English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Aktuálny program

Dnes
/

18:00
Esterházyho palác
/

Bratislava
Kurátor & hosť: O lekárovi-umelcovi Kurátor & hosť: O lekárovi-umelcovi

Fotograf Pavol Breier ml., syn lekára, fotografa a spisovateľa Pavla Breiera, v rozhovore s kurátorkou Vladimírou Büngerovou na výstave 7x7. Sedem slobodných úvah o umení priblíži, akým spôsobom vedel jeho otec zladiť medicínsku prax s umeleckou tvorbou, kedy začal fotografovať a písať, aká bola jeho cesta k umeniu a kontakty s umeleckým prostredím.

 
 
23. okt
/

sobota
18:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Hudba u Fullu: Hudba a poézia Hudba u Fullu: Hudba a poézia

Kombinácia piesňovej tvorby a poézie. Na koncerte sa budú prelínať ucelené piesňové cykly (Schumann, Ravel, Suchoň) v podaní našej poprednej vokálnej interpretky Evy Šuškovej s citlivým výberom poetických textov dramaturgicky dopĺňajúcich a dotvárajúcich piesňový repertoár v interpretácii nášho špičkového recitátora Štefana Bučka. Na klavíri sprevádza Ivan Koska.

 
24. okt
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Zoom: zaostrené na dielo Zoom: zaostrené na dielo

Krátky výklad na výstave 7x7. Sedem slobodných úvah o umení priblíži dielo Marie Bartuszovej Dutina II (1987). Zastaviť sa môžete kedykoľvek v uvedenom čase.

 
24. okt
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Rodinná nedeľa: Ako (ne)zablúdiť Rodinná nedeľa: Ako (ne)zablúdiť

Zablúdili ste už niekedy? Aké ste pri tom mali pocity? Výstava Erika Bindera nás presvedčí, že stratiť sa môže byť občas aj prospešné a že pri blúdení nachádzame veci, ku ktorým cesty bežne nevedú.

 
27. okt
/

streda
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Koncert: Hudba dneška v SNG 39 – Swelling Music Koncert: Hudba dneška v SNG 39 – Swelling Music

Na prvom koncerte jesennej časti cyklu Hudba dneška v SNG sa predstaví stále väčšiu pozornosť priťahujúci EnsembleSpectrum, ktorý pred niekoľkými rokmi založil mladý slovenský skladateľ Matej Sloboda. V tomto období sa súbor koncentruje na štúdium nekonvenčného repertoáru z dielne kľúčových predstaviteľov post-cageovskej generácie amerických a kanadských experimentálnych skladateľov, ktorý v jeho stvárnení predstavuje približne deväť hodín reálne znejúcej úžasnej hudby. Do SNG prichádza s približne hodinovým výberom.

 
28. okt
/

štvrtok
16:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Hravé kino u Fullu: Učiteľ Hravé kino u Fullu: Učiteľ

Pôvodne sme chceli prepojiť myšlienku filmu s metodickým dňom pre pedagógov. Z dôvodu pandemických opatrení sme sa rozhodli metodický deň posunúť do ďalšieho roka - o jeho termíne vás budeme včas informovať.

 
28. okt
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Prednáška: Ztracený Svatý Prednáška: Ztracený Svatý

Knižka, ktorá súvisí s umenovednou výpravou, nie je katalógom akcie, ale tak ako celá výprava, je žánrovým experimentom. Jej uvedenie je pre nás príležitosťou na prednášku, ktorá by mala osvetliť príbeh strateného obrazu, kontext jeho vzniku, ale aj spôsob a prípravu knižnej publikácie. Kto všetko sa na príprave knihy podieľal, kto sa dejinami obrazu zaoberal, kde všade sme obraz hľadali, ale aj ako mohlo niečo také v postdemokratickom Československu v 50. rokoch vzniknúť, to všetko sa za pomoci obrázkov a za 45 minút pokúsime v átriu SNG osvetliť.

 
29. okt
/

piatok
10:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Prázdniny u Fullu: Drak (Šarkan) Prázdniny u Fullu: Drak (Šarkan)

Nebola by to jeseň bez vetra, dramatických oblakov, ponurého dažďa, opadávajúcich listov a lietajúcich šarkanov! Aby však šarkan lietal, musí mať ten správny tvar, preto sa v princípe a prístupe budeme riadiť Ľudovítom Fullom, ktorý rád kombinoval a s hravosťou vytváral nové tvary. Medzi ne patrí aj spomínaný Drak alebo Šarkan!

 
30. okt
/

sobota
14:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Ručne stručne: Drôtikovanie Ručne stručne: Drôtikovanie

Základy práce s drôtom ako výtvarným materiálom, ktorý má isté špecifiká ale široké využitie. Či si vyrobíte šperk alebo vianočné ozdoby je na vás.

 
31. okt
/

nedeľa
16:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Finisáž výstavy: Avatsýv. Labyrint Erika Bindera Finisáž výstavy: Avatsýv. Labyrint Erika Bindera

Záverečný kurátorsko-autorský sprievod výstavou s Luciou G. Stach a Erikom Binderom doplní multimediálne predstavenie skladateľa a interpreta Fera Királya 2ᶺ33 (čítaj: dve na tridsiatu tretiu), ktoré je vizuálno-zvukovou štúdiou dát - kódovanej informácie. Umiestnenie predstavenia do výstavy Bindera pridáva do jej prostredia na limitovaný čas vrstvu „sčíslicovania", ktorá sa symbioticky vmiešava do umelcovho príbehu a vytvára rôzne zákutia (jeho) „zdigitalizovanej duše".

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter