deti, klaunská opera plná snov, príbeh čakania a nekončiaceho odchodu v ústrety vlastným snom. Ján Mikuš predstavuje svoju postavu John Clown, s ktorou už niekoľko rokov sporadicky obýva nielen domáce javiská. Ako herec a režisér sa predviedol už v mnohých metropolách, účinkoval napríklad v Londýne, Moskve, Prahe, Sarajeve, Lodži alebo v maďarskom Váci.

Vstupné na celé podujatie 0,50 € (ak nie je uvedené inak) / návštevníci, ktorí prinesú akýmkoľvek spôsobom vyjadrený a stvárnený nejaký symbol mieru, majú vstup voľný.
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter