Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Aktuálny program

Zajtra
/

18:30
Schaubmarov mlyn v Pezinku
/

Pezinok-Cajla
Diskusia mesto?!.: Glejovka Diskusia mesto?!.: Glejovka

Pohľad na pezinskú Glejovku z okna vlaku mieriaceho do hlavného mesta šokuje. Budova bývalej tehelne, a neskôr továrne na výrobu gleja, je od mesta odrezaná železničnou traťou a po požiari v roku 2008 neobývateľná. V skutočnosti tam stále žije asi stovka ľudí a dokonca pribúdajú nové chatrče aj domčeky. 

 
Zajtra
/

19:00
Zvolenský zámok
/

Zvolen
Ghost na Zvolenskom zámku Ghost na Zvolenskom zámku

V spolupráci zo Slovenskou národnou galériou Zvolenský zámok uvedie banskobystrické Divadlo Štúdio tanca (DŠT) svoje predstavenie Ghost / Prízrak.

 
25. jan
/

sobota
10:00
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
Sobotná bašta na zámku - odfoť si pocit Sobotná bašta na zámku - odfoť si pocit


SNG Zvolenský zámok v roku 2020 pokračuje v programe pre rodiny s deťmi „Sobotná bašta na zámku". Rok 2020 bude venovaný príbehu umenia v 20. storočí a počas pravidelných stretnutí poodhalíme nové tajomstvá výtvarného umenia, zoznámime sa s rôznymi umeleckými smermi a vyskúšame si rôzne výtvarné postupy a techniky.

 
25. jan
/

sobota
14:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Ručne stručne: Wire wrapping - prsteň Ručne stručne: Wire wrapping - prsteň

Drotársku tradíciu na Slovensku preložíme do moderného tvaru. Najlepšie je začať na niečom menšom - pozývame teda aj tých, ktorí sa s technikou drôtikovania ešte nestretli. To sa namotáte!

 
26. jan
/

nedeľa
14:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Hry u Fullu: Full 3D Hry u Fullu: Full 3D

3D pero umožňuje kresliť trojrozmerné obrazy, pri ktorých z pera namiesto atramentu vychádzajú tenké čiary plastu. Tie je možné podobne ako pri 3D tlačiarňach vrstviť na seba a vytvárať tak trojrozmerné kresby. Príďte vyskúšať priamo v expozícii Ľudovíta Fullu.

 
26. jan
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Siesta v galérii: Anna Daučíková. Work in Progress: 7 situácií / 7 Situations Siesta v galérii: Anna Daučíková. Work in Progress: 7 situácií / 7 Situations

Nedeľný výklad návštevníkom sprostredkuje dialóg s dielom Anny Daučíkovej.

 
26. jan
/

nedeľa
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Rodinná nedeľa: Osobný archív Rodinná nedeľa: Osobný archív

Archív slúži na zhromažďovanie, triedenie a uchovávanie vecí, ktoré by sa nemali stratiť. Má mnoho podôb: môže to byť veľká budova, ale i škatuľa, ktorú máme doma. Čo všetko sa v ňom môže ocitnúť? Spoločne nahliadneme do archívu konceptuálneho umelca Júliusa Kollera, ktorý nám odhalí nielen dôležité veci z jeho života a tvorby, ale vypovie nám mnoho aj o dobe, v ktorej vznikal.

 
28. jan
/

utorok
17:00
/

Kaviareň Berlinka
/

Bratislava
Čaj o piatej v SNG: Tančiareň Čaj o piatej v SNG: Tančiareň

Zahrejte sa v zimný podvečer tancom. Príďte na tanečné stretnutie pre dámy a pánov v najlepších rokoch, ktoré pravidelne organizuje STÁLE DOBRÍ n. o. v spolupráci so SNG. V príjemnom prostredí kaviarne Berlinka vás na parket pozve obľúbený učiteľ tanca Juraj Komora.

 
29. jan
/

streda
15:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Famíliart: Ubytovávame celoročne Famíliart: Ubytovávame celoročne

Z domu do mesta. Čo je to verejný priestor a ako vyzerá mesto, v ktorom by sa nám dobre žilo? Papierová 2D - 3D tvorivá dielňa.

 
30. jan
/

štvrtok
18:00
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
20~20 Slovenský príbeh umenia: Nulté roky 20~20 Slovenský príbeh umenia: Nulté roky

Nulté roky. Na periférii avantgárd či na križovatke kultúr? Rok 2020 v SNG na Zvolenskom zámku venujeme slovenskému výtvarnému umeniu dvadsiateho storočia. Počas prednáškových večerov postupne prejdeme jednotlivé desaťročia tohto výrazného storočia a nadviažeme tak na prednáškový cyklus „Pozrime sa na to štýlovo", ktorý poznáte z predchádzajúcich rokov.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter