Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Aktuálny program

Dnes
/

9:00 –
12:00
Esterházyho palác
/

Bratislava
Metodický deň pre pedagógov a pedagogičky Metodický deň pre pedagógov a pedagogičky

Zaujíma Vás ako netradičné priblížiť tému Nežnej revolúcie objavnou, výskumnou činnosťou žiakov a študentov? Pozývame pedagógov 8. a 9. ročníka ZŠ a SŠ na metodický deň, na ktorom budú priblížené edukačné aktivity a materiály zamerané na otázky Nežná revolúcia - pravda - konšpirácia - lož?

 
Dnes
/

18:00
Esterházyho palác
/

Bratislava
Prezentácia publikácie: Posledná k. & k. barónka Prezentácia publikácie: Posledná k. & k. barónka

Pod týmto názvom prináša nová publikácia Silvestra Lavríka životný príbeh Margity Czóbelovej, ktorá sama maľovala a inšpirovala sa tvorbou svojho strýka Ladislava Mednyánszkeho. Pre londýnske vydavateľstvá ilustrovala detektívky a dobrodružné romány. V 60. - 70. rokoch 20. storočia tvorila angažované plagáty oslavujúce vyslanie sovietskeho Sputnika do vesmíru. Prezentáciu publikácie s jej autorom a hostkou Katarínou Beňovou, autorkou výstavy o barónke Czóbelovej, moderuje Dado Nagy.

 
 
11. dec
/

streda
10:15
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Malé divy: Socha plochá? Malé divy: Socha plochá?

Socha na papieri alebo socha z papiera, papier zo sochy alebo papier na soche? Socha vyfučaná, socha nafučaná, vysoká aj nízka, neviditeľná aj poskladaná. Preskúmame Terenove sochy z každej strany a zistíme, že na sochu netreba vždy kameň, kov, dláta a ani hlinu.

 
11. dec
/

streda
18:00
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
Výpravy do čias Slovanov: Veľká Morava a premeny stredného Podunajska v dlhom 9. storočí Výpravy do čias Slovanov: Veľká Morava a premeny stredného Podunajska v dlhom 9. storočí

Prednáška sa koná v rámci cyklu "Výpravy do čias Slovanov", ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s Katedrou histórie Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

 
12. dec
/

štvrtok
15:00
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
Má to vôbec cenu? Má to vôbec cenu?

Myslíte si, že Vám doma visí vzácne umelecké dielo? Originálna maľba, kresba či grafika? Prineste ju k nám 12. decembra medzi 15:00 a 17:30 na obhliadku a naši odborníci všetky vaše pochybnosti razom rozptýlia.

 
12. dec
/

štvrtok
18:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Kurátorský výklad: Anna Daučíková Kurátorský výklad: Anna Daučíková

Kurátorka Monika Mitášová predstaví novootvorenú výstavu Anna Daučíková. Work in Progress: 7 situácií / 7 Situations. Výstava nadväzuje na monografickú publikáciu A­_NNA D_AUČÍK_OVÁ TRANS_FORMÁCIE TRANS_FORMATIONS, ktorú SNG vydala v roku 2018.

 
13. dec
/

piatok
18:00
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
Zámok bez zámkov: Najvyššia ponuka Zámok bez zámkov: Najvyššia ponuka

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je svetovo uznávaný znalec v oblasti výtvarného umenia a starožitností. Žije osamelo v bohato zariadenom byte a už dlhé roky zbiera hodnotné originály ženských portrétov.

 
14. dec
/

sobota
10:00
/

Zvolenský zámok
/

Zvolen
Zámok bez zámok: Ozdobme si Fulla strom! Zámok bez zámok: Ozdobme si Fulla strom!

Inšpiráciou tvorivého dopoludnia nám bude majster Ľudovít Fulla a tvory z jeho obrazov. Spoločne Fullov vianočný strom na nádvorí zámku vyzdobíme a pokúsime sa rozžiariť jeho trblietavé svetielka.

 
14. dec
/

sobota
14:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
/

Ružomberok
Ručne stručne: Recyklo náhrdelník Ručne stručne: Recyklo náhrdelník

Ak sa vám doma hromadí bižutéria, ktorú už nenosíte, prineste ju do galérie, spoločne „upcyklujeme" a ušijeme úplne nové kusy podľa vlastných návrhov. Spolupracujeme so Spoločnosťou Kolomana Sokola.

 
14. dec
/

sobota
17:00
/

Schaubmarov mlyn v Pezinku
/

Pezinok-Cajla
Detská noc literatúry Detská noc literatúry

Vydajte sa s nami na cestu za svetlom a prostredníctvom rozprávok a príbehov preskúmajte, aké je to vaše svetlo, čo každý deň poháňa vpred vás. Pre niekoho je to viera v boha a kométa, ktorá ukázala pastierom Jezuliatko. Pre iného istota v rodine, láska, dobrodružstvo či nezištné priateľstvo.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter