English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku

LEP: Nežné spomienky

14. novembra 2019 / 17:00
Galéria Ľudovíta Fullu
Vstup voľný

Boli ste aj vy súčasťou hnutia VPN? Kde ste boli v roku 1989? Ak máte osobný príbeh, s ktorým sa chcete podeliť, urobte tak na dvoch miestach v Ružomberku.

Miesto konania: Mestská knižnica a Galéria Ľudovíta Fullu

Prívlastky nežná alebo zamatová nesie revolúcia, ktorá priniesla v  období od 17. novembra 1989 do 29. decembra 1989 pád komunistického systému v Československu. Viete, že VPN v Ružomberku bola založená v  nemocnici na chodbe pred chirurgickým oddelením? Ako sme rok 1989 a časy po ňom prežívali na Liptove, v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši? Aká bola spoločenská atmosféra? Zaspomínajme spolu na tieto momenty. Dišputa je súčasťou pop up výstavy dobových fotografií „Nežná" ktorú si môžete prezrieť od 14. do 30. novembra 2019 v Galérii Ľudovíta Fullu.

Hostia:
Ján Benčík - spoluzakladateľ VPN v Ružomberku, občiansky aktivista, bloger, nositeľ ocenenia Biela vrana

Alexander Slafkovský - spoluzakladateľ VPN v Liptovskom Mikuláši, niekdajší poslanec NR SR a Žilinského samosprávneho kraja a bývalý primátor Liptovského Mikuláša, povolaním detský lekár

Fedor Polóni - fotograf

Peter Machajdík - hudobný skladateľ

O LEPoch:
Diskusie s pozvanými hosťami. Ich zámerom je spestrenie komunikácie miestnych ľudí v meste Ružomberok a na Liptove. Cieľom je iniciovať samotnú zmenu, sociálne analyzovať, ako aj historicky zhromažďovať dáta v regióne Liptov. Dišputy ponúkajú inšpiráciu bežnými, no zároveň „z davu vytŕčajúcimi" ľuďmi.

Moderuje Zuzana Hrušková.
http://fotobezka.sk/disputy-lep-disputes-glue

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter