Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Zvolenský zámok

Filmový skoro klub

16. apríla 2018 / 17:00
Zvolenský zámok
Vstup voľný

Premietanie animovanej filmovej tvorby pod záštitou „Filmového skoro klubu". V rámci podujatia „Zámok bez zámkov," ktorého hlavnou myšlienkou je podporiť miestnych umelcov, kluby a zaujímavých ľudí, sme sa rozhodli osloviť Filmový skoro klub, ktorý pôsobí v meste Zvolen.

16. apríla (pondelok) budete mať možnosť pozrieť si práce študentov od: Tomáša Bieleho, Jany Jelšičovej, Žofie Sčúkorovej a Vladimíri Vrbiňákovej.

Ich program bude prebiehať počas dvoch večerov, kde jeden večer sa bude premietať študentská animovaná filmová tvorba z miestnej strednej umeleckej školy spojená s diskusiou a druhý večer budeme premietať vybrané animované filmy z profesionálneho prostredia.

Filmový skoro klub

Projekt, ktorý vznikol s pomocou mesta Zvolen a Nadácií pre deti Slovenska. Nie je to ani tak klub, ani tak kino. Funguje na báze pravidelného premietania filmov na Starej Radnici vo Zvolene. Žáner filmov, ktoré sa premietajú je miestami netypický a výber filmov je zameraný na kvalitnejšiu zahraničnú ale aj domácu tvorbu. V klube pôsobia mladí ľudia, ktorých baví artová filmová tvorba, ktorú chcú sprostredkovať aj ostatným obyvateľom mesta.

30264468_555281324847092_6292460034504785920_n.jpg

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste