English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Workshop pre dospelých: Zdanie priestoru

18. marca 2014 / 18:00
Esterházyho palác, I. poschodie
Vstupné: 2 €
Nová stála expozícia nám svojou architektúrou podsúva tému priestoru - ako blízko smieme byť? Máme sa cítiť malí a stratení? Má v nás vystavené umenie vyvolávať bázeň a navodzovať pocit akejsi posvätnosti? Alebo je to všetko presne naopak?
Takto sa dá uvažovať o expozícii, ktorá vytvorila rámec pre diela slovenskej gotiky a baroka. Expozícia ponúka návštevníkovi nie chronologický príbeh dejín nášho umenia, ale prezentuje ho prostredníctvom tém. Gesto, emócia, život a smrť, svetlo....a priestor. Prečo je gotický priestor symbolický a prečo sa v tom barokovom máme stratiť?

V nestálej expozícii sa preto budeme rozprávať o tom, ako sa zmenilo zobrazovanie priestoru od gotiky k baroku a kde v ňom bolo miesto pre človeka.

Nový cyklus interaktívnych dvojhodinoviek pre všetkých, ktorých umenie zaujíma, bude prebiehať v SNG počas celého roka. Raz mesačne prináša možnosť dozvedieť sa fakty, ale tiež pýtať sa, diskutovať a interpretovať, pracovať s aktuálnymi výstavami a dielami zo zbierok SNG. So sprievodným komentárom Zuzany Palicovej, pod vedením výtvarníčky Magdalény Kuchtovej.
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter