Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Koncert Hudba dneška v SNG 32 – Classic Malts (DVA-JA 6) & krst sólového CD Ronalda Šebestu

10. apríla 2019 / 18:00
Esterházyho palác
Vstupné: 4 €
študenti, seniori, ZŤP: 2 €

Tohtoročnú časť koncertného cyklu otvorí sólovým recitálom neobyčajný slovenský umelec, klarinetista Ronald Šebesta. Predstaví na ňom unikátny program zostavený z diel, ktoré pre tento nástroj vznikali postupne v priebehu 20. storočia.

Program: Steve Reich, Giacinto Scelsi, Salvatore Sciarrino, Karlheinz Stockhausen, Igor Stravinskij a Francis Poulenc

Účinkujú: Ronald Šebesta, Braňo Dugovič - klarinety

Šebesta starostlivo zostavil kolekciu - podľa jeho slov - „časom už preverených kusov" a svoj program metaforicky - s odkazom na svet škótskej whisky - pomenoval Classic Malts. Projekt mal premiéru v roku 2012 na festivale Konvergencie, ktoré boli aj jeho iniciátorom. Po sérii repríz urobil Ronald Šebesta múdre rozhodnutie zachytiť svoje „životné dielo, ktoré prišlo v plnosti času" aj na zvukový nosič. Krstným otcom projektu sa stal Šebestov kolega a priateľ Braňo Dugovič, a tým už po šiestykrát vzniká príležitosť na ďalšie zaujímavé umelecké stretnutie na „pódiu Hudby dneška" (preto aj podtitul DVA-JA 6).

Koncertný cyklus Hudba dneška v SNG realizuje Slovenská národná galéria v hudobnej dramaturgii skladateľa, performera a dirigenta Daniela Mateja v spolupráci s In Music, o. z., Slovenskou sekciou ISCM a VENI ensemble. InMusic v projekte Hudba dneška v SNG 2019 podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu. S podporou SOZA.

 

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter