English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Schaubmarov mlyn v Pezinku

Program pre deti: Mikrosvety

27. mája 2022 / 10:00
Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Vstupné: 1 €
Srdečne vás pozývame na verejné uvedenie participatívneho projektu „Mikrosvety“, ktoré je súčasťou prebiehajúceho výskumu autoriek – Jazmíny Piktorovej a Sabiny Bočkovej – na poli tanečnej tvorby (nielen) pre detských divákov. Stredom záujmu výskumu je túžba spoločne s deťmi aj dospelými preskúmavať mikro pohyby nášho tela, rozvíjať fantáziu skrz malé kúzla s drobnými objektami, nechať sa fascinovať svetmi, ktoré nie sú na prvý pohľad vidieť a venovať pozornosť niečomu často nepovšimnutému. V rámci verejného výstupu budeme spoločne objavovať a tvoriť naše „Mikrosvety“.
Tak, ako aj naša Zem je plná svetov vo svetoch, z ktorého každý obsahuje od svojej podstaty unikátny ekosystém plný života, aj deťmi vytvorené svety budú jedinečné a navzájom prepojené. Každá vec, predmet aj človek v nich bude mať svoje miesto a význam a my sa pokúsime deťom priblížiť, čo sa môže s týmito „mikrosvetmi“ a teda aj s nami stať, pokiaľ niečo túto jemnú rovnováhu naruší.

Odporúčaná veková hranica divákov: od 4 do 9 rokov a všetci ďalší, čo sa chcú hrať a objavovať.
Na program je možné prihlásiť jednotlivcov aj kolektívy detí z materských a základných škôl na terezia.stevuliakova@sng.sk .Kapacita programu je 40 detí.
Trvanie programu: 40 minút.
Cena programu: 1€.

Koncept, choreografia, interpretácia: Jazmína Piktorová, Sabina Bočková
Hudba: Václav Kalivoda
Scénografia: Simona Gottierová
Dramaturgia: Mária Danadová
Svetelný dizajn: Jiří Šmirk
Konzultácie kúzelníckych trikov: Aleš Hrdlička
Konzultácie interaktívnej práce s deťmi: Alessandro Lumare, Simona Lobefaro
Koncepčná konzultácia výskumu: Monika Kováčová, Mária Danadová
Produkcia: Wanda Kaprálová & ZDRUHESTRANY
Fotografia: Veronika Brunová

Partnermi projektu sú: Divadlo Piki Pezinok, SNG Schaubmarov mlyn Pezinok, CNK Záhrada Banská Bystrica, REZI.DANCE v lese Komařice, Centrum choreografického rozvoje SE.S. TA a Divadlo Drak Hradec Králové.

Projekt vzniká v koprodukcii s Divadlom Piki Pezinok a Studio ALTA v Prahe.
Naštudovanie tanečného predstavenia podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.

Projekt je realizovaný za finančnej podpory Ministerstva kultúry ČR, Štatutárneho mesta Brno a Magistrátu hlavného mesta Prahy.

Jazmína Piktorová je herečka, tanečnica, choreografka a lektorka žijúca v  Prahe, pôvodom z Pezinka. Jej tvorba spočíva v prepájaní fyzického divadla s tancom, herectvom a lyrickou klauniádou. Pôsobí na česko-slovenskej nezávislej kultúrnej scéne pod hlavičkou kolektívu ZDRUHESTRANY a zároveň ako hosť na závislých scénach. Zaujíma sa o  prienik tanečnej a pohybovej výchovy s tvorbou pro deti a lektoruje v  umelecko-vzdelávacom projekte Tanec školám.

Sabina Bočková je tanečnica a choreografka žijúca v Prahe. Po štúdiu klasického baletu a moderného tanca a angažmán v niekoľkých súboroch v  ČR sa rozhodla pre dráhu nezávislej umelkyne a od roku 2017 pôsobí na českej nezávislej tanečnej scéne. Je členkou kolektívu POCKETART, ktorý sa zaoberá aktuálnymi spoločenskými témami (napr. mediálna manipulácia, politický populizmus, ekologická kríza) a mimo jej vlastnú tvorbu dlhodobo spolupracuje aj s ďalšími umeleckými zoskupeniami.
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter